Imprezy kolejowe

Newsy o kolejowych wydarzeniach, imprezach, akcjach, targach, wystawach itd

Re: Imprezy kolejowe

Postprzez stmichal » 02 Sie 2013, 10:59

Ja tym czasem napiszę o kilku ciekawych imprezach na które się wybieram.
Przejazd na trasie:
Tłuszcz - Małkinia - Ostrów Mazowiecka - Ostrołęka - Śniadowo - Łomża - Śniadowo - Ostrołęka - Małkinia - Tłuszcz
Trasa przejazdu łącznie liczy ~290 km
Pociąg będzie zestawiony z VT-628 spółki KM
Termin przejazdu: sobota 31 sierpnia 2013
Odjazd z Tłuszcza po godz. 8 (po przyjeździe Hańczy i osobowego z Ostrołęki). Szczegóły podam, gdy dostanę rozkład jazdy.
Powrót do Małkinii na Hańczę. Jednak w razie awarii lub konieczności oczekiwania na szlaku trzeba liczyć się z sytuacją, że nie zdążymy.
Składka za przejazd w przedpłacie do 31 lipca 2013 wynosi 85 zł, po
tym terminie i w pociągu 100 zł.
UWAGA - pojedziemy jak zbierzemy 100 osób do 7 sierpnia. Jeśli się to nie uda, to oczywiście pieniądze wrócą do wpłacających.
Osoby goniące samochodem - składka dobrowolna.
Tak jak w przypadku imprez organizowanych przez Krzyśka i Ziemowita przyjmujemy zasadę, że wpłaconych pieniędzy nie zwraca się, z wyjątkiem przypadku odwołania przejazdu.
Podczas przejazdu planujemy fotoskopy. Jednak to czy one dojdą do skutku ZALEŻY od: obsługi pociągu i możliwości czasowych. Także w wersji pesymistycznej może się okazać, że zdjęcia będziemy robić tylko na stacjach i przystankach.
Zgłoszenia przyjmę od teraz mailowo: rykaczewski (at) poczta.fm
W temacie proszę wpisać "VT-628 Tłuszcz-Łomża".
W treści maila proszę wpisać ilość osób, ich imiona i nazwiska.
Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia będzie mail zwrotny.
Osoby, które wyślą zgłoszenie dostaną również numer konta oraz regulamin przejazdu.
O wszystkich szczegółach dotyczących przejazdu będę informował w tym wątku.
Pozdrawiam
Grzesiek Rykaczewski

Jedziemy po Łomże, dojazd i powrót możliwy tak żeby nie nadwyrężać portfela na ewentualne noclegi, można spokojnie dojechać i wrócić, jak bym brał podróżnika może jeszcze dodatkowo bym sobie coś wkręcił na niedziele ;)
No i fajnie, że to VT-628 bo w nim można elegancko otwierać okna - to ten skład którym jechaliśmy na przykład na szlajankach z Czeremchy do Siedlec. Cena też jest bardzo bardzo przystępna, dodatkowo jedzie się wyłącznie liniami po których od dawna nie kursują pociągi pasażerskie.

Impreza: Szynobusem po Opolszczyźnie
Zapraszamy do udziału w przejeździe pociągu specjalnego na trasie:
Opole Główne - Jełowa - Kluczbork - Fosowskie - Kluczbork - Jełowa - Opole Główne - Szydłów - Gracze - Szydłów - Opole Główne
Linie kolejowe jakie przejeżdżamy:
301: Opole Główne - Jełowa 293: Jełowa - Kluczbork 175: Kluczbork - Fosowskie 132: Opole Główne - Opole Zachodnie 287: Opole Zachodnie - Szydłów 329: Szydłów - Gracze
Trasa przejazdu łącznie liczy ~230 km
Pociąg będzie zestawiony z SA134
Termin imprezy: sobota 7 września 2013
Dla Opola Głównego:
Odjazd kierunek Fosowskie ~ 8:40
Przyjazd i odjazd kierunek Gracze ~ 14:00
Przyjazd i zakończenie imprezy ~ 18:00-19:00
Podane godziny nie są gwarantowane - w przypadku awarii, wydłużenia
czasu jazdy, możemy się mniej lub bardziej delikatnie obsunąć.
Składka za przejazd w przedpłacie do 7 sierpnia 2013 wynosi 140zł, po
tym terminie i w pociągu 180zł.
UWAGA - osoby wpłacające składki na poczcie proszone są o odpowiednio
wcześniejsze dokonywanie wpłat ze względu na dłuższy czas realizacji
wpłaty. Jeżeli czyjaś wpłata nie wpłynie do końca dnia 7 sierpnia 2013,
będzie traktowana jako wpłata po terminie. Nie będziemy tutaj robić
wyjątków i nie pomogą tłumaczenia, że "ja wpłaciłem w terminie".
Kobiety płacą składkę za przejazd całej trasy w wysokości 110 zł, po
terminie i w pociągu 140 zł.
Dzieci w wieku 3 - 12 lat płacą 50% stawki (wyłącznie pod opieką osoby
dorosłej i nie mogą brać udziału w fotostopach poza stacjami).
Dzieci do lat 3 jadą za darmo (wyłącznie pod opieką osoby dorosłej).
Nie przewidujemy niższych składek za przejazd części trasy.
Osoby goniące samochodem - składka dobrowolna mile widziana.
Żeby impreza się odbyła na rachunku organizatora musi znaleźć się
odpowiednia kwota. Jeżeli do 7 sierpnia 2012 suma wpłat będzie
niewystarczająca, impreza zostanie odwołana, a wpłacone pieniądze
odesłane nadawcom.
Zaznaczamy również, że wpłaconych pieniędzy nie zwraca się, z wyjątkiem
zwrotów w przypadku odwołania imprezy.
Na imprezie przewidziano fotostopy, jednak to nie jest główny cel
imprezy. Fotostopy odbędą się jeżeli będziemy mieli na nie czas i
obsługa nam je umożliwi (kwestia zatrzymań na FS nie jest uregulowana w
przepisach).
Na linii 175 nie będziemy mieli zbyt dużo czasu, ponieważ musimy wrócić
do Opola przed 13:37 (potem na linii Opole - Kluczbork jedzie para
pociągów regio, co na dłuższą chwilę uniemożliwia przejazd).
Organizacją fotostopów zajmuje się Krzysztof Waszkiewicz
Zgłoszenia przyjmujmy od teraz mailowo: ziemowit_czerski at wp.pl wraz
z kopią (CC/DW): iwan at eu07.pl (wysyłamy jedno zgłoszenie na *obydwa*
podane adresy jednocześnie).
PROSZĘ NIE KOPIOWAĆ TREŚCI TEGO OGŁOSZENIA W SWOIM ZGŁOSZENIU.
W temacie koniecznie proszę wpisać "Szynobusem po Opolszczyźnie".
W treści zgłoszenia proszę wpisać ilość osób, ich imiona i nazwiska,
adres e-mail, zadeklarować formę i termin wpłaty składki.
Proszę o zgłoszenia tylko takich osób, które są zdecydowane by z nami
jechać. Na poprzedniej imprezie mieliśmy sporo rezygnacji - jeżeli ktoś
będzie nadużywał możliwości zgłoszeń, może być pozbawiony takiej
możliwości na przyszłych naszych imprezach.
Można też zawrzeć dodatkowe informacje kontaktowe (telefon).
W przypadku braku informacji o wpłacie w pociągu lub po terminie
przyjmujemy, że dana osoba wpłaci składkę przed ustalonym terminem.
Jeśli tego nie zrobi, zostanie skreślona z listy zgłoszeń i zastąpiona
kolejna osoba z listy rezerwowej (o ile chętnych będzie więcej niż
miejsc w pociągu).
W przypadku gdy zgłoszona osoba zrezygnuje z uczestnictwa z przejazdu
naszym pociągiem przed terminem wpłat, prosimy o zgłoszenie tego faktu.
Umożliwi nam to przepisanie na zwolnione miejsce kogoś z listy
rezerwowej.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Przyjmujemy, że każda osoba, która dokona wpłaty, zapoznała się z
regulaminem imprezy i wyraża na niego zgodę.
Regulamin oraz dane do przelewu podamy w odpowiedzi na maila ze
zgłoszeniem. Jest to jednocześnie potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia.
Jeżeli będzie taka potrzeba (np. zmienią się podane powyżej godziny),
informacje o rozkładzie jazdy podamy do wiadomości uczestników gdy
otrzymamy go od PLK (po złożeniu zamówienia na pociąg). Jeżeli wymagana
kwota znajdzie się na koncie organizatora wcześniej, będziemy mogli
wcześniej zamówić pociąg i wcześniej otrzymamy rozkład jazdy. Prosimy
więc o możliwe szybkie wpłacanie pieniędzy.
Pozdrawiamy i zapraszamy do uczestnictwa:
Krzysztof Waszkiewicz i Ziemowit Czerski

Tutaj chyba nic więcej dodawać nie trzeba. Zapowiada się fajna impreza, wybieram się ja i Artur.
Pozdrawiam
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Imprezy kolejowe

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 08 Sie 2013, 15:35

Podjąłem się roli medium w zapisach na Opolszczyznę. Spoko, mogę dalej pilnować i dlatego informuję - zmiany, zmiany i nie jest dobrze:
Bry,
Wczoraj minął termin wpłat składek za uczestnictwo w przejeździe na imprezę. Niestety w tym terminie część ze zgłoszonych uczestników nie dokonała wpłaty - a przez to impreza nam się nie bilansuje.

W związku z tym zwracamy się do Was - osób które składki wpłaciły i nowych, które nie chciały jechać na imprezę szynobusem (o tym poniżej - z zapytaniem jak w tej sytuacji postąpić.

Opcje są dwie:
- podwyższamy składkę tak żeby pociąg mógł się zbilansować
- odwołujemy imprezę i zwracamy wpłacone pieniądze na rachunek nadawcy

Podwyższenie składki wiąże się też z pewnym "bonusem" (choć niezamierzonym) z naszej strony.

Impreza miała być obsługiwana SA134. Niestety (a może stety) mimo wstępnych ustaleń, otrzymaliśmy ostatnio informację, że UM nie udostępni nam tego pojazdu (obawa przed uszkodzeniem na nieczynnych liniach). W związku z tym podjęliśmy działania zmierzające do tego, by przejazd był obsługiwany składem (SM42 lub SU42 + 2 wagony 120A).

Dzięki uprzejmości PLK i PR udało się otrzymać zgodę na przejazd składem (w odstępstwie od ograniczeń na linii Opole - Kluczbork - przekroczony nacisk na oś - jedyna opcja przejechania składem wagonowym z Opola do Kluczborka).

W związku z tym, że ewentualnie pojedziemy składem, impreza wydłuży się w stosunku do wcześniejszych założeń o około 3h (z tym, że nie będziemy się musieli spieszyć na Kluczbork - Fosowskie i ten czas będzie przeznaczony na dogłębniejsze FSowanie).

Po przeliczeniu kosztów i ilości uczestników określiliśmy kwotę dopłaty na 30 zł od każdego uczestnika - nowi płaca po 170 zł.)

Zgłoszenia przyjmujmy od teraz mailowo (OSOBY NOWE): ziemowit_czerski at wp.pl wraz z kopią (CC/DW): iwan at eu07.pl (wysyłamy jedno zgłoszenie na *obydwa* podane adresy jednocześnie).

PROSZĘ NIE KOPIOWAĆ TREŚCI TEGO OGŁOSZENIA W SWOIM ZGŁOSZENIU.

W temacie koniecznie proszę wpisać "Szynobusem po Opolszczyźnie"

W treści zgłoszenia proszę wpisać ilość osób, ich imiona i nazwiska, adres e-mail, zadeklarować formę i termin wpłaty składki oraz informację gdzie dana osoba wsiada do naszego pociągu.

Można też zawrzeć dodatkowe informacje kontaktowe (telefon).

Pozdrawiamy Ziemowit i Krzysztof.

Chociaż nie jadę ale komentarz ode mnie:
To już napisałem przed Sokołowem - jak przychodzi do płacenia, to jakoś niespiesznie. Od nas akurat wpłaty były prawie natychmiast.
Bardziej dziwi mnie stanowisko UMWO - to jak, miesiąc temu nie bali się o SA134 a teraz już tak?
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Imprezy kolejowe

Postprzez stmichal » 09 Sie 2013, 12:54

Podobnie jest również w przypadku imprezy do Łomży. Proponują dopłatę znacznie większą bo aż 50% w stosunku do ceny początkowej (w przypadku imprezy po Opolszczyźnie to "tylko" 20%) i nie dają nic w zamian - na imprezie Iwana jest możliwość przejechania trasy składem wagonowym. Chyba będę musiał odpuścić te dwie imprezy.
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Imprezy kolejowe

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 12 Sie 2013, 15:23

Impreza odwołana,
impreza odwołana.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Imprezy kolejowe

Postprzez stmichal » 12 Sie 2013, 17:41

No niestety, szkoda tych imprez ale co zrobić. Potwierdza się moja hipoteza, że na wiosnę łatwiej zebrać ludzi na wyjazdy, po wakacjach zwykle z kasą i czasem krucho to też mało osób jeździ. Szkoda, szczególnie, że ciekawe linie no ale organizatorzy szczególnie imprezy po opolszczyźnie pojechali trochę z ceną za przejazd.
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Imprezy kolejowe

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 24 Kwi 2014, 21:11

Czas odświeżyć temat. Ciekawa jest oferta Turkolu na rok 2014 i na kilka imprez trzeba się wybrać.
Poniżej zaznaczam najciekawsze pociągi oraz trasy do zaliczenia:
1.05 [4] Baszta # Leszno<->Jarocin
31.05 [6] Pirat lub 22.06 [7] Katamaran # Kołobrzeg-Port
23.06 [1] lub 27.06 [5] Kuter, Eryk # Darłowo
27.07 [7] Noteć # Czarnków
23.08 [6] Tężnia # Ciechocinek
6.09 [6] Winniczek # może Leszno-Głogów
20.09 [6] Partner # Guben
25.10 [6] Skansen # Gniezno-Chojnice
To się zobaczy, ile uda się zaliczyć w tym roku.
Kołobrzeg-Port nie ucieknie, ale znowu można dojechać Ustroniem i na podróżniku.
Szkoda że Darłowo akurat musi być w dni robocze, podróżnik nie obowiązuje ale pojechać warto.
Winniczek to wtedy i tylko wtedy jak będzie przez Leszno i Głogów.
Guben chyba muszę odpuścić z powodu jesiennej giełdy w Łodzi.

Tymczasem za niecały tydzień Baszta. Kto i na jakim odcinku jedzie? Mnie najdogodniej pojechać tak: Jarocin-Poznań-Leszno i później skomunikowanie na Wrocław.
Nie wiem czy pojedziemy Turkolem wspólnie czy każdy sobie... a później? Mam plan, żeby jechać do Czech ale to już osobny temat.

Następna z imprez parowozowych - Kolej na Chabówkę, ma być 25.05 [7] Bilety zeszły w niecałą godzinę i raczej wiadomo w temacie: jechać czy nie.
Tak jak rok temu jest również Kolej na Podsył, czyli możliwość przejazdu z Chabówki do Sącza w niedzielę rano. Bilet za 30zł i wyjazd około 6 rano.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Imprezy kolejowe

Postprzez Pt@ku » 15 Paź 2014, 16:42

Bilet Świętokrzyski napisał(a):25.10 [6] Skansen # Gniezno-Chojnice


Tę imprezę zaliczamy do szlajanek. Więcej w temacie szlajanki 2014
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29

Re: Imprezy kolejowe

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 22 Paź 2014, 20:31

Najpierw odnośnie imprez, które już były. Udało mi się pojechać w tym roku 4 pociągami Turkolu:
Baszta 1.05 - wiadomo, Katamaran 22.06 - wbiłem w Kołobrzegu do Portu, Kuter 23.06 ze Sławna piechotką i pociągiem Darłowo-Kołobrzeg
Noteć 27.07 na całej trasie Poznań<->Czarnków.
Odpuściłem pociągi: Tężnia - bo wcześniej pojechałem Arrivą, Winniczek - bo nie jechał przez Leszno i Głogów, Partner - może PR w końcu pojedzie, Skansen - ...
Krótko w temacie przyszłych imprez:
25.10 Skansen - to już wiadomo - Piętrowe Szlajanki. Jeśli chodzi o mnie - może się uda w przyszłym roku.
22.11 Polsat wokół Szczecina. Żeby dużo nie pisać/wklejać - link do PMK. Nie jadę, ale życzę zielonych. Żeby coś ruszyło z martwego punktu.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Imprezy kolejowe

Postprzez AgentEU07 » 20 Lut 2015, 17:24

19.04 Turkol Organizuje przejazdy na nieczynnych dla ruchu pasażerskiego trasach z Inowrocławia do Kruszwicy i Barcina. Kto chętny niech daje znać jak najprędzej. Ja się chyba piszę i Michał też coś mówił że się skłania ku uczestnictwu w tej imprezie
AgentEU07
 
Posty: 95
Rejestracja: 25 Sie 2011, 11:25

Re: Imprezy kolejowe

Postprzez stmichal » 15 Mar 2015, 20:40

Turkol (w przeciwieństwie do innych) przygotował po raz kolejny w tym roku bardzo ciekawą ofertę imprez z których uważam, że przynajmniej na częśće warto się wybrać. Oprócz opisanych wcześniej przez Łukasza moim zdaniem wartymi uwagi są:
13 czerwca 2015 - Wanda (Legnica - Lubin - Głogów - Szprotawa - Żagań - Szprotawa - Głogów - Lubin - Legnica)
13 czerwca 2015 - Grzmot (Żagań - Żary - Bieniów - Lubsko - Bieniów - Żary - Żagań)
18 lipca 2015 - Astronom (Malbork - Elbląg - Frombork - Elbląg - Malbork)
8 sierpnia 2015 - Pojezierze (Poznań Główny - Nowy Tomyśl - Zbąszynek - Międzyrzecz - Międzychód - Międzychód Letnisko - Poznań Główny)
31 sierpnia 2015 - Pierścień (Wrocław Główny - Legnica - Jaworzyna Śląska - Świdnica - Dzierżoniów - Ząbkowice Śląskie - Kamieniec Ząbkwicki - Nysa - Brzeg - Wrocław Główny)
3 października 2015 - Skarb (Wrocław - Legnica - Złotoryja - Legnica - Wrocław)
17 października 2015 - Spichlerz (Toruń Główny - Toruń Miasto - Toruń Wschodni - Sierpc - Brodnica - Grudziądz - Chełmża - Toruń Wschodni - Toruń Miasto - Toruń Główny)

Możliwe, że coś przeoczyłem albo że coś jeszcze ulegnie zmianie (szkoda na przykład, że Astronom dojeżdża tylko do Fromborka i nie ma możliwości dla chętnych dojazdu do Braniewa, podobnie w przypadku Złotoryi). Po cichu liczę, że jednak coś dołożą.
Sam wybieram się na: 1,2,5,6 i 7 z wymienionych pociągów. Jeśli ktoś wybiera się na któryś z tych wyjazdów to dajcie znać żebyśmy mieli miejscówki koło siebie.
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Imprezy kolejowe

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 23 Mar 2015, 22:00

Można zaryzykować stwierdzenie, że Turkol rządzi. Co prawda "Inni" też robią imprezy, ewentualnie zrobili albo planują zrobić, ale to już inna skala.
Przykłady imprez, które już się odbyły w tym roku:
1.01 Pociąg Sylwestrowy - na odc. Zakopane-Kraków. Formalnie to impreza z 2014 ale powrót był w tym roku.
11.01 WOŚP czyli tradycyjnie Białystok-Waliły-Białystok oraz Kraków-Sucha-Żywiec-Bielsko Biała-Kalwaria-Kraków
14.02 Podsył VT z Niemiec i "tajna" impreza kolejowa PTMKŻ, m.in.: Rumia-Port Oksywie i Lębork-Maszewo Lęborskie
22.02 i 21.03 Chabówka<->Zakopane, zimowy i wiosenny pociąg retro
Natomiast zapowiedziane imprezy:
25.04 "Dolnośląskie zakamarki" http://iwan.eu07.pl/wp/?p=117
31.05 Opolski Expres Dęty, przejazd na trasie Opole<->Racławice Śl
Na żadnej z w.w. imprez nie byłem i nie wybieram się. Waliły udało się w 2013 a na Pomorzu nie było wcześniej info i zapisów.

Dobra, teraz napiszę o wybranych pociągach Turkolu:
19.04 - raczej nie brałem pod uwagę, chociaż do Kruszwicy chciałbym kiedyś pojechać i niekoniecznie musi być pociąg.
13.06 - obowiązkowo przez Lubin i Głogów - rozkład już jest, rezerwacje póki co nieaktywne. Do Lubska raczej nie wybieram się.
31.08 - interesuje mnie tylko 1 odcinek. Chcę jechać ale...najpierw pociąg miał być 30 w nd więc przesunięcie na pn komplikuje sprawę.
3.10 - może pojedzie do Jerzmanic, jak w obrazkowym rozkładzie na 2 półrocze. Planuję się wybrać, nawet gdy będzie tylko Złotoryja.
17.10 - pasuje dojechać Ustroniem i wrócić. Jak się uda to będzie zaliczanie na odcinku Sierpc-Grudziądz.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Imprezy kolejowe

Postprzez AgentEU07 » 24 Mar 2015, 10:02

Jeśli o mnie chodzi to na pewno Turkol nr 5,6,7 a jak będzie ktoś z PeKiPy jechał i będę miał forsę to być może 1,2,4
AgentEU07
 
Posty: 95
Rejestracja: 25 Sie 2011, 11:25

Re: Imprezy kolejowe

Postprzez stmichal » 04 Kwi 2015, 07:43

19.04 Turkol Organizuje przejazdy na nieczynnych dla ruchu pasażerskiego trasach z Inowrocławia do Kruszwicy i Barcina. Kto chętny niech daje znać jak najprędzej. Ja się chyba piszę i Michał też coś mówił że się skłania ku uczestnictwu w tej imprezie.

Impreza przesunięta na 16.05 tyle lepiej że to sobota więc nie będę musiał cudować ze zjazdem.

Zapraszamy na przejazd pociągiem specjalnym na trasie:
Krzyż (ok. 7:20) - Piła Gł. - Chojnice - Starogard Gdański - Jabłowo - Starogard Gdański - Chojnice - Człuchów - Szczecinek - Piła Północ - Piła Towarowa - Piła Gł. - Krzyż (ok. 21:00)
Termin: 23 maja 2015
Skład: SU45 (089 lub 115) + 2Bh
Koszt: 170 zł
Organizator: Grodziska Kolej Drezynowa
Zapisy wystartują o godzinie 10 w sobotę 4 kwietnia 2015 na stronie http://www.drezyny.org.pl
W programie przewidziane fotostopy.
Być może jest to ostatnia szansa na spotkanie SU45 na liniach z Chojnic do Szczecinka i Starogardu oraz jedna z ostatnich możliwości sfotografowania SU45 z wagonami Bh na szlaku (w najbliższym czasie zarówno wszystkie SU45 jak i wagony Bh mają zostać wycofane z eksploatacji). Dlatego gorąco zapraszamy do udziału w tej imprezie. Druga okazja może się już nie powtórzyć!
Termin wpłat wraz z kontem bedą podane 13 kwietnia.
Ramowy rozkład (może ulec zmianie!):
Krzyż (7:20) - Piła (8:08/11) - Chojnice (10:00) - Starogard (11:40) - Jabłowo - Starogard (14:22) - Chojnice (15:28/40) - Szczecinek (18:00) - Piła (19:30/20:00) - Krzyż (20:45)
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Imprezy kolejowe

Postprzez Pt@ku » 09 Kwi 2015, 08:16

No i tak pomyślałem, że może szlajanki zrobić pod ten pociąg 31 sierpnia. To taka luźna propozycja.
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29

Re: Imprezy kolejowe

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 07 Cze 2016, 20:18

Wiem, że 2 lipca ma być pociąg na Ponidzie, no ale...mają być Zakamarki. Teraz nie mam jak podzwonić, więc dobrze byłoby jakby zainteresowani przeczytali.

Zapraszamy do udziału w przejeździe pociągu specjalnego na tasie:

Bielsko-Biała Główna ? Katowice ? Dąbrowa Górnicza Ząbkowice ? Zawiercie ? Siewierz ? Zawiercie ? Dąbrowa Górnicza Ząbkowice ? Będzin Łagisza ? Wojkowice ? Będzin Łagisza ? Dąbrowa Górnicza Ząbkowice ? Dąbrowa Górnicza Huta Kce ? Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce ? Sosnowiec Pogoń ? Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce ? Bukowno ? Borowa Górka ? Jaworzno Szczakowa JSB ? Sosnowiec Maczki ? Sosnowiec Kazimierz ? Sosnowiec Maczki ? Jaworzno Szczakowa JSB ? Pieczyska ? Jaworzno Ciężkowice ? Pieczyska ? Jaworzno Szczakowa JSB ? Długoszyn ? Sosnowiec Jęzor ? Mysłowice Brzezinka ? Mysłowice Kosztowy ? Tychy ? Bielsko-Biała Główna

Linie kolejowe jakie przejeżdżamy:

139 Bielsko-Biała Główna ? Katowice
1 Katowice ? Dąbrowa Górnicza Ząbkowice
186 Dąbrowa Górnicza Ząbkowice ? Zawiercie
182 Zawiercie ? Siewierz
705 Zawiercie R125 ? Zawiercie R97
160 Zawiercie ? Dąbrowa Górnicza Ząbkowice
183 Dąbrowa Górnicza Ząbkowice ? Będzin Łagisza ? Wojkowice
133 Dąbrowa Górnicza Ząbkowice ? Dąbrowa Górnicza Huta Kce
162 Dąbrowa Górnicza Huta Kce ? Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce
184 Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce ? Sosnowiec Pogoń
62 Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce ? Bukowno
156 Bukowno ? Borowa Górka
715 Borowa Górka ? Jaworzno Szczakowa JSB
666 Jaworzno Szczakowa JSB ? Sosnowiec Maczki
163 Sosnowiec Maczki ? Sosnowiec Kazimierz
714 Jaworzno Szczakowa JSE ? Pieczyska
133 Pieczyska ? Jaworzno Ciężkowice
668 Jaworzno Szczakowa JSB ? Długoszyn
134 Długoszyn ? Sosnowiec Jęzor
180 Sosnowiec Jęzor ? Mysłowice Brzezinka
138 Mysłowice Brzezinka ? Mysłowice Kosztowy
179 Mysłowice Kosztowy ? Tychy
139 Tychy ? Bielsko-Biała Główna

Obsługa trakcyjna: SA138 Koleje Śląskie

Trasa przejazdu łącznie liczy ~325 km

Termin imprezy: sobota 2 lipca 2016.

Wyjazd z Bielska-Białej Głównej w okolicach godziny 5:00, z Katowic około godziny 6:00.

Przyjazd do Bielska-Białej Głównej późnym wieczorem ? może nawet o 21:00 (jeździmy po liniach z ruchem towarowym, gdzie o odchylenia od rozkładu jazdy nietrudno, a sam rozkład będzie opracowany dopiero po złożeniu zamówienia, więc nie możemy jeszcze wskazać dokładnej godziny przyjazdu).

Podane godziny nie są gwarantowane ? w przypadku awarii, wydłużenia czasu jazdy, możemy się mniej lub bardziej obsunąć.

Składka za przejazd w przedpłacie do 16 czerwca 2016 wynosi 120 zł, po tym terminie i w pociągu 170 zł.

UWAGA ? osoby wpłacające składki na poczcie proszone są o odpowiednio wcześniejsze dokonywanie wpłat ze względu na dłuższy czas realizacji wpłaty. Jeżeli czyjaś wpłata nie wpłynie do końca dnia podanego jako termin wpłat, będzie traktowana jako wpłata po terminie. Nie będziemy tutaj robić wyjątków i nie pomogą tłumaczenia, że ?ja wpłaciłem w terminie?.

Kobiety płacą składkę za przejazd całej trasy w wysokości 100 zł, po terminie i w pociągu 150 zł.

Dzieci w wieku 3 ? 12 lat płacą 50% stawki (wyłącznie pod opieką osoby dorosłej i nie mogą brać udziału w fotostopach poza stacjami).

Dzieci do lat 3 jadą za darmo (wyłącznie pod opieką osoby dorosłej).

Nie przewidujemy niższych składek za przejazd części trasy.

Osoby goniące samochodem ? składka dobrowolna mile widziana (proszę brać pod uwagę wysoki koszt uruchomienia pociągu).

Żeby impreza się odbyła na rachunku organizatora musi znaleźć się odpowiednia kwota. Jeżeli do północy 16 czerwca 2016 suma wpłat będzie niewystarczająca, impreza zostanie odwołana, a wpłacone pieniądze odesłane nadawcom.

Zaznaczamy również, że wpłaconych pieniędzy nie zwraca się, z wyjątkiem zwrotów w przypadku odwołania imprezy.

Na imprezie przewidziano fotostopy. W tej chwili przepisy nie pozwalają na swobodne FSowanie na szlaku, więc w skrajnym przypadku FSy będą się odbywać na stacjach/przystankach. Tak jak zwykle robimy wszystko żeby zrobić również FSy szlakowe. Organizacją fotostopów zajmuje się Krzysztof Waszkiewicz

Zgłoszenia przyjmujmy od teraz przez wypełnienie formularza: klik
Po wypełnieniu formularza każdy otrzyma odpowiedź mailowo z potwierdzeniem zgłoszenia.

Jeśli zgłoszona osoba nie dokona wpłaty w zadeklarowanym terminie, zostanie skreślona z listy zgłoszeń i zastąpiona kolejna osoba z listy rezerwowej (o ile chętnych będzie więcej niż miejsc w pociągu).

Liczba miejsc jest ograniczona.

Przyjmujemy, że każda osoba, która dokona wpłaty, zapoznała się z regulaminem imprezy i wyraża na niego zgodę.

Regulamin jest dostępny pod adresem:
http://iwan.eu07.pl/wp/?p=232

Dane do przelewu podamy w mailu z potwierdzeniem zgłoszenia.

Jeżeli będzie taka potrzeba (np. zmienią się podane powyżej godziny), informacje o rozkładzie jazdy podamy do wiadomości uczestników gdy otrzymamy go od PLK (po złożeniu zamówienia na pociąg). Jeżeli wymagana kwota znajdzie się na koncie organizatora wcześniej, będziemy mogli wcześniej zamówić pociąg i wcześniej otrzymamy rozkład jazdy. Prosimy więc o możliwe szybkie wpłacanie pieniędzy.

W przypadku rezygnacji z udziału w imprezie po dokonaniu zgłoszenia, prosimy o jak najszybszą informację w celu zwolnienia miejsca dla kogoś innego.

Pozdrawiamy i zapraszamy do uczestnictwa:
Krzysztof Waszkiewicz i Ziemowit Czerski

Moje zgłoszenie poszło - zapisy trwają od godziny 20.00 i pewnie się przeciągną do jutra. Chyba że będzie dużo chętnych to wtedy skończą się jeszcze dziś.
Szkoda mi odpuszczać darmowy pociąg na Ponidziu w sobotę. Jednak może pojadę 4 lipca - taką datę można zobaczyć na stronie Ciuchcia.eu
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Poprzednia

Wróć do Informacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron