Cegło wróć...

Wszystko co chcecie powiedzieć o...

Cegło wróć...

Postprzez stmichal » 16 Sty 2013, 10:35

Jak powszechnie wiadomo, od wprowadzenia nowego rozkładu jazdy cała odpowiedzialność za rozkład spoczywa w rękach PKP PLK. Jak wszystko ma to swoje zady i walety ;) . Niestety zrezygnowali oni z tradycyjnego książkowego sieciowego rozkładu jazdy pociągów, który nieprzerwanie pojawiał się od wielu lat. Co gorsza nie zostały umieszczone nawet na stronie tabele z rozkładem w formacie PDF które każdy chętny mógłby sobie wydrukować. Brak tabel utrudnia życie nie tylko miłośnikom kolei ale również "normalnym" pasażerom. Sam byłem świadkiem, pytania w informacji na dworcu Głównym w Krakowie czy rozkład jest dostępny. Polskie Linie Kolejowe powoli ulegają jednak presji i wygląda na to, że coś w tym temacie drgnęło, umieścili ankietę na swojej stronie w której można głosować za powrotem SRJP. Podaję link:
http://www.plk-sa.pl/ankieta-dotyczaca- ... adu-jazdy/
co ciekawe ankieta jest dobrze schowana na stronie, trzeba chwile posiedzieć żeby ją zauważyć, przez co nie jest dostępna dla wszystkich. Ma to też dobre strony, za jedyną słuszną opcją głosować będą tylko osoby tym zainteresowane, więc wyniki są łatwe do przewidzenia. Dodatkową zaletą jest fakt, że nie ma blokady kilkukrotnego brania udziału w ankiecie. Dlatego proszę, żebyście w miarę możliwości oddawali swoje głosy. Tylko nie za często bo tęgie umysły z PKLi się pokapują i jeszcze unieważnią ankietę ;)
Jakby ktoś nie wiedział jak głosować to: NIE a potem tradycyjnie 3 X TAK :) każdy głos się liczy
Pozdrawiam
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Cegło wróć...

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 16 Sty 2013, 13:48

Głosowałem już wczoraj i już nie będę ze swojego komputera. Chodzi właśnie o to żeby się nie podniecać głosując wielokrotnie z jednego IP.
Oddolna inicjatywa edytowania tabel przez miłośników stanęła na etapie udostępnienia [wizerunku? plików?] od PR. Sam jestem chętny zaopiekowaniem się 115 i może jeszcze jakąś z pobliskich tabel jednak trzeba wyjaśnić w 100% sprawę legalnośći tego "hobby" i praw autorskich, żeby nie było gnoju.

Jeśli PLK rozważa publikowanie rozkładów w formie PDF to jestem jak najbardziej za.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Cegło wróć...

Postprzez Pt@ku » 22 Sty 2013, 08:51

Ja już rozesłałem wieści do ludzi, żeby wypełnili ankietę. Mam nadzieję, że to pomoże, bo naprawdę jest lipa - delikatnie mówiąc.
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29

Re: Cegło wróć...

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 22 Sty 2013, 21:58

Ktoś ostatnio - później bo później niż PLK ale za to dosadniej postanowił lobbować za powrotem cegły [przynajmniej PDF]
Zielone Mazowsze złożyło do UTK skargę na PLK o niedopełnienie obowiązku informacji o rozkładzie, ze wskazaniem na liniowe tabele. Zagraniem nie fair jest zdanie na końcu "...wnioskujemy o obciążenie zarządcy karą finansową..."
Pismo złożone 16 stycznia
Komentarz ode mnie - PLK może i niedopełniło obowiązku ale nie od razu Kraków zbudowali, przynajmniej wyszli z inicjatywą [ankieta] Natomiast po kompromitacji szefa na stanowisku rozkładowca Kś należałoby odpuścić sobie takie metody walki o lepszy rozkład przynajmniej do 14 grudnia. Koniec.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Cegło wróć...

Postprzez Kloze » 24 Sty 2013, 18:47

Możliwe, że da się klika razy głosować, jednak wcale nie jest powiedziane, że drugie i każde następne głosy są w ogóle liczone. Nie wiem nawet, czy i jak to stwierdziliście... Siak czy tak nie wolno wypaczać. Kropka.

Głosy oddałem też parę dni temu. Rynek Kolejowy na swoim facebooku udostępniał link.

Tablice przyjazdów i odjazdów są bardzo fajnym pomysłem ze strony PLK. Na prawdę! Też okazał się niedopracowany, jednak też nie zostawili oni tematu tak sobie - poprawiają go i generalnie słuchają uwag co do jego wyglądu. Była też na ten temat ankieta. Tak jak Bilet napisał - nie od razu Kraków zbudowano. Z cegłą - a raczej jej brakiem - pojechali po bandzie, ale jeśli się tylko pozbierają do kupy i ją wydadzą, to honor uratują. Przynajmniej dla mnie.
Image
2015 9 godzin 47 minut (stan na 04.03)
2014 brak przejazdów | 2013 80 godzin 31 minuty
2012 34 godziny | 2011 10 godzin 48 minut
Awatar użytkownika
Kloze
 
Posty: 225
Rejestracja: 20 Sie 2011, 08:27
Miejscowość: Kraków

Re: Cegło wróć...

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 23 Mar 2013, 19:33

Wrócę do tematu. Pozmieniałem trochę - mianowicie, ostatni post sprzed prawie 2 miesięcy wyglądał tak:
25.01.2013 Bilet Świętokrzyski napisał(a):Wczoraj dopiero znalazłem coś, za zamkniętymi drzwiami. Dotąd mozolnie wyliczałem kilometry'2012 przewracając strony cegły albo szukając zamknięciowych PDF. Zaliczane trasy podczas imprez nadal spisuję z bazy, jednak teraz liczenie z PDF idzie sprawnie. W krótkim czasie podliczyłem marzec-maj i teraz wezmę się za czerwiec. Kloze - dzięki! :)

Przez większość 2013 będzie trzeba korzystać z archiwizowanych tabel w obliczeniu kilometrów [u mnie nawet metrów] Napisałem wcześniej o pomyśle tworzenia internetowej cegły przez miłośników, która stanęła w miejscu przez oczekiwanie na zgodę PR. Tymczasem pomysłodawca tej inicjatywy
Kolejoman napisał(a):PR odmówiły udostępnienia wzorów tabel, więc projekt nie ruszył


PLK na podstawie wyników ankiety decyduje się stworzyć tabelki pdf z aplikacją do wydrukowania, od przyszłego rozkładu. Info ze strony PLK. Do tego czasu jakoś muszę sobie poradzić bez cegły, chociaż brakuje takich informacji w 1 miejscu o trasach wielu pociągów. Na ten przykład wszystkie TLK na odcinku Szczecin Gł<->Dąbie, które jadą przez Wstowo, a które przez Port :?: Będę wcześniej próbował zasięgnąć info w necie, jakby co - zawsze można poprosić obsługę konkretnego pociągu o sprawdzenie w IRJP.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Cegło wróć...

Postprzez Kloze » 24 Mar 2013, 06:07

Bilet Świętokrzyski napisał(a):PLK na podstawie wyników ankiety decyduje się stworzyć tabelki pdf z aplikacją do wydrukowania, od przyszłego rozkładu. Info ze strony PLK.

Jestem rozczarowany. Liczyłem, że wydrukują fizyczną cegłę. Ale lepszy rydz niż nic.

~edit: Coś mi się przyśniło, że jest już dostępna cegła w PDF. Szperam więc po stronie PLK i napotkałem na informację, że owa będzie dopiero od nowego rozkładu jazdy (2013/14). Nadal uważam, że dobrze, że w ogóle będzie, jednak ja nie do końca o tym chciałem tu pisać. W ostatnim odcinku Kolej TV wspominano o decyzji przygotowania rozkładu w PDF na podstawie ankiety i podano jedynie wyniki z jednego pytania w ankiecie. Trochę mnie to rozdrażiło. W poszukiwaniu wspomnianej przyśnionej elektronicznej cegły, wpadłem na stronie zarządcy infrastruktury na pełne wyniki ankiety.

Czy uważasz, że rozkład jazdy w ogólnodostępnych wyszukiwarkach jest wystarczający i nie potrzeba go udostępniać w formacie pdf?
Tak 18,27%
Nie 81,73%

Czy kupiłbyś/kupiłabyś książkowy sieciowy rozkład jazdy, gdyby został wydany?
Tak 56,78%
Nie 43,22%

Czy korzystałbyś/ korzystałabyś z elektronicznego sieciowego rozkładu jazdy na urządzeniu mobilnym?
Tak 81,43%
Nie 18,57%

Czy uważasz, że sieciowy rozkład jazdy powinien być przygotowywany w wersji elektronicznej dostępnej w formacie pdf przez Internet?
Tak 89,22%
Nie 10,78%

Nie komentuję, bo jak zawsze przesadzę z negatywną energią :)
Image
2015 9 godzin 47 minut (stan na 04.03)
2014 brak przejazdów | 2013 80 godzin 31 minuty
2012 34 godziny | 2011 10 godzin 48 minut
Awatar użytkownika
Kloze
 
Posty: 225
Rejestracja: 20 Sie 2011, 08:27
Miejscowość: Kraków


Wróć do Luźne gatki szmatki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron