Pan(i) Głośnik : >)

Kolejowe piosenki i dźwięki

Pan(i) Głośnik : >)

Postprzez cluzo » 27 Mar 2013, 20:08

Synteza mowy powoli zabija głosy zapowiadających pociągi naturszczyków - kończy się era megafonu (klusky w gąbę i jazda in polish-englisz tocking to you!). Każdy zna te głosy, inny na każdej stacji. Jaki by nie był, kobiecy, zmęczony, niedbały, zająkliwy, śpiewny... Peronowe głośniki tworzą w dużej mierze klimat stacji...
Proponuję stworzenie kolekcji głosów przez duże G jak głośnik :) Pomysł na ten wątek podsunął mi Heppner, który podesłał mi poniższy filmik (umówmy się, że temat dotyczy głosu, więc zamieszczamy nie tylko dźwięki ale też obraz z dźwiękiem):


Poznań Dębiec - "Gdy parowóz nie może - nadciąga Suka w niebieskim kolorze"
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Pan(i) Głośnik : >)

Postprzez Karol » 28 Mar 2013, 20:48

Można uznać, że temat ten był już wcześniej poruszany w wątku "Zapowiedzi" oraz "Zapowiedź tradycyjna z Dworca Centralnego". Dlatego, aby uporządkować dział, usuwam wcześniejsze wątki i cytuję zawarte w nich wpisy

Z wątku Zapowiedzi:
Pt@ku, 13 Wrz 2011, 17:36 napisał(a):Jakie według Was są najlepsze, najśmieszniejsze zapowiedzi na PKP :?:
Ja na dzień dobry proponuję "śpiewającą panią" w Katowicach.
Ale też chcę zwrócić uwagę na jej trudną pracę. Potraficie tak kłapać jadaczką przez kilka godzin :?: W tym nagraniu babeczka daje rady przez prawie 1,5 min non stop i w jakim tempie - szacuneczek dla tej Pani.
Zapowiedź z Katowic


Z wątku Zapowiedź tradycyjna z Dworca Centralnego:
Słoneczna, 01 Lut 2012, 20:28 napisał(a):Proszę pomóżcie!!

Z nowym klimatem odeszło co stare, kojarzące mi z tradycją i klimatem kolejowym,min nuta zapowiedzi przed głosem zapowiedzi..teraz jest brzdęk jak dla mnie z automatu komórki.
Proszę!Czy ktoś wie, gdzie mogę zgrać sobie sygnał starszy??

Kloze, 01 Lut 2012, 20:54 napisał(a):Z tego filmu Ptaka możesz sobie ów dźwięk wyciągnąć. Z Youtube polecam ściągać filmiki programem Youtube Downloader. W nim wbudowany jest taki byle jaki konwerter do mp3, jednak ze względu na to, że jest byle jaki, nie polecam go używać. Jeśli pobierzesz film w najwyższej jakości, powinieneś otrzymać plik mp4 - z tym większość edytorów audio i video powinna sobie poradzić. Jeśli nie, to polecam dBPowerAmp Music Converter. Dla youtube, jeśli mnie pamięć nie myli, względnie bezstratną i oszczędną jednocześnie opcją będzie 128kbps, aczkolwiek ja konwertuję do 160kbps (CBR).

cluzo, 03 Lut 2012, 21:47 napisał(a):Jeśli szukasz zapowiedzi z jeszcze wcześniejszym gongiem polecam film "Dworzec" Kieślowskiego.
Image
Awatar użytkownika
Karol
 
Posty: 202
Rejestracja: 21 Sie 2011, 18:53

Re: Pan(i) Głośnik : >)

Postprzez Karol » 01 Kwi 2013, 21:30

?Pociągi pod Trójkowym nadzorem? - Prima Aprilis 2013

Radiowa Trójka wspólnie z Grupą PKP przygotowała primaaprilisową niespodziankę. 1 kwietnia br., w Poniedziałek Wielkanocny, dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia wraz z artystami wystąpili w zupełnie nowej dla siebie roli ? zapowiadali przyjazdy i odjazdy pociągów! Znanych głosów można było słuchać od godziny 12:00 do 13:00 na siedmiu dworcach w sześciu miastach w Polsce.

Posłuchaj >>> Zapowiedź akcji "Pociągi pod Trójkowym nadzorem"
Posłuchaj >>> Magda Jethon: "Pociągi pod Trójkowym nadzorem"? Takie pomysły rodzą się przypadkiem

Primaaprilisowy rozkład jazdy:
Image

POSŁUCHAJ:

Kraków Główny: Artur Orzech i Alosza Awdiejew
>>> Część 1
>>> Część 2

Lublin: Hirek Wrona i Romuald Lipko
>>> Część 1
>>> Część 2

Poznań Główny: Artur Andrus i Hanna Banaszak
>>> Część 1
>>> Część 2
>>> Część 3

Warszawa Centralna: Wojciech Mann i Magda Umer
>>> Część 1
>>> Część 2
>>> Część 3

Warszawa Wschodnia: Maria Czubaszek i Urszula Dudziak
>>> Część 1
>>> Część 2

Wrocław Główny: Marek Niedźwiecki i Anna Maria Jopek
>>> Część 1
>>> Część 2

Całej akcji przyglądali się reporterzy Trójki, którzy sprawdzali czy podróżnym i słuchaczom udało się rozpoznać znane głosy. Ci, którzy tego dnia zostali w domu, relacje z wyjątkowej godziny na dworcach mogli śledzić na antenie radia w godzinach 12.00-15.00 podczas specjalnej audycji Katarzyny Borowieckiej - ?Pociągi pod Trójkowym nadzorem?.

Więcej info na temat akcji znajdziecie na stronie Radiowej Trójki.
Image
Awatar użytkownika
Karol
 
Posty: 202
Rejestracja: 21 Sie 2011, 18:53


Wróć do Kolejowe nuty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron