Gastronomia na kolejowo

Kolejowe knajpki, opuszczone nastawnie, ciekawe miejsca.

Gastronomia na kolejowo

Postprzez admin » 20 Sie 2011, 14:59

//posty przywrócone z pierwszego/uszkodzonego forum PKP-Jazdy

2010-11-18, 20:50:50 cluzo napisał(a):Czy nie fajnie by było zjeść lub wypić w knajpce w której są stoliki a;la wars, w oknach powiewają standartowe zasłonki PKP, a w tle słychać stukot kół pociągu. Słyszałem kiedyś o dyskotece w Rzeszowie w której była loża poświęcona kolejowej tematyce - to miejsce już nie istnieje, ale warto zebrać do kupy listę barów, pubów, knajpek, kawiarenek i restauracji w których można poczuć klimat pociągu.


Warszawa Falenica - kinokawiarnia na dworcu
Warszawa Falenica,ul. Patriotów 44a

www.stacjafalenica.pl
Image
O istnieniu tego miejsca dowiedziałem się z serwisu KolejTV i od pierwszych sekund materiału wiedziałem, że jest to niesamowite miejsce, przesiąknięte pociągiem do kultury. Klimat dworca, ruch pociągów za ścianą, ekran kinowy i twój kawałek kawiarnianej przestrzeni (kawka, herbatka a może piwko, mm....) - jest jedynie kwestią czasu kiedy się tam pojawię :)


Warszawa - Restauracja Orient Express
Image
ul.Grochowska 56

www.orientexpress.com.pl

Image
Nie byłem w tej knajpce, choć stronka wygląda zachęcająco. Sama nazwa podnosi wysoko poprzeczkę ale to przecież Warszawa. Opis, który znalazłem w internecie zachęca do odwiedzin tego miejsca:
Fantastyczna kuchnia i niesamowity wystrój, a przy tym bardzo miła obsługa.
Przy stoliku można zasiąść w części dworcowej, na peronie lub luksusowym przedziale wagonu kolejowego z którego jest widok na Paryż, Londyn, Rzym.
W karcie między innymi przystawki, a w nich "przed odjazdem" czyli roladki szpinakowo - grzybowe za 10 zł, w daniach głównych słynny już "sen maszynisty" czyli żeberka w sosie bbq za 32zł.


Lublin - Restauracja Orient Express
ul. Złota 2

www.orientexpress.lublin.pl
Image
Z info na stronie www Restauracji/Baru wynika że jest to dość spora knajpa dysponująca kilkoma salami, każda w innej stylistyce. Sala Orient Express na fotkach prezentuje swoje walory - no coż, gdy Karol wróci do Polski będziemy musieli odwiedzić go w Lubelskim Orient Expresie. Ceny trochę restauracyjne, no ale w końcu to najdroższy pociąg świata.


Jelenia góra - Orient Express Restauracja
ul. 1 Maja 77

orientexpress.jgora.pl
Image
Kontener stojący przy samym wejściu do tej knajpy nie zrobił na nas najlepszego wrażenia. Było zamknięte więc nie mogliśmy się przekonać czy warto tam zaglądać i czy warto wracać. Ze zdjęć na stronie internetowej wynika, że wystrój jest bardziej restauracyjny niż kolejowy, ale może ktoś tam już był, widział i jadł = czekamy na uwagi i opinie.


2010-11-18, 21:57:37 Ptaku napisał(a):Swego czasu w Poznaniu przy dworcu był wagon wars, w którym była zrobiona nie warsowska knajpka. A czy jest jeszcze to Heppner by musiał się wypowiedzieć.
W Krzeszowicach też gość ma wagon warsu gdzie była kiedyś knajpka, ale jak jest teraz? Ponoć gość siedzi za cięcie parowozów. Nie wiem czy to prawda.
admin
Administrator
 
Posty: 93
Rejestracja: 18 Sie 2011, 16:56

Wróć do Miejscówki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron