Nowe pociągi dalekobieżne (posp., IR, TLK) na YT

Kolejowe klimaty na YT

Nowe pociągi dalekobieżne (posp., IR, TLK) na YT

Postprzez admin » 20 Sie 2011, 14:51

//posty przywrócone z pierwszego/uszkodzonego forum PKP-Jazdy

2011-01-12, 22:02:29 ET40 napisał(a):Proponuję wklejać tutaj nagrane na YT pociągi uruchomione wraz z rozkładem 2011/12. Nie chodzi mi tu o pociągi ze zmienioną trasą, tylko o zupełnie nowe relacje :). Filmy wklejajmy najlepiej własnego autorstwa, ale niech to może ureguluje załoga forum :).
Na początek z mojego kanału:

TLK Bydgoszcz <-> Kielce
http://www.youtube.com/watch?v=KT1uVbhzRIs


2011-01-13, 17:50:29 cluzo napisał(a):
ET40 napisał(a):Proponuję wklejać tutaj nagrane na YT pociągi uruchomione wraz z rozkładem 2011/12

Świetny pomysł z pokazywaniem nowych pociągów. Osobiście uważam, że nie musimy się ograniczać jedynie do rozkładu 2011/12, ale rozszerzyć temat też o KOLEJne lata...:) No chyba, że znów pociągów zacznie ubywać :)
ET40 napisał(a):Filmy wklejajmy najlepiej własnego autorstwa, ale niech to może ureguluje załoga forum

Co swoje, to swoje - tak więc preferujemy własne produkcje! Niemniej jednak, jeśli ktoś wyszpera coś na prawdę ciekawego, czego nie jest autorem, to nie widzę przeciwwskazań by tu zamieścić link.


2011-01-16, 22:55:04 ET40 napisał(a):Oczywiście, że nie trzeba się ograniczać do tego rozkładu :) wszak przed nami korekty (one raczej przynoszą cięcia, ale czasem pojawiają się nowe pociągi) no i kolejne rozkłady. Ale do nowego rozkładu jeszcze 11 miesięcy :).

Przy okazji mam prośbę. Czy ktoś mógłby nagrać skład TLK 53504/35504 Gdynia Gł <-> Kraków? Ja nie mam zbytnio czasu, żeby przejechać się wieczorem do Torunia (ten pociąg gości tam wieczorem w stronę Krakowa i rano w stronę Gdyni), więc jeżeli ktoś mieszka przy trasie pociągu i by go nagrał i wrzucił - będę wdzięczny. Ten pociąg to nowość a jego trasa jest bardzo oryginalna - z Gdyni jedzie przez m.in Iławę, Toruń, Kutno, Warszawę, Dęblin (!!!), Radom, Kielce.

Jakby ktoś chciał zapolować:
http://rozklad-pkp.pl/traininfo.php/pn/ ... 295215045&

http://rozklad-pkp.pl/traininfo.php/pn/ ... 295215094&


2011-01-17, 17:41:49 Ptaku napisał(a):Takich pociągów jest torę w tym rozkładzie jazdy. Jak i TLK tak też IR-ów. Pomijając nazwy ale relacje jak się nie zmieniły to się zmieniła trasa na danych relacjach tak jak 35504 i powrót. Przykładem jest Bolko który teraz jeździ przez Katowice z Lublina do Wrocławia a jeździł przez Lubliniec. Nowy IR to Łysica rel Kielce - Wrocław. Teraz można gdybać czy to nowa relacja bo nazwa pociągu nowa, a może tylko skrócona relacja starego IR Bolko.
Jeśli chodzi o TLK Gdynia - Kraków to też do końca nie jest nowa tylko jak już skrócona rel. poc Kołobrzeg - Kraków/Lublin, tylko do Warszawy jedzie przez Kutno tak jak IR Pomorze. Także nie wiem czy to nazwyać nowym pociągiem czy jak? Ale chyba nie oto tu chodzi.
Zastanawiam się tylko nad jednym czy fakt puszczania pociągów przez Kutno - Toruń wynika z modernizacji trasy Warszawa - Iława czy z innych przyczyn? A może spółka "Z" wzięła sobie na wyłączność ten szlak dla EIC a przystanki osobowe zostawiła KM.
To jest też prawda, ze brakuje czasu na filmowanie, ale co zrobić? Takie życzie.


2011-01-17, 22:41:14 ET40 napisał(a):No prawdę mówiąc to rzeczywiście trochę kulą w płot trafiłem. Co prawda jest kilka zupełnie nowych pociągów IR (San, Łysica, Skrzyczne, Pomorze, Bursztyn), kilka TLK też się znajdzie (np. łącznik Gorzów <-> Bydgoszcz) ale rzeczywiście "nowość" danego pociągu jest zwykle dyskusyjna i można stosować różne kryteria oceny czy dany pociąg jest nowy czy nie. W zamyśle chodziło mi o pociągi zupełnie nowe (jak TLK nagrany przeze mnie) lub z radykalnie zmienioną trasą - a takich trochę jest (m.in wspomniany TLK Gdynia <-> Kraków a także dawny Barbakan).
Moja propozycja: może najlepiej by było, gdyby temat został przez moderatora przemianowany na "Pociągi dalekobieżne na Youtube" czy coś w tym rodzaju. Jeżeli ograniczymy się tylko do nowych pociągów to temat chyba szybko umrze śmiercią naturalną.


2011-01-18, 17:03:58 Ptaku napisał(a):Chyba nie ma co zmieniać tytułu tematu a sam temat nie umrze, bo kto już przeczytał to na pewno będzie tu coś wrzucał.
Ogólnie wiemy o co kaman, także tylko teraz wrzucać filmiki na YT i dawać linki :) A no i ten czas żeby na szlak się wybrać.


2011-01-19, 10:41:18 cluzo napisał(a):
Ptaku napisał(a):Chyba nie ma co zmieniać tytułu tematu a sam temat nie umrze(...)

Ja także optuję za pozostawieniem tematu w obecnej postaci - nowe pociągi, nowe relacje to całkiem ciekawa rzecz. Można by to jedynie rozszerzyć o czas miniony i przyszłe rozkłady jazdy. Temat nie umrze do puki kolej będzie miała do zaproponowania coś nowego.

ET40 napisał(a):W zamyśle chodziło mi o pociągi zupełnie nowe (jak TLK nagrany przeze mnie) lub z radykalnie zmienioną trasą - a takich trochę jest (m.in wspomniany TLK Gdynia <-> Kraków a także dawny Barbakan).
Moja propozycja: może najlepiej by było, gdyby temat został przez moderatora przemianowany na "Pociągi dalekobieżne na Youtube" czy coś w tym rodzaju

Trzeba by się jedynie zastanowić czy w grę wchodzą faktycznie tylko nowe połączenia, czy także te reaktywowane, lub drastycznie zmienione. Osobiście uważam, że powinny tu być tylko nowości i takie pociągi, których nie było np rok w rozkładzie jazdy i wróciły na tory. Ale to jest rzecz do przedyskutowania.

Pozwolę sobie tylko zmienić tytuł z "Nowe pociągi TLK i IR na YT" na "Nowe pociągi dalekobieżne (posp., IR, TLK) na YT
Jeśli ktoś ma np materiały archiwalne z przed kilku lat to by była niezła gratka :)


2011-01-19, 16:36:55 Ptaku napisał(a):A mam pytanie. Czy można tu zapodać pociągi specjalne?
Myślę, że tak, bo to jest nie złą gratka, tak mi się wydaje.


2011-01-19, 21:48:31 ET40 napisał(a):Jasne, one są nowe w jakimś sensie :D.


2011-01-19, 22:01:20 Damiaan3 napisał(a):Artur pewnie, że tak się pytasz ;D dajesz ;D


2011-03-07, 19:16:46 Ptaku napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=AxmoHq24 ... ideo_title
Pociąg pospieszny relacji Moskwa - Nicea. Materiał nagrany w Katowicach peron 4.
admin
Administrator
 
Posty: 93
Rejestracja: 18 Sie 2011, 16:56

Wróć do YouTube

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron