Uczciwość ludzka :(

Prośby, skargi, zażalenia, wnioski, interpelacje - tu zgłaszamy sprawy dotyczące funkcjonowania Forum PKP-Jazdy

Uczciwość ludzka :(

Postprzez admin » 20 Sie 2011, 19:16

//posty przywrócone z pierwszego/uszkodzonego forum PKP-Jazdy

2010-11-22, 16:08:19 Arturtitu napisał(a):Witam wszystkich. jest to mój pierwszy post i niestety od razu takiej sprawie.
Mam mianowicie na myśli zachowane użytkownika tegoż forum : OSMT.
Juz wyjaśniam o co chodzi: 5 listopada pojawiły sie dwa posty napisane przez tego użytkownika odnośnie sprzedaży :nowych Skanerów nasłuchowych w atrakcyjnych cenach i kompletnego umundurowania PKP IC. Jako ze byłem zainteresowany zakupem 2 sztuk skanerów to skontaktowałem się z użytkownikiem poprzez podany nr gg , dogadałem co do adresu wysyłki i tego samego dnia został wykonany przelew w sobotę (6.11)- pieniądze wpłynęły zapewne w poniedziałek do jego na konto. On natomiast twierdził ze wysłał paczkę priorytetowa tego samego dnia. I tak kontakt z tym kolegą urwał się już w poniedziałek (8.11), żadnej odpowiedzi, zero kontaktu telefonicznego. W sobotę 20.11 odebrał telefon i jak usłyszał o co chodzi to się bezczelnie rozłączył. Dodam tylko ze pomimo prób kontaktu, paczki do dnia dzisiejszego tj 22.11 nie otrzymałem. Natomiast posty z tymi ogłoszeniami zostały usunięte z forum w ub. tygodniu. Dlatego przestrzegam przed zakupem od tego kolegi.


2010-11-22, 23:01:58 Ptaku napisał(a):Jeśli to Cię pocieszy, choć w to wątpię to powiem, że nie jesteś sam. Choć muszę przyznać, że wkurzyła mnie to. Koleś oszukał koleją osobę i zgarną kaskę. A jego zachowanie jest właśnie takie jak opisałeś. W moim przypadku nawet potrafi odebrać telefon i położy go nie rozmawiając ze mną. Brak mi słów


2010-11-22, 23:17:18 Kloze napisał(a):Profilaktycznie użytkownik został zbanowany.

Co do posta, niestety nie da się go odzyskać. Też byśmy tego chcieli... Ta sytuacja nauczyła mnie, że postów nie można usuwać - będziemy je przenosić do specjalnego działu, gdzie będą pamiętały o swoich autorach.


2010-11-22, 23:35:03 cluzo napisał(a):
Artutitu82 napisał(a):Witam wszystkich. jest to mój pierwszy post i niestety od razu takiej sprawie.
Mam mianowicie na myśli zachowane użytkownika tegoż forum : OSMT.

A oto nasz bohater - użytkownik osmt:

Prezes OSMT Łukasz Kaczmarek
Śląsk, Żory,
tel. 503-560-619
gg- 3464962
e-mail [url=ppks1@o2.pl]ppks1@o2.pl[/url]

Image
Informacje pochodzą ze strony Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Transportu http://www.osmt.pl/

No cóż, to przykre że prezes stowarzyszenia zrzeszającego MK zrobił taki ferment w środowisku. Ja także próbowałem nawiązać z panem Łukaszem kontakt - gg, mail, nasza strona www, księga gości na stronie osmt - nic, cisza... Kontaktowałem się także z zastępcą prezesa OSMT, który obiecał że przekaże moją prośbę o kontakt. Kwestia tylko czy pan Łukasz się odezwie...


Posty z ogłoszeniami o sprzedaży nasłuchów i umundurowania IC zostały usunięte z forum ponieważ naruszały regulamin
1. Na forum obowiązuje bezwzględny zakaz:
(...)
- handlu / umieszczania ogłoszeń sprzedam/kupię/zamienię.


Jest mi bardzo przykro, że już na starcie naszego forum, wydarzyło się coś takiego :(


2010-11-23, 20:22:37 Arturtitu napisał(a):Witam ponownie!
Udało mi się ustalić ze ten "pan" posiada:
1.Drugi numer telefonu
2. Dane do przelewu podaje częściowo zmienione, a mianowicie adres.
3.Obecnie nasłuchy sprzedaje po 100 zł

Skoro panowie nie jestem sam to trzeba coś z tym zrobić:)


2010-11-23, 21:00:52 Ptaku napisał(a):A może ktoś jeszcze się naciął? Mam nadzieję, że nie.
To co sprawa na policję idzie czy pozew zbiorowy? Dwie osoby to może być już pozew zbiorowy czy nie?


2010-11-23, 21:06:16 cluzo napisał(a):
Kloze napisał(a):Co do posta, niestety nie da się go odzyskać. Też byśmy tego chcieli... Ta sytuacja nauczyła mnie, że postów nie można usuwać - będziemy je przenosić do specjalnego działu, gdzie będą pamiętały o swoich autorach.

A jednak w przyrodzie nic nie ginie - wujek Google jest wielki i dysponuje kopią awaryjną :)
W załączniku zrzut ekranu z tym postem:
<!-- ia0 -->osmt.jpg<!-- ia0 -->

Ewentualnie kliknij link lub wpisz w Google "odsłuch osmt"

Osobiście mam nadzieję, że pan prezes jednak załatwi sprawę jak należy. No, ale czekać w nieskończoność chyba nie będziemy...
Pozew zbiorowy to chyba nie, ale za to wiem, że oszustwa na kwoty tego rzędu można rozpatrywać w sądach w trybie uproszczonym.


2010-11-24, 19:33:27 Gość 71 napisał(a):Wystarczy wpisać w Google 'nasłuchy kolejowe' i wyskoczy masa ofert z ostatnich dni, na innych forach tematycznych, napisanych tego kolesia. Widać że ostrożnie podchodzą do całej sprawy.


2010-11-25, 17:01:52 Arturtitu napisał(a):Koledzy nasz znajomy zaczął uzywać nowego nr telefonu 791075947.
Poza tym mój kolega dla którego był jeden skaner nie wytrzymał i napisał post na innym forum:

http://forumkolejowe.pl/638.htm

Ja tego pana mam tez dość, jego dziecinady, głupich tłumaczeń i próby zastraszenia mnie Policją. Obecnie "Prezes" rzekomo przebywa za granica i nic zrobić nie może- jego wybór...


2010-11-26, 09:31:06 Gość 75 napisał(a):Witam też niestety dałam się wrobić w kupno "nasłuchów" u tego oszusta zakupiłam 3 sztuki i też myślę aby zrobić pozew zbiorowy niech oszust idzie siedzieć.


2010-11-27, 11:57:00 cluzo napisał(a):Widzę, że sprawa jest rozwojowa i uważam, że każdy z oszukanych powinien zgłosić całą tą sprawę na Policję. Na szczęście śladów w internecie jest cała masa więc nie powinno być problemu z dotarciem do oszusta.

Monitowałem do tego pana kilka razy na gg i maila. Wpisałem się też w księdze gości osmt, ale usunięto z mojego wpisu prośbę o kontakt, Za to otrzymałem maila takiej treści:
Witam Serdecznie
na stronie PKP-JAZDA FORUM znaleźliśmy zdjęcie które nie jest wykonane przez PAŃSTWA jednym słowej jest to przywłaszczenie bez zgody OSMT na wykorzystanie tego zdjęcia oczekuje usunięcia zdjęcia z naszej strony zakładki KONTAKT w trybie natychmiastowym .
Następnym razem proszę pisać na FORMULARZ kontaktowy który ja nadzoruje.

Z Poważaniem
Marcin Karoluk

No proszę, koledzy ze Stowarzyszenia wstydzą się pokazywać buźkę swojego prezesa oszusta...


2010-11-29, 19:06:26 Ptaku napisał(a):Widzę, że sprawa nabiera rumieńców. Co mnie też smuci, że co raz więcej osób się znajduje, które zostały oszukane.
OSMT czegoś żąda - to bardziej my żądamy kontaktu, którego niema.
Czemu mamy usunąć zdjęcie, jak ono jest przestrogą dla innych. Szkoda, że tak późno.
Zastanawiam się co takiego może oszusta skłonić, aby oddał nam kasę, już nie mówię o nasłuchach, których przypuszczam wcale nie ma.


2010-12-05, 21:23:21 cluzo napisał(a):Czas mija, a nasłuchów jak nie było tak nie ma. Przybywa za to informacji w necie o działalności prezesa OSMT. Coraz więcej osób oszukanych przez niego pisze na różnych forach i przestrzega innych przed tym draniem.
I tak oto nowy link dla zainteresowanych sprawą:
Wiadomość z grupy dyskusyjnej misc.kolej.pl
http://www.foonews.info/pl-misc-kolej/13648633-iso-8859-2-q-ostrze-bfenie_-2d_oszustwo-2e.html

Dziwi mnie trochę postawa Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Transportu. Współpracowaliśmy z Nimi kilka lat, a chłopaki się na nas wypięli. Stoją murem za swoim prezesem - nawet to jestem w stanie zrozumieć, wszak to ich kolega, kumpel. Niemniej jednak coraz lepiej widać, że jego działania są coraz powszechniej znane. Posługując się szyldem (nickiem) "osmt" nie przynosi raczej chluby Stowarzyszeniu? Dziwi mnie więc, że Zarząd się tym nie zajmie.
Moje próby kontaktu z Zarządem OSMT wywołały jedynie fale obelg i inwektyw pod moim adresem i adresem PKP-Jazdy. Warto zauważyć jednak, że wśród poszkodowanych są także osoby spoza PKP-Jazdy...


2010-12-06, 19:46:58 Ptaku napisał(a):Chyba najkrócej można to skwitować tak
Jaki Pan (PREZES), taki kram (OSMT)
2010-12-09, 17:02:36 ET40 napisał(a):Na Infokolej też oszukał kilka osób. Raczej wątpię, żeby okazał się na tyle honorowy, by kasę oddać lub chociaż przeprosić. Mnie tylko dziwi, że nikt mu jeszcze buźki nie obił bo z tego co wyszukałem na temat wielce prezesa OSMT, kręci on lody nie od wczoraj.
Na marginesie - "stowarzyszenie" OSMT miało już kilka stron, co najmniej kilkakrotnie admin zmieniał serwer. Już to jest dosyć podejrzanie. Ponadto poziom ortografii i poprawności językowej na ich stronach aż w oczy szczypał, więc dziwię się ludziom, którzy cokolwiek od ŁK próbowali kupić.


2010-12-09, 20:13:23 Ptaku napisał(a):Kiedyś od niego coś tam kupowaliśmy i było wszystko OK. Dlatego też pokusiłem się na te nasłuchy. Sam mi przypomniał, że kupowaliśmy już coś od niego. To mnie utwierdziło w tym, że będzie wszystko normalnie.
Jeśli chodzi o styl wysławiania się to nie tylko na stronie. Każdy mail czy rozmowa na gg była ciężka, bo trzeba było się naprawdę dobrze skupić, żeby wiedzieć o co kolesiowi biega.
O rozmowie przez telefon lepiej nie będę wspominał ... :)


2010-12-15, 23:35:34 cluzo napisał(a):
ET40 napisał(a):"stowarzyszenie" OSMT miało już kilka stron, co najmniej kilkakrotnie admin zmieniał serwer. Już to jest dosyć podejrzanie. Ponadto poziom ortografii i poprawności językowej na ich stronach aż w oczy szczypał, więc dziwię się ludziom, którzy cokolwiek od ŁK próbowali kupić.

Taa... adresy www OSMT zmieniały się dość często, ale to pewnie dlatego, że chłopaki szukały darmowej domeny. Nie sposób jednak nie zauważyć, że panowie ze stowarzyszenia chyba często wagarowali na lekcjach polskiego - ja, mimo że jestem ortograficznym matołem często czułem się dziwnie czytając wpisy na stronie osmt. Chłopaki ze stowarzyszenia nawet swoje imiona piszą z małej litery (cóż za samoocena). Ale to wszystko można zwalić na karb literówek, czy niechlujstwa - wszak pełno tego dookoła.
Nie da się jednak przejść obojętnie nad sensem wypowiedzi niektórych osób wspierających osobę prezesa OSMT Łukasza Kaczmarka - gdzie tu jest logiczne rozumowanie:
~marek napisał(a):IDIOTA !! jestes byles i bedziesz . Szkoda tylko ze jestes MK bo cie poznalem i zaluje! jestes GLUPI i tyle bo ludzie sie chcieli dogadac a ty zrobiles tylko szumu bo jestes nie MK tylko pijakiem jezdzacym pociagami i udawajacym MK

Źródło: http://www.zory24.pl/artykul/wsiasc-do-pociagu-nie-dbac-o-bilet,1387.html (patrz komentarze)
Sam już nie wiem: jestem MK? Nie jestem MK? Udaję MK?
~rychu napisał(a):Cluzo a ty masz problemy z sobą co ? oferował ci zarząd POMOC a zrobiłeś z nich Najgorszych jestem DEBILEM !

Źródło: http://www.zory24.pl/artykul/wsiasc-do-pociagu-nie-dbac-o-bilet,1387.html (patrz komentarze)
Mam problemy ze sobą, ale nie jestem debilem i nie jestem też "Najgorszy" przez duże "N" - to kojąca informacja :)

Takich przykładów można by na pęczki tu przytoczyć, ale po co...:P


Teraz ważna informacja:
Pan Marcin K. (v-ce prezes OSMT) zadeklarował pomoc Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Transportu w załatwieniu sprawy z prezesem Łukaszem Kaczmarkiem. Oczywiście należy pamiętać o tym, że sprawy prywatne prezesa nie są sprawami członków stowarzyszenia, niemniej jednak członkowie OSMT są kolegami prezesa - może dla dobra sprawy spróbują wpłynąć na Kolegę Łukasza.
Tak więc pan Marcin K. zadeklarował swoją pomoc i wsparcie każdemu poszkodowanemu, który zgłosi się do Stowarzyszenia w tej sprawie.
Należy wypełnić w tej sprawie formularz na stronie http://www.osmt.pl lub napisać pod adres [url=biuro@osmt.o12.pl]biuro@osmt.o12.pl[/url]


2010-12-22, 23:10:15 cluzo napisał(a):Dziś przyuważyłem prezesa OSMT na gg - oczywiście słoneczko z zakazem wjazdu (nie przeszkadzać) :) No i jak wyszło z rozmowy, usuną mnie człowiek z listy kontaktów. Gość przyjął kaskę, towaru nie wysłał, niby że miał wypadek. Ale popatrzcie sami, w jakim stylu rozmawia się z tym człowiekiem:

gg napisał(a):Cluzo 22:36:19
Witam
Wiem, że masz "nie przeszkadzać", niemniej jednak mam nadzieję, że nie przeszkadzam - Nomit, co ze skanerami?

MK Kaczmarek Łukasz 22:40:57
po 1 nie wiem kim jesteś?

Cluzo 22:41:46
lista kontaktów Ci się skasowała?

MK Kaczmarek Łukasz 22:41:56
widocznie

Cluzo 22:42:29
no to się przedstawię skoro zniknąłem z twojej listy
obiecałeś się zresztą do mnie odezwać, ale jakoś milczysz dziwnie
cluzo z PKP-Jazdy

MK Kaczmarek Łukasz 22:43:07
nasłaliście na mnie całą ekipę z osmt
więc rozmawiaj z Marcinem !

Cluzo 22:44:39
no co Ty gadasz, nie odzywasz się, nie odbierasz telefonów
miałeś się pojawić na wyjeździe
nie było Cie
skanerów oczywiście nie ma
więc o Ci chodzi?

MK Kaczmarek Łukasz 22:45:13
bo mam inny tel to po 1
po drugie miałem wypadek

Cluzo
no spoko

MK Kaczmarek Łukasz 22:45:26
po 3 nie było mnie w rybniku itd itp!

Cluzo 22:45:31
nic Ci się nie stalo

MK Kaczmarek Łukasz 22:45:32
nasłaliście na mnie
słyszałem że chcecie mnie nawet zwolnić
tak marcin do mnie sapał
on wszystko wie
i ma z wami gadać.

Cluzo 22:45:54
słuchaj, skoro miałeś wypadek i nie było cię to czemu nei dałeś znać
napisałeś mi na gg ze wysaleś skanery, do dziś ich nie ma

MK Kaczmarek Łukasz 22:46:16
ciekawe czy ty podczas wypadku myślisz o kontaktowaniu
dobra
nie chce sie kłucić
bo to bezsensu
marcin nie wiem
czy już wam napisał czy nie
ale pewnie tak.

Cluzo 22:46:42
nikt sie nie kłuci

MK Kaczmarek Łukasz 22:46:44
także gadajta z nim:/

Cluzo 22:46:55
miałeś wypadek - rozumiem - jak z niego wyszedłeś, nic się nei stalo
nie nei kolego
ty dostałeś kasę ty sprzedawałeś skanery wiec gadam z tobą
co marcin ma do tego

MK Kaczmarek Łukasz 22:47:32
ta jasne

Cluzo 22:47:37
obiecał jedynie ze się z tobą skontaktuje bo ty się nie odzywasz

MK Kaczmarek Łukasz 22:47:38
oficjalny wniosek zgłosiliście
więc nie gadaj bzdur

Cluzo 22:47:52
człowieku powiedz co z tą sprawą

MK Kaczmarek Łukasz 22:48:24
napisaliście wnioski jakieś chcieliście mnie zwolnić z posady SPOX! gadaliście z Marcinem
on to wyjaśni i tyle
nie będę się nerwował

Cluzo 22:48:57
co ty gada? ja żadnego wniosku nie pisałem
poza tym co z tymi skanerami
sprzedajesz, wiząłeś kasę i co dalej?

MK Kaczmarek Łukasz 22:49:13
nie buj sie dostaniesz
to co chciałeś

Cluzo 22:49:19
kiedy?

MK Kaczmarek Łukasz 22:49:26
to gadaj z nim

Cluzo 22:49:27
no spoko, dostanę ale kiedy

MK Kaczmarek Łukasz 22:49:29
ja już sie nie mieszam
bo ja zawsze jestem BE!
zwolniłeś mnie z posady ZADOWOLONY ?
nara

Cluzo 22:49:56
co się nie mieszasz, człowieku ty sprzedajesz skanery z Marcinem to ja moge sobie pogadać tak po kolezeńsku
to nie jego sprawa
sam tak powiedział
i zresztą się mu nie dziwię

MK Kaczmarek Łukasz 22:50:15
teraz już jego
ide

Cluzo 22:50:18
nie nie kolego

MK Kaczmarek Łukasz 22:50:20
chcesz
to z nim gadaj
nie to nie

Cluzo 22:50:38
skoro miałeś wypadaek i dziś jesteś na gg to powinieneś się odezwać co ijak w sprawie której nie dopiąłeś
stary, co ty mi trujesz
wziąłeś szmal więc co z towarem???
po za tym nikt inny poza członkami OSMT nie ma mocy sprawczej by kogokolwiek zwalniać
jak rozumiem, Ciebie już to nie obchodzi?

Powstrzymam się od komentarza :)


2010-12-24, 14:15:19 Ptaku napisał(a):To i tak dziw że z Tobą gadał bo do mnie się nie odzywa choć do niego zagaduję.
Telefonów nie odbiera ode mnie i tyle.
A z rozmowy wynika, że Prezes OSMT się zmienił, no no :)


2010-12-28, 17:15:35 cluzo napisał(a):Korespondencja z Marcinem z OSMT doprowadziła (prawdopodobnie) do szczęśliwego zakończenia:
Marcin K. napisał(a):Sprawa wygląda tak ja wysyłam towar albo pieniążki tak jak pisałem tyle nie dostałem od Was odpowiedzi ;( to czy to i gdzie wysłać.

Tak więc uprasza się osoby poszkodowane o kontakt z Marcinem pod adresem [url=biuro@osmt.o12.pl]biuro@osmt.o12.pl[/url] - w mailu napisz czy chcesz towar, czy kaskę? A gdy już to dostaniesz, napisz.


2011-01-03, 23:14:58 Ptaku napisał(a):Ja już się odzywałem i można powiedzieć, że dostałem opier papier, że ja się odzywam, a Marcin K koresponduje z Cluzo.
Przy czym chcę przypomnieć, że przed świętami z Marcinek K w naszej sprawie wymieniałem dziennie po mailu a czasem i więcej.
Dane do przelewu też mu wysłałem...


2011-01-04, 16:54:40 Arturtitu napisał(a):Artur , ja tez zastosowałem się do tego co Cluzo pisał - wysłałem dane do przelewu i cisza- kaski brak:(


2011-01-04, 17:51:17 cluzo napisał(a):Monituję do Marcina K. ale jak dotąd nie udało mi się otrzymać odpowiedzi, kiedy zostanie zrobiony przelew...


2011-01-07, 21:34:27 Ptaku napisał(a):Dzisiaj Pan Prezes, no chyba, że już nim nie jest miał opis na gg "Kiedy kolejne kółeczko". Napisałem do niego Kiedy oddasz kasę? Ale od 3 godzin ciiiisssza.


2011-01-16, 23:28:33 ET40 napisał(a):Możesz się czuć jednym ze sponsorów kółeczek OSMT.

Szczerze, ja rozumiem że mu gęby nikt nie obił. Skoro polazł z jęzorem do gazety z tym, że jakiś konduktor wziął parę ziko do kieszeni, to na pewno z płaczem pobiegłby na policję i tak podkoloryzowałby fakty, że to "obijający" miałby problem. Ale dziwi mnie jedno - dlaczego na policję z tym nie pójdziecie? Macie korespondencje, skoro zrobiliście przelewy to bank ma wszystko w komputerze odnotowane, dowody więc są, jedynie musielibyście jakoś udowodnić że nie dostaliście tych nasłuchów. Na infokolej kiedyś już lody były przez tę osobę kręcone przy sprzedaży orbisów, o czym zapewne już tutaj wiecie.
Jeżeli sprzedawał nasłuchy przez allegro to bez problemu udowodnicie mu oszustwo, tak sądzę.

Ptaku, Cluzo, Artutitu - czego wy się spodziewacie po "załatwianiu" produktu czy zwrotu kasy z Marcinem K? Przecież to jego człowiek, kto wie czy nie ma jakichś profitów z oszustw ŁK!


2011-01-17, 20:35:56 cluzo napisał(a):
ET40 napisał(a):Możesz się czuć jednym ze sponsorów kółeczek OSMT.

Na stronie OSMT powinna pojawić się nowa zakładka - Sponsorzy :)

ET40 napisał(a):Szczerze, ja rozumiem że mu gęby nikt nie obił. Skoro polazł z jęzorem do gazety z tym, że jakiś konduktor wziął parę ziko do kieszeni, to na pewno z płaczem pobiegłby na policję i tak podkoloryzowałby fakty, że to "obijający" miałby problem. Ale dziwi mnie jedno - dlaczego na policję z tym nie pójdziecie?

Najgorsze jest to, że z niejakim Nomitem strasznie trudno się dogadać - czasami pisze tak nieracjonalnie i nielogicznie, że człowiek nie wie w jakim "języku" ma odpisać.
Dotarliśmy do osób, które były na Policji ale Władze umorzyły dochodzenie - pewnie dlatego, że w tym przypadku Łukasz użył nazwiska Kaczor. Policja prawdopodobnie nawet nie sprawdziła danych z konta w banku. Dlatego sprawa powinna trafić do Prokuratury - doniesienie o działalności przestępczej polegającej na oszustwach internetowych trwającej od przynajmniej 3 lat. Problem w tym, że te sprawy wymagają czasu...

ET40 napisał(a):czego wy się spodziewacie po "załatwianiu" produktu czy zwrotu kasy z Marcinem K? Przecież to jego człowiek, kto wie czy nie ma jakichś profitów z oszustw ŁK!

No cóż. Marcin K zadeklarował, że przekaże pieniądze na konta oszukanych. Było mu przykro, że tak długo czeka na decyzje czy ktoś chce zwrot kasy czy towaru. Gdy natychmiast przesłano mu namiary, kontakt się urwał. Hm... :) Cały czas czekamy - nie musimy korespondować jeśli nie chcecie. Wystarczy zrobić przelew panie Łukaszu, czy panie Marcinie K.


2011-01-17, 22:59:34 ET40 napisał(a):Oszukanych osób było sporo, więc suma na jaką oszukał ludzi Łukasz K. na pewno jest już całkiem pokaźna, myślę że warto zainteresować prokuraturę tą sprawą, skoro policji nie chciało się nawet ruszyć dupska, żeby sprawdzić i zweryfikować dane z banku.
Nie wiem co, ale coś powinniście z tym zrobić, a konkretnie co - to należy do was - poszkodowanych. Mnie po prostu drażni, że byle cwaniaczek od ponad 2 lat okrada ludzi i uchodzi mu to na sucho, co więcej, takie działania wprowadzają niezły smród do środowiska MK.
A i może coś się jeszcze na Marcinka znajdzie, jeżeli sprawą zainteresują się odpowiednie organy.


2011-01-17, 23:46:24 cluzo napisał(a):
ET40 napisał(a):Mnie po prostu drażni, że byle cwaniaczek od ponad 2 lat okrada ludzi i uchodzi mu to na sucho, co więcej, takie działania wprowadzają niezły smród do środowiska MK.

To fakt, trzeba przerwać działalność Łukasza Kaczmarka, bo naiwniaków nie brakuje. Natomiast Prezes OSMT cały czas pod szyldem Stowarzyszenia, przy wsparciu Zarządu (przykład to zachowanie Marcina K.) oszukuje ludzi. Jako pełniący 'funkcję' jakoś tam jest (niby) wiarygodny - i ludzie się nabierają. Gdzieś tam w necie są artykuły o uczciwym prezesie, który wytropił nieuczciwego konduktora - a tu proszę, szczyl chwali się swoimi zasługami w prasie, organizuje jakieś pseudo akcje "bezpieczny pociąg", a po godzinach robi w bambuko ludzi, którzy pasjonują się tym samym co on. Perfidne i plugawe!

Sprawę należy zgłosić do Prokuratury z maksymalną ilością dowodów i informacji. Zgłoszenie powinno być w formie pisemnej, by tak łatwo nie można było tego zbagatelizować / umorzyć.


2011-02-01, 21:13:46 Gość 89 napisał(a):witam szanownych forumowiczów,
nasz "kochany" łukasz Kaczmarek, ostatni sprawiedliwy obywatel IV RP pracuje jako kontroler społeczny w PK Racibórz. Jego nr służbowy to 26. Wczoraj go widzieliśmy w Rydułtowach. Na to wygląda, że tam gdzie mieszka musi byc na czerwonej liście, że się zapuscił aż do Raciborza. PK widocznie niewie jaki z niego "uczciwy obywatel".
pozdr.


2011-02-02, 18:46:12 cluzo napisał(a):
Albert_speer napisał(a):nasz "kochany" łukasz Kaczmarek, ostatni sprawiedliwy obywatel IV RP pracuje jako kontroler społeczny w PK Racibórz. Jego nr służbowy to 26.

Każda informacja jest na wagę złota - dzięki w imieniu wszystkich, którzy zbierają te rzeczy.
No proszę, nasz bohater jest społecznikiem i złodziejem w jednym. Ciekawe kto kontroluje kontrolerów społecznych?:P


2011-02-02, 21:39:26 Gość 89 napisał(a):witam,
musicie sie za niego wziąć. On nawet swoich najlepszych kolegów zrobił w bambucho, gdzie oni swoim imieniem za niego ręczyli. To co on gada możecie wsadzić między strone 5 i 6 Pana Kleksa <!-- s;-) --><img src="{SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif" alt=";-)" title="Mruga" /><!-- s;-) -->
Żarty żartami trzeba walczyć z cwaniaczkami takimi jak ł.k. Żeby aż tak przegiął pałę, że ani ztz ani mzk go nie chcieli za kontrolera? Aż do raciborza polazł..


2011-02-03, 15:02:58 cluzo napisał(a):@Albert_speer Po całości zgadzam się z Tobą - trzeba się wziąć za tego drania. Cwaniaczek kreuje się na wielkiego MK, w necie artykuły jaki to z niego porządny obywatel - złapał za rękę niby nieuczciwego konduktora w pociągu. Stowarzyszenia i fotel prezesa. Wszystko to sprawia wrażenie, że gość jest warty zaufania, a tu proszę - wystarczy pogrzebać trochę w sieci i nagle się okaże, że od kilku lat, cwaniak kręci lody, robiąc w balona, nikogo innego jak innych MK. Smród w środowisku się robi i ferment - takich ludzi trzeba wykluczyć!

Łukasz Kaczmarek już nie odpisuje na maile, smsy, gg, telefonów też nie odbiera, a jak już odbierze i stwierdzi, że to ktoś się upomina o kasę to kładzie telefon na stole i niech se ktoś gada, niech jeszcze płaci za połączenie. Lukasz Kaczmarek nadal na stronie OSMT figuruje jako prezes, mimo że rżnie wielce obrażonego, bo niby przez nas stracił stanowisko. Żenada.
Marcin K. to samo - zero kontaktu, mimo że obiecywał pomoc w załatwieniu sprawy. Nawet miał żale, że nie dostał namiarów kont poszkodowanych osób. Natychmiast mu je wysłaliśmy i od tej pory cisza. No cóż...

Cwaniak się policji nie boi, bo z tego co wiem, już go ciągano po sądach i się jakoś wymigał, a resztę spraw umorzono. Ponieważ robi ludzi na stosunkowo niewielkie kwoty jakoś mu to uchodzi płazem, ale...
Nie będzie to trwało wiecznie, bo poszkodowani mogą się skrzyknąć, zebrać dowody, wymienić się informacjami i złożyć doniesienie do Prokuratury. Kilku poszkodowanych to wyższa kwota oszustwa, więc Władze będą mogły się skuteczniej dobrać tej świni do dupy.


2011-02-04, 11:57:26 Gość 89 napisał(a):Masz rację kolego. Jak do niego dzwoniłem lub pisałem to zawsze straszył mnie policją, że "jutro pójdę na policję i bekniesz za te telefony %#%#%"
Może damy cynka PK jakiego mają pracownika, na 100% kolega sie nie pochwalił swoimi "osiągnięciami". Kasy i tak sie nie odzyska...


2011-02-04, 14:49:04 cluzo napisał(a):Już od kilku osób słyszałem, że Kaczmarek ma czelność straszyć policją tych, którzy upominają się u niego o swoje pieniądze. Ma gnój tupet! Ciekawe jakim cienkim głosikiem zaśpiewa gdy policja do niego przyjdzie - a przyjdzie, to mogę obiecać. Jeśli nikt z poszkodowanych nie zgłosi tego tam gdzie trzeba, ja to zrobię!
Cynk
Albert_speer napisał(a):Kasy i tak sie nie odzyska...

Pewnie istnieje jakaś drobniusieńka szansa na odzyskanie kasy, ale znając sprawność polskich organów ścigania trudno się nie zgodzić z Tobą. Nie oznacza to jednak, że należy sobie odpuścić temat.
Albert_speer napisał(a):Może damy cynka PK jakiego mają pracownika, na 100% kolega sie nie pochwalił swoimi "osiągnięciami".

Osobiście uważam, że trzeba wszędzie i głośno TRĄBIĆ o działalności prezesa OSMT - głównie po to, by przestrzec kolejnych ewentualnych naiwnych.


2011-02-04, 15:09:08 Arturtitu napisał(a):
Albert_speer napisał(a):Masz rację kolego. Jak do niego dzwoniłem lub pisałem to zawsze straszył mnie policją, że "jutro pójdę na policję i bekniesz za te telefony %#%#%"
Może damy cynka PK jakiego mają pracownika, na 100% kolega się nie pochwalił swoimi "osiągnięciami". Kasy i tak się nie odzyska...


Powiem Wam ze dzwoniłem dziś do PK Racibórz z zapytaniem jakie kryteria musi spełnić osoba obiegająca się o stanowisko kontrolera biletów-pani uprzejmie odpowiedziała ze nie może być karany. a jak spytałem co oni na to ze prawdopodobnie oszust internetowy u nich pracuje oczywiście nie podając o kogo chodzi- pani odpowiedziała ze muszą to sprawdzić. Dodam ze rozmowy są u nich ponoć rejestrowane taki był komunikat na początku.


2011-02-04, 16:07:06 Gość 90 napisał(a):Masz człowieku problem ?
Po 1 masz pecha nie byłem karany nigdy co było sprawdzane setki razy

A co do niby oszustw dzwonisz że mają OSZUSTA to prosze to udowodnić prawnie jak takiś cwany jest ARTUNI :)

Do do Cloze itd top sprawa jest inna i jak napiszą na gg to pogadamy co do ARTUNIA za to jak chciałeś mnie OSZUKAĆ to nie chce mi się z tobą gadać oszust internetowy to czekam na jakieś konkrety!! bo inaczej to pomówienie :)


2011-02-04, 22:33:09 cluzo napisał(a):@jupik Sprawa jest banalnie prosta:
Na początku stycznia otrzymaliście informacje o tym, że chcemy zwrot pieniędzy, wraz z numerami kont. Zrób przelewy i będzie po kłopocie.


2011-02-05, 09:44:15 Gość 90 napisał(a):Tak jak napisałem w E-mailu nie będzie z tym problemu . Choć dobrze by było aby ktoś z Was podjechał do Katowic na spotkanie osmt.


2011-02-06, 10:09:37 Gość 89 napisał(a):
jupik napisał(a):Tak jak napisałem w E-mailu nie będzie z tym problemu . Choć dobrze by było aby ktoś z Was podjechał do Katowic na spotkanie osmt.


Nie dość, że wyłudził kase to jeszcze chce, żeby osoby poszkodowane pojechały do katowic na jakieś śmieszne spotkanie...


2011-02-06, 10:15:40 heppner napisał(a):@jupik piszesz że nie będzie problem z przelewem - to dlaczego jeszcze nie oddałeś pieniędzy? Masz czas na rejestrowanie się na forum i pisanie postów a nie potrafisz wykonać przelewów? Dostałeś maila z danymi do przelewów więc jaki problem? Zrób przelew i po problemie.


2011-02-06, 10:31:29 Gość 90 napisał(a):Happer - Widocznie jest tego jakiś powód


2011-02-06, 10:39:55 heppner napisał(a):
jupik napisał(a):Happer - Widocznie jest tego jakiś powód


Heppner jak już.
Powód jest oczywisty - NIE MASZ ZAMIARU ODDAWAĆ ŻADNYCH PIENIĘDZY!!!


2011-02-06, 10:46:06 Gość 90 napisał(a):Po 1 jak bym nie miał zamiaru to w ogóle bym to OLAŁ po 2 Jest widocznie powód aby się spotkać .
Po 3 nie wmawiaj mi co mam zamiar a co nie.


2011-02-06, 10:58:18 heppner napisał(a):
jupik napisał(a):Po 1 jak bym nie miał zamiaru to w ogóle bym to OLAŁ

Jakoś przelewów nie zrobiłeś, pomimo wielokrotnych próśb.

jupik napisał(a): po 2 Jest widocznie powód aby się spotkać .

To napisz jaki jet to powód a jeśli nie chcesz pisać oficjalnie to napisz PW do zainteresowanych

jupik napisał(a):Po 3 nie wmawiaj mi co mam zamiar a co nie.

Prosta sprawa - Kasy nie oddałeś!!
Nie wmawiam ale znam sprawę i Twoje reakcje na maile telefony itd
Zmienię zadnie jak oddasz kasę poszkodowanym.
Siedzisz na necie i głupich przelewów nie potrafisz wykonać, zwodzisz ludzi więc się nie dziw że jesteś traktowany jak jesteś.


2011-02-06, 11:15:26 Gość 90 napisał(a):Po 1 ja NIE DOSTAŁEM żadnych namiarów na KONTA jak ty to mówisz
po 2 Nie muszę Tobie się spowiadać
po 3 Może nie mam jak wykonać przelewów ?... ale co Cię to obchodzi ....


2011-02-06, 11:32:42 heppner napisał(a):
jupik napisał(a):Po 1 ja NIE DOSTAŁEM żadnych namiarów na KONTA jak ty to mówisz

cluzo napisał(a):@jupik Sprawa jest banalnie prosta:
Na początku stycznia otrzymaliście informacje o tym, że chcemy zwrot pieniędzy, wraz z numerami kont. Zrób przelewy i będzie po kłopocie.

Dalej twierdzisz że nie masz numerów kont?
Zakładając że zgubiłeś te numery to podpowiem Tobie że łatwo możesz sprawdzić w przelewach które otrzymałeś.
Przypuszczam że zaraz ktoś Ci wyśle dla przypomnienia numery kont.

jupik napisał(a):po 2 Nie muszę Tobie się spowiadać

Ty nie masz się spowiadać, tylko oddać pieniądze.

jupik napisał(a):po 3 Może nie mam jak wykonać przelewów ?... ale co Cię to obchodzi ....

Okres czytania bajek mam już dawno za sobą.
Załóżmy że masz problem, to na czym ten problem polega? Chętnie pomogę.


2011-02-06, 11:56:56 Gość 90 napisał(a):Jak bym miał dostęp to bym se te konta sprawdził Proste ?... Widocznie nie mam .


2011-02-06, 12:03:49 heppner napisał(a):Kiedy będziesz miał dostęp do konta żeby wykonać przelewy?
Ciekawi mnie dlaczego nie masz dostępu do swojego konta.


2011-02-06, 12:07:07 Ptaku napisał(a):Jupik to jeszcze raz masz mój nr konta
45 1050 1331 1000 0090 6663 0253
Już na gg i mailem ci wysyłałem, Jak chcesz to mogę jeszcze raz, tylko jaki jest sens jak pieniędzy nie ma?

Co do spotkania to myślisz, że ktoś chce się spotykać z kimś kto jest kłamcą i oszustem.
W sms-ach i na gg oraz mailach zapewniałeś mnie, że towar jest wysłany. Następnie jak napisałem Ci, że nie ma go to, że towar za raz po świętach będzie wysłany - chyba zapomniałeś dodać po których.
Przez telefon zapewniałeś, że w bambuko nas nie zrobisz, bo jesteś MK tak jak my i co?

Towar miał być wysłany pocztą. Ja chciałem się z Tobą umówić na odbiór osobisty ale zawsze Tobie nie pasowało, tera mi nie pasuje. Także zamiast poczty proszę o przelew.


2011-02-06, 19:39:35 Arturtitu napisał(a):Powyższy Wpis popieram w całej rozciagłosci, identyczna sytuacja była w moim przypadku,
@Jupik a numer konta wysłałem Ci na GG


2011-02-07, 16:25:17 cluzo napisał(a):
jupik napisał(a):Tak jak napisałem w E-mailu nie będzie z tym problemu . Choć dobrze by było aby ktoś z Was podjechał do Katowic na spotkanie osmt.

Gdy pieniądze zostaną zaksięgowane na kontach osób poszkodowanych, wtedy uwierzę.
Jak dotąd problem ciągnie się i ciągnie. Z tego co widzę, nikt na spotkanie osmt nie ma ochoty jechać - no cóż, przynajmniej wiesz jak jest. Sprzedając nasłuchy było gadane, że kasę potrzebujesz na PKP-Jazdę. Pomijając to, że nikt nie dostał nasłuchu, ani zwrotu kasy, na wyjeździe się nie pojawiłeś, nawet nie dałeś znać (ciekawe...) - w zasadzie kontakt się urwał na długi czas. Nie dziw się więc, że nikt nie ma zamiaru wybrać się do Katowic. (Swoją drogą trzeba mieć tupet by coś takiego proponować).
Skoro więc już się tu pojawiłeś, rozumiem że chcesz zakończyć tą całą głupią historię. Nie obrażaj więc tu nikogo, nie wypisuj, że się nie musisz spowiadać itp. Nikt tu nie ma zamiaru się z tobą przekomarzać, wystarczająco dużo już nerwów napsuło się ludziom. Zrób kilka przelewów "i zakończ ten żenujący występ".
Załatw sprawę, rozlicz się i zapomnijmy o sobie.

PS: Na tym forum poprzeczkę wieszamy wysoko - obrażanie, wyzywanie innych, ględzenie trzy po trzy itp. będzie podlegało cenzurze.


2011-02-07, 18:54:26 Ptaku napisał(a):ja jestem ciekaw czy teraz Jupik się odezwie? Czy to kolejna gra na zwłokę.
Szkoda, że człowiek, który podaje się za MK robi MK w konia - ładnie mówiąc. Zapewnia i co? A potem się dziwimy, że ogólnie mówi się MK to tacy czy siacy. Jak ktoś został oszukany przez takiego to nie ma co się dziwić.
Czekam na przelew, jak pieniądze będą zaksięgowane to na pewno się o tym dowiecie, tylko czy będą?


2011-02-09, 20:01:51 Gość 89 napisał(a):Otrzymał już ktoś jakąś kasę?


2011-02-10, 18:06:50 Ptaku napisał(a):Czekam na pieniądze a Jupik nie dał na razie znaku, że wysłał. Czyli co? Hmmm, kolejny raz rzucił słowa na wiatr?
Może jutro się pojawią w co wątpię.


2011-02-10, 21:53:25 ET40 napisał(a):Wy jeszcze wierzycie w to, że on wam cokolwiek odda?
Zamiast żyć marzeniami lepiej szykujcie na tego oszusta jakiś zbiorowy pozew. Ktoś musi ukrócić ten proceder, macie szansę to zrobić.


2011-02-10, 23:02:33 Gość 90 napisał(a):ET 40 jak czujesz się pokrzywdzony to to zrób ! idź i zgłoś choć najmniej w sprawie wiesz. Myślę że mamy już dogadane decyzje.


2011-02-10, 23:37:14 cluzo napisał(a):
jupik napisał(a):ET 40 jak czujesz się pokrzywdzony to to zrób ! idź i zgłoś choć najmniej w sprawie wiesz.

Problem jest w tym, że chyba wszyscy wiemy "najmniej" - jupiku po prostu nie jesteś słowny, więc nikt nie wie praktycznie nic. Jedynie ty wiesz jak i kiedy to się skończy.
Czas pokaże kto miał rację - czy okaże się, że nie warto ci wierzyć?
ET40 napisał(a):Wy jeszcze wierzycie w to, że on wam cokolwiek odda?

czy może faktycznie będzie happy end?
jupik napisał(a):Myślę że mamy już dogadane decyzje


Dodam tylko, że zostało ustalone, iż przelewy idą jutro (piątek, 11.02.2011r.)


2011-02-13, 10:43:24 Ptaku napisał(a):Gadałem z Jupikiem w piątek wczoraj wysłał mi smsa, że przelew pójdzie w poniedziałek. Zobaczymy, jaki jest słowny.


2011-02-13, 20:14:30 Damiaan3 napisał(a):Czy mi się wydaje czy co chwilę zmienia termin?


2011-02-14, 18:38:50 Ptaku napisał(a):Nawet Ci się nie wydaje tylko tak jest. No to czekamy dwa dni. Tyle idzie przelew z innego banku do innego. Dzisiaj miały być pieniądze wysłane...


2011-02-15, 10:35:56 cluzo napisał(a):
Ptaku napisał(a):Nawet Ci się nie wydaje tylko tak jest. No to czekamy dwa dni. Tyle idzie przelew z innego banku do innego. Dzisiaj miały być pieniądze wysłane...

Jeśli faktycznie (w co wątpię) pieniądze poszły wczoraj to dziś po godz. 18:00 sytuacja będzie jasna. Nawet jeśli wysłał by przelew wczoraj o 23:59 to dziś powinien on dotrzeć do adresata w ostatniej sesji.
Nie wiem jak inni, ale dla mnie dziś jest terminem ostatecznym i koniec już tłumaczeń, że wypadek, że są jakieś inne powody, że chcą się spotkać, że bóg wie co jeszcze - sprawa się ciągnie od listopada - czasu na jej załatwienie, upomnień, maili i telefonów było już dosyć.


2011-02-16, 16:27:04 Damiaan3 napisał(a):Cluzo, masz rację-powiedz jasno, że to ostatni termin, nie wiem postrasz go czymś (lub kimś) bo zaczyna się znów bawić..


2011-02-16, 20:51:31 cluzo napisał(a):Ptaku (oczywiście) nie otrzymał pieniędzy. Artutitu82 także nie powąchał ani grosza swojej kaski.

Myślę, że nie ma co już monitować, pisać, prosić ani też straszyć. Sprawę przekazujemy tam gdzie trzeba.


2011-03-10, 16:31:20 Gość 97 napisał(a):Mógłbym prosić o krótkie info jak sprawa się rozwija u organów tym zainteresowanych ?

Na forum trafiłem wyszukując w google numer telefonu 503560619 .
Obecnie pewne osoba, posługując się tym samym numerem telefonu oraz gg stara się sprzedać towary poprzez serwis gratka.
Poniżej zamieszczam linki do ofert.
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1148412 ... tisy.html#
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1148414 ... atisy.html
http://ale.gratka.pl/szukaj/?u=1931877
http://slub.ale.gratka.pl/ogloszenie/11 ... atisy.html

Na pytania zadawane na adres [url=ppks1@o2.pl]ppks1@o2.pl[/url] odpowiada również ze skrzynki [url=biuro@osmt.o12.pl]biuro@osmt.o12.pl[/url] .

Miejmy nadzieję, że osoby zainteresowane ofertami (takie jak ja) trafią wcześniej na to forum, aby jeszcze raz zastanowić się nad zakupem.


2011-03-11, 10:57:01 Gość 75 napisał(a):No nie tylko nasłuchy próbuje sprzedać oto kilka jego ofert:http://zory.olx.pl/opel-vectra-1-60-sedan-iid-151206733
http://www.gratka.pl/ogloszenie/1166108 ... mocja.html
http://www.gratka.pl/ogloszenie/1166113 ... _nowe.html
jest jeszcze pare innych ogłoszeń tego złodzieja.


2011-03-11, 11:09:59 Gość 97 napisał(a):Radziłbym również uważać na aukcje osoby posługującej się numerem telefonu 535076200 , między innymi na aukcjach jeszcze innego portalu
http://www.eoferty.com.pl/nikon_d_3100_ ... 33800.html
http://www.eoferty.com.pl/bosch_gbh_5_3 ... 33804.html
http://www.wstawaj.pl/ogloszenia.html?p ... &Itemid=11

Osoba odpowiedzialna za sprzedaż wszystkich wymienionych wcześniej przedmiotów to jeden i ten sam człowiek.
http://www.wstawaj.pl/ogloszenia.html?p ... &Itemid=11
Tutaj posługuje się innym nazwiskiem : Łukasz Kaczor ( Łukasz Kaczmarek ? )
W treści jest inny numer do kontaktu niż w danych sprzedającego.

Jak dla mnie oszustwo na szeroką skalę.


2011-03-11, 14:41:33 cluzo napisał(a):
mistrzsuspensu napisał(a):Tutaj posługuje się innym nazwiskiem : Łukasz Kaczor ( Łukasz Kaczmarek ? )
W treści jest inny numer do kontaktu niż w danych sprzedającego.

Mam kontakt z jednym poszkodowanym, któremu Kaczmarek też podał nazwisko Kaczor - tak więc jest to ta sama osoba!

Zawiadomienie do Prokuratury jest już napisane. Teraz czekamy jedynie na pisemne zeznania poszkodowanych - im ich będzie więcej tym lepiej. Oczywiście rozumie, że ludziom się nie chce tarmosić o te kilkanaście złotych, niemniej jednak należy w końcu ukrócić złodziejskie praktyki tego złodzieja, dlatego apeluję do zainteresowanych by zebrali się w sobie i dołączyli do grona osób składających zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.


2011-03-11, 15:33:45 Gość 97 napisał(a):Będąc nieco zainteresowany przedmiotami, które oferuje na wcześniej wymionionych aukcjach wymieniłem kilka maili z Panem Łukaszem i stara się być w rozmowach bardzo zdecydowany i konkretny.
Twierdzi, że prowadzi firmę i chcąc rozkręcić działalność na początek daje ceny promocyjne.
W przypadku skanerów kwota to kilkaset złotych, ale przedmioty, które teraz stara się sprzedać sięgają kwoty 2000 zł co z pewnością nie jest już małą kwotą.

Chciałbym, żeby oferowane przedmioty były realną ofertą a nie próbą oszustwa :)
Najlepiej to znaleźć kogoś z Żor , aby sprawdził realną działalność tego człowieka.


2011-03-11, 18:04:26 cluzo napisał(a):
mistrzsuspensu napisał(a):Chciałbym, żeby oferowane przedmioty były realną ofertą a nie próbą oszustwa
Najlepiej to znaleźć kogoś z Żor , aby sprawdził realną działalność tego człowieka.

Kto by nie chciał, żeby tak było... Niestety mimo wielokrotnych deklaracji (nawet na tym forum) pan prezes Łukasz Kaczmarek (nick: osmt, jupik, et22-003, byczek003, nomit, a teraz też i Kuracjusz) do tej pory nie zwrócił pieniędzy osobom które zamówiły nasłuchy. Na kolejne upominanie się Ptaka o pieniądze, odpisał smsa z pretensjami, że kasę wysłał i że Artur będzie go jeszcze przepraszał za oskarżenia. Kasy jednak nadal nie ma!

Nie ma co, gość rozkręca interes na maksa. Kwoty faktycznie porażają. Warto jednak zauważyć, że skoro przedstawia się tam jako Łukasz Kaczor to raczej nie ma co liczyć na jego szczere intencje. Po drugie ciekawe że nie sprzedaje przez allegro czy inny portal aukcyjny - chm... tam trzeba podać swoje dane, a w przypadku nieprawidłowości serwis ułatwia policji sprawę. Tym czasem jakaś tam gratka zapewne nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń więc sprawa jest otwarta, a nuż się ktoś da naciągnąć. Oby jednak nie!


2011-03-21, 09:41:35 cluzo napisał(a):Oto kolejne miejsce gdzie Kaczmarek próbował sprzedać nasłuchy:
http://www.ssmk.cba.pl/forum/viewtopic.php?t=1283
Tu chyba admin zareagował w porę.


2011-03-21, 18:43:30 Ptaku napisał(a):No i dobrze. Niech się Polska dowie jaki to OSZUST. Dobrze, że ktoś to wyczaił, bo następni by wpadli w sidła Pana Prezesa OSMT.


2011-03-21, 22:17:31 cluzo napisał(a):Łukasz Kaczmarek zaczyna kolejną działalność, tym razem na portalu aukcje.fm
http://www.aukcje.fm/show_user.php?search=kuracjusz

Tym razem ukrywa się pod nickiem 'kuracjusz'
Na portalu fotka.pl ma swój profil pod nazwą 'DjNomit'
Popatrzcie i omijajcie z daleka! Ostrzegajcie innych! Piętnujcie to co wyrabia ten cham!
Image
Image
Image

Jeśli chodzi o pismo do Prokuratury to nie zostało ono jeszcze złożone. Jest praktycznie gotowe do wysłania, czekamy jeszcze jednak na opieszałych poszkodowanych. Każdy poszkodowany może do nas dołączyć pisząc zeznanie o sytuacji w jakiej został oszukany. Dołącza do tego dowody (wydruk bankowy itp) i wysyłamy to wszystko razem do prokuratury.
Wiadomo, że ludzie sobie odpuszczają te 30, 70, czy nawet 200 zł ale trzeba przerwać temu gnojowi rozkręcający się interesik - teraz już nie tylko nasłuchy sprzedaje ale też telewizory, aparaty itd.
Zainteresowanych złożeniem doniesienia odsyłam na PW.


2011-03-25, 11:46:11 cluzo napisał(a):
psim napisał(a):Oj tam fotka. Sexfotka!
BTW, bawią mnie te "zabezpieczenia" na tego typu portalach. Zwykle wystarczy wziąć adres URL miniatury zdjęcia, i podmienić "small" na "big", aby mieć dostęp do dużych wersji...

DISCLAIMER: nie wypowiadam się o winie lub braku winy tego człowieka. Podrzucam tylko ciekawsze wyniki działania Google'a.

DjNomit na SexFotce


2011-03-29, 18:20:42 Ptaku napisał(a):Można sobie strzelić takie ubranko jak się oszukało trochę ludzi.
Czyżby oszukiwał też na związkach. Zapomniał dopisać, że ma dziecko i żonę. No chyba, że jest po rozwodzie, ale o tym nie ma ani jednego słowa.
Ciekawe ile ludzi na biletach zostało oszukanych, a może PKS Rybnik jakieś straty miał z powodu tego gościa?
Tu do gazety pisze, że konduktor wziął 2 zł do kieszeni a nie wiadomo jak sam robił. Wielki Uczciwy!!!!!2011-04-05, 14:56:56 cluzo napisał(a):Kaczmarek rozszerza ofertę - teraz można kupić u niego bilety na Euro 2012
Przemek19840 napisał(a):Teraz już ta osoba przeszła samych siebie, chwali się w opisie na gadu że sprzedał 3 bilety na Euro. No szczyt bezczelności a tak swoja drogą czy te bilety już można kupić chyba jeszcze nie.

Źródło: ForumKolejowe


Tymczasem koledzy z OSMT chyba stwierdzili, że założyciel stowarzyszenia robi chyba im złą reklamę. Na stronie <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.osmt.pl]www.osmt.pl</a><!-- w --> czytamy:
Dziękuję wszystkim jeszcze raz za spotkanie w Katowicach J. Omówiliśmy chyba wszystkie aktualne sprawy związane z OSMT .
Krótka informacja o spotkaniu:
1-Dyskusje nad sprawami :
[...]
c- Omówiono propozycje zmian w zarządzie OSMT. Co też w tym samym dniu zatwierdzono .
[...]
f- Zapoznano Członków OSMT z tekstami ?PKP-JAZDA?
[...]
P.S. Proszę NIE WYSYŁAĆ GŁUPICH E-MAILÓW dotyczących spraw nie związanych z stowarzyszeniem na adres [url=biuro@osmt.o12.pl]biuro@osmt.o12.pl[/url] ponieważ od 20. Marca ten Mail należy do V-CE Prezesa OSMT Marcina który rozpatruje wszelkie wnioski i skargi
Ale związane tylko i wyłącznie z pracą stowarzyszenia .

Ani słowa o przyczynach zmiany na fotelu prezesa - no cóż, w sumie nie ma się czym chwalić.
Za to Członkowie Stowarzyszenia zostali zapoznani z tekstami PKP-JAZDA - jeśli już to warto pamiętać o odmianie: PKP-Jazdy. Jak widać Zarząd OSMT nadal nie rozumie, że smrodu w okół stowarzyszenia narobił sam Łukasz Kaczmarek, a nie PKP-Jazda. Zwracam uwagę członków stowarzyszenia, na fakt że warto zapoznać się także z "tekstami" na innych forach, choćby na ForumKolejowym, czy na InfoKolej. W necie jest tego naprawdę sporo i nie prawdą jest, to że jacyś konduktorzy czy związkowcy z PKP mszczą się na Kaczmarku. Po prostu osoby, które zapłaciły za towar którego nigdy nie otrzymały, upominają się o swoje - co w tym złego?

P.S.: Jak mniemam prośba o nie pisanie głupich mailów jest skierowana do mnie, jako że nie raz zwracałem się z prośbą do Zarządu OSMT o wsparcie i pomoc w rozwiązaniu kłopotliwej sytuacji. Uznałem, że skoro sam prezes Stowarzyszenia dopuszcza się oszustw w internecie, warto zainteresować tym faktem kolegów prezesa, wszak sama sprawa sprzedaży nasłuchów nie dotyczy w sposób bezpośredni samego OSMT, lecz negatywnie wpływa na wizerunek Stowarzyszenia.
Nie będę przytaczał tu tej głupiej korespondencji, bo myślę, że nie trzeba nikogo przekonywać kto tu ma rację, a czytanie tego co wypisywał do mnie pan Marcin K. (obecny prezes) jest niezłą mordęgą - ze względu zarówno na logikę oraz stylistykę jego wypowiedzi, interpunkcję i ortografię (a w zasadzie ich brak).
Wystarczy SPOJRZEĆ na STRONĘ osmt, by przekonać się, że "Polska język, trudna język"


2011-04-12, 21:02:43 cluzo napisał(a):No i długo nie trzeba było czekać - są kolejni poszkodowani. Tym razem odbył się handelek szwindelek na grach:
http://forum.pegasus-gry.com/index.php?action=search2
admin
Administrator
 
Posty: 93
Rejestracja: 18 Sie 2011, 16:56

Re: Uczciwość ludzka :(

Postprzez duck » 22 Wrz 2011, 11:50

Witam, ten gość jest szalony. Nie myślałam, że aż w tylu dziedzinach robi ludzi w balona. Ze mną skontaktował się przez portal tablica.pl jak zamieściłam informację, że szukam części do samochodu. A on ją oczywiście miał. No i się dałam nabić na 300,00. Znalazłam go w necie wpisując nr telefonu: 535076200 który mi podał. A potem się okazało, że i nr konta w PKO inteligo się zgadza z innymi oszukanymi: 50102055581111178770500025, nr gadugadu też ma ten sam: 3464962. A maile to podaje takie: pekapowiec1@gmail.com i ppks1@o2.pl Dane podaje inne, ale imię Łukasz widzę się powtarza, więc to musi być ta sama osoba. Zobaczcie co sprzedaje:

http://www.eoferty.com.pl/nikon_d_3100_ ... 33800.html

http://www.eoferty.com.pl/bosch_gbh_5_3 ... 33804.html

były jeszcze jego ogłoszenia na tablica.pl: nootbook, nawigacja, wiertarka - ale zostały zablokowane!

Dzisiaj składam zawiadomienie na policji. Zachęcam inne oszukane osoby do tego samego. Bo im więcej się osób zgłosi to może lepsze będą efekty. Wystarczy się zgłosić do najbliższej miejscu zamieszkania jednostki policji i umówić na spotkanie i dostarczyć możliwie wydruki z maili lub inne potwierdzenia oszustwa.
duck
 
Posty: 6
Rejestracja: 22 Wrz 2011, 11:40

Re: Uczciwość ludzka :(

Postprzez zigi66@ » 28 Wrz 2011, 13:48

NIestety tez padłem ofiarą tego pajaca , numer konta i telefonu tez sie zgadza . tragedia zgłosiłem to na prokuraturze ,przeżyjemy zobaczymy
zigi66@
 
Posty: 1
Rejestracja: 28 Wrz 2011, 13:37

Re: Uczciwość ludzka :(

Postprzez cluzo » 28 Wrz 2011, 17:23

Mija czas, lato już się skończyło, a Kaczmarek nadal kręci swoje lody. Cieszy fakt, że w końcu ludzie zaczęli zgłaszać sprawę tam gdzie trzeba. Zobaczymy co z tego wyniknie. Tymczasem zachęcam kolejnych poszkodowanych do konkretnych działań. W razie czego służę radą - niemniej jednak oświadczam, że już mi się nie chce tropić tego gnoja i jego wyczynów w necie. Tyle czasu już tej sprawie poświęciłem, tylu ludzi zachęcałem, że już mi obrzydło.
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Uczciwość ludzka :(

Postprzez duck » 12 Paź 2011, 16:28

Proszę o zgłaszanie się do mnie wszystkich osób, które zgłosiły sprawę na policję! Szczegóły przez maila.
duck
 
Posty: 6
Rejestracja: 22 Wrz 2011, 11:40

Re: Uczciwość ludzka :(

Postprzez cluzo » 12 Paź 2011, 18:59

duck napisał(a):Proszę o zgłaszanie się do mnie wszystkich osób, które zgłosiły sprawę na policję!

Gratuluję! W końcu ktoś poszedł tam gdzie trzeba. Znalazłem w necie podobne wezwanie do kontaktu z osobą, która także szuka poszkodowanych, którzy poszli ze zgłoszeniem na policję.
Domi71 napisał(a):Mnie też oszukał ,sprawę zgłosiłam na policji wszystkich poszkodowanych ,którzy zgłosili sprawę na policji proszę o kontakt :
evcia71@gmail.com

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4677569
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Uczciwość ludzka :(

Postprzez duck » 25 Paź 2011, 16:42

NO I WSZCZĘTO DOCHODZENIE WS. PRZESTĘPSTWA - to dobry początek, bo sprawa nie została umorzona.
duck
 
Posty: 6
Rejestracja: 22 Wrz 2011, 11:40

Re: Uczciwość ludzka :(

Postprzez Kloze » 25 Paź 2011, 20:02

Dobrze, dobrze, pogratulować niewątpliwego sukcesu!

@Ptaku i inni poszkodowani: mam nadzieję, że przyłączyliście się do ogólnonarodowego zrywu :)
Image
2015 9 godzin 47 minut (stan na 04.03)
2014 brak przejazdów | 2013 80 godzin 31 minuty
2012 34 godziny | 2011 10 godzin 48 minut
Awatar użytkownika
Kloze
 
Posty: 225
Rejestracja: 20 Sie 2011, 08:27
Miejscowość: Kraków

Re: Uczciwość ludzka :(

Postprzez cluzo » 25 Paź 2011, 20:41

Mam kontakt z sześcioma osobami, które postanowiły pójść po rozum do głowy i zgłosiły sprawę Władzom. A liczę na to, że znajdzie się jeszcze kilku innych poszkodowanych, którzy także mają jaja i pójdą zgłosić rzecz na policję. Tak czy siak, sprawy nabierają tempa, co oznacza że Kaczmarek Łukasz, a w zasadzie to teraz już chyba "Łukasz K." będzie musiał zwinąć swój kramik...
No, ciekawe co na to Koledzy z OSMT, którzy tak mnie gnoili na różnych forach i w mailach. A może, całe to Stowarzyszenie to jedna wielka mafia?
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Uczciwość ludzka :(

Postprzez duck » 26 Paź 2011, 07:08

Polecam zgłaszać się w tej sprawie pod nr tel. 33 812-12-06 - to nr do policjanta, który zajął się tą sprawą razem z Prokuraturą w Bielsku-Białej.
duck
 
Posty: 6
Rejestracja: 22 Wrz 2011, 11:40

Re: Uczciwość ludzka :(

Postprzez Pt@ku » 28 Paź 2011, 08:13

Mam nadzieję, że połączą te sprawy tak jak to chcieli zrobić kilka miesięcy temu, bo ponoć będzie większy sukces. To się okaże.
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29

Re: Uczciwość ludzka :(

Postprzez agata212165 » 24 Lut 2012, 12:13

Witam. Nie wiem czy to kogoś interesuje ale przypuszczam ze tak i nie wiem czy ktos tu jeszcze zaglada. Ale moze tak wiec zamieszczam ten post. o. JA rowniez zostalam oszukana przez niego. Pomimo iz nie odzyskalam swoich pieniedzy gdyz musialabym wytoczyc mu sprawe ze stopy cywilnej ale i tak doznalam satysfakcji a zaraz powiem dlaczego. Czytalam tak rozne fora na jego temat i obilo mi sie o "ucho" iz siedzi w raciborzu ale nie jest do potwierdzone. To moge to wszytskim poswidczyc! Wreszcie sprawiedliwosci stalo sie zadosc! Lukasz K. wreszcie przynajmniej an jakis czas musial zwinac swoj kramik. A minowicie juz wyjasniam. Dzis byla sprawa w sadzie. Niestety milam byc za swiadka a nie z aposzkodowana ale to juz dluzszy. Wiec gdy ujrzalam Lukasza K. Doprowadzonego na rozprawe w kajdankach i zilonym kubraczki przez dwoch policjanotow poczulam ogromna satysfakcje. Nie spojzral w moja strSRJP 2009/2010 - sprzedam ani razu, sprawial wrazenie jakby mial lzy w oczach. Nie zdarzylam zeznac gdyz pani sedzina zawolala mnie i powiedziala ze Łukasz K. przyznal sie do wszystkiego. Wiec spytala sie czy chce byc na ogloszeniu wyroku. Oczywiscie chcialam. Wiec uslyszalam iz miala juz wyrokiw zawieszeniu ale sie nie zmienil i niestety robil to dalej. Wiec dostal juz gdzies wyrok do odsiadki i dzis go doprowdzili na rozprawe i dostal znow 8 miesiecy do odsiedzenia. Do tego uslyszalam iz ma po wyjsciu wyrownac rachunki iz ludzie zaczna zakladac sparwy ze stopy cywilnej i beda sie te dlugi za nim ciagly. wiec oficlajnie powiem wszytskim ze ja skorzystam z tego prawa i zaloze te sprawe aby odzyskac moje 700zl. I namawiam innych aby robili to tez iz udowodniono mu juz tyle oszustw. W kazdym razie ciezko mi bylo stracic te 700zl ale pomimo iz dzis ich nie odzyskalam bo musze zalozyc sprawe cywilna to i tak jestem bardzo usatysfakcjonowana ze widzialam go w tych kajdankach, wreszcie po oszukaniu tylu niewinnych ludzi. Takze widac ze warto isc na policje i zglosic oszustwo, nie dajecie mu za wygrana. Pozdrawiam Wszytskich
agata212165
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 Lut 2012, 11:55

Re: Uczciwość ludzka :(

Postprzez Kloze » 24 Lut 2012, 14:20

Niemałą satysfakcję czerpałem z czytania tej relacji. Nawet literówki mi nie przeszkadzały. Świetnie! Na samą myśl, że były prezes OSMT siedzi za kratkami, robi mi się cieplej na duchu, bo sprawiedliwości stała się względna zadość. Żywię jednak obawy, że po opuszczeniu więzienia gość zniknie i tyle będzie z zadośćuczynienia poszkodowanym. No ale zobaczymy.

Sam nie jestem poszkodowany. Jednak również gorąco zachęcam poszkodowanych do konsekwentnego odbierania swojej własności.
Image
2015 9 godzin 47 minut (stan na 04.03)
2014 brak przejazdów | 2013 80 godzin 31 minuty
2012 34 godziny | 2011 10 godzin 48 minut
Awatar użytkownika
Kloze
 
Posty: 225
Rejestracja: 20 Sie 2011, 08:27
Miejscowość: Kraków

Re: Uczciwość ludzka :(

Postprzez cluzo » 24 Lut 2012, 21:16

Aż serce rośnie gdy się takie wieści czyta - plaskacze łapy sprawiedliwości należały się już dawno temu bezczelnemu typowi. Rok temu poświęcałem całą masę czasu na tropieniem w sieci TEGO oszusta - śledziłem fora i równolegle korespondowałem z jakimiś zmyślonymi postaciami pod KTÓRE podszywał się Łukasz Kaczmarek. Wiele energii poświęcałem namawianiu poszkodowanych do działania, a opornie to szło jak cholera, bo na tym polegał cały pomysł na przekręt - oszustwa na w miarę nieznaczne kwoty, których poszkodowanym nie chciało się zgłaszać na policji. A Kaczmarek żył z tego, tyle że się zbyt rozzuchwalił i podnosił poprzeczkę - wraz z większymi obrotami w jego kramiku zrobiło się więcej szumu w sieci o całej sprawie. Aż trafiło na dwie energiczne dziewczyny, które ruszyły sprawę z kopyta, a za nimi około 40 osób.

@agata212165 czy wyrok w sprawie na której byłaś dotyczył tylko oszustwa z SRJP czy może większej ilości handelków-szwindelków? Z tego co mi wiadomo przeciwko Kaczmarkowi toczą się jeszcze inne postępowania(?)
agata212165 napisał(a):(...)8 miesiecy do odsiedzenia. Do tego uslyszalam iz ma po wyjsciu wyrownac rachunki iz ludzie zaczna zakladac sparwy ze stopy cywilnej i beda sie te dlugi za nim ciagly. wiec oficlajnie powiem wszytskim ze ja skorzystam z tego prawa i zaloze te sprawe aby odzyskac moje 700zl. I namawiam innych aby robili to tez iz udowodniono mu juz tyle oszustw(...)
Takze widac ze warto isc na policje i zglosic oszustwo, nie dajecie mu za wygrana.

Podoba mi się takie podejście - wiadome, że formalności sądowe to kupa czasu straconego, ale i o rekompensatę tego straconego czasu i kosztów jakie ponieśliście w związku ze sprawą też możecie się dochodzić w sądzie z Kaczmarkiem. W końcu on już sobie pożył na wasz kredyt, więc warto odebrać co wasze. Wszystkim, którzy przyczynili się do plaskacza gratuluję i życzę wytrwałości na drodze postępowania cywilnego.
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Uczciwość ludzka :(

Postprzez agata212165 » 25 Lut 2012, 14:40

Witam ponownie. Lukasz K. siedzi juz za jakas sprawe z oszukaniem a moja sprawa dotyczyla: bylam na tyle naiwna ze udostepnilam konto mu na allegro . Na szczescie podalam jego dane i nr konta bankowego. Takze pieniadze wplywaly na jego konto i kupujacy kontaktowali sie z nim. Mialam przez to mase problemow. A kiedy go spotkalam i domagalam sie pienidze i nie chcialam odejsc od samochodu to wezwal na mnie interwencje policji twierdzac ze nie chce odejsc mu od samochodu i ze paczki wyslala kupujacym a oczywiscie nie wyslala. Bylam taka wsciekla, byl taki cwany, ten jego zelik na wlosach, wyperfumowany i cwaniacka mina. Popychal mnie lokciem. Zeby wybrnac z tego dobrze oddalam 4 kupujacym w sumie 700zl tak mi poradzono na policji. Mialam je odzyskac w sadzie. JAk to jednak bywa z poszkodowanej stalam sie dobra dusza ktora oddala za niego pieniadze i tylko swiadkiem w tej sprawie. Nawet nie dano mi zeznawac gdyz przyznal sie sam, wiec zostalam tylko na ogloszeniu wyroku jakim bylo 8 miesiecy pozbawienia wolnosci a to juz drugi wyrok do odsiadki. Jesli wyjda kolejne sparwy sedzia powiedziala ze dlugo nie wyjdzie na wolnosc. No a ja swoich pieniedzy niestety musze domagac sie na drodze cywilnej. Moja sprawe na policje zglosilam juz w grudniu 2010r niestety tyle to trwalo az do wczoraj... Ale duza satysfakacja bylo go zobaczyc w tym mundurku z kajdankami, bez tego zeliku na wlosach, perfumkow i cwanickiej miny. Nie spojrzal w moja strone ani razu. Nie spodziewal sie ze mu nie odpuszcze! :)
Pozdrawiam
agata212165
 
Posty: 2
Rejestracja: 24 Lut 2012, 11:55

Następna

Wróć do Przedział służbowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron