Rafał - wirtualna informacja PKP Intercity

Wszystko co chcecie powiedzieć o...

Rafał - wirtualna informacja PKP Intercity

Postprzez Karol » 22 Gru 2011, 19:27

Image
Spółka PKP Intercity udostępniła niedawno swoją nową stronę internetową. Na razie jest to wersja testowa. Mimo to cieszy się już sporą popularnością. Główną atrakcją serwisu jest Rafał - wirtualny konduktor (zwany zawiadowcą), który udziela informacji na temat oferty PKP Intercity i zachęca do podróżowania pociągami.

Wirtualny kolejarz ma zaprogramowane odpowiedzi na kolejowe tematy. Można mu też zadać dowolne pytanie. Komunikacja z Rafałem odbywa się za pośrednictwem okienka, w którym wpisuje się słowa. Odpowiedź pojawia się w formie tekstu oraz dźwiękowo, poprzez syntezator mowy. Nie zawsze jest ona trafna. Czasem jednak potrafi zaskoczyć.

Twórcy tej zabawki pomyśleli o reakcjach Rafała na przekleństwa. Wirtualny konduktor reaguje też na określenia potoczne np. "żreć", "szczać", "rzygać", "kibel", "jaranie", "fajka", "browar", "gandzia" i potrafi je skojarzyć z określonym tematem. Wpisując nazwiska znanych polityków uzyskamy odpowiedź: Pociągiem może jechać każdy, niezależnie od przekonań politycznych. Dość nieprecyzyjnie potraktowana jest kwestia przewozu zwierząt w pociągu. Niezależnie od tego czy wpiszemy "pies", "żyrafa", "koń" czy "pszczoła", za każdym razem uzyskamy informację o możliwości transportu swojego pupila. Ciekawie kiedy środowiska homoseksualne złożą protest do PKP Intercity, bo Rafał reaguje na słowa "lesba" i "pedał" w taki sam sposób jak na słowo "gej". Zaprogramowane są też odpowiedzi dotyczące samego Rafała. Wpisując "ile masz lat", "skąd jesteś", "co lubisz", otrzymamy określoną logiczną odpowiedź. Autorzy projektu mieli spore poczucie humoru. Do jednego wpisanego przez nas słowa przewidzieli nierzadko kilka wariantów. Gdy napiszemy "śmierdzisz", Rafał odpowie: To ciekawe, bo o ile mi wiadomo, Internet zapachów nie przenosi. lub Jest to wysoce nieprawdopodobne, mój mundur jest prosto z pralni.

Podczas testowania znalazłem też parę błędów. Np. jeśli wpisze się słowo "trzy", jeden z wariantów odpowiedzi brzmi: Wiem, że 2 dodać 2 równa się 4. Ale najbardziej rażącym błędem jest reakcja Rafała na słowa takie jak: "debil" czy "k..ewka". Zamiast odpowiedzieć analogicznie jak w przypadku innych wulgaryzmów, wirtualny konduktor zaczyna mówić o pociągu "Lajkonik". Czy to błąd? A może zamierzone działanie programistów? Na koniec żegnając Rafała słowami "spieprzaj dziadu" otrzymamy serdeczne słowa: Wolałbym usłyszeć "do widzenia". Jeśli będziesz mieć jakieś pytania - zapraszam ponownie.

>>>Pogadaj z Rafałem<<<
Image
Awatar użytkownika
Karol
 
Posty: 202
Rejestracja: 21 Sie 2011, 18:53

Re: Rafał - wirtualna informacja PKP Intercity

Postprzez stmichal » 22 Gru 2011, 19:45

Image
Znalezione na mistrzowie.org
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Rafał - wirtualna informacja PKP Intercity

Postprzez Kloze » 27 Gru 2011, 18:34

Image
2015 9 godzin 47 minut (stan na 04.03)
2014 brak przejazdów | 2013 80 godzin 31 minuty
2012 34 godziny | 2011 10 godzin 48 minut
Awatar użytkownika
Kloze
 
Posty: 225
Rejestracja: 20 Sie 2011, 08:27
Miejscowość: Kraków


Wróć do Luźne gatki szmatki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron