cluzo na YT

Kolejowe klimaty na YT

cluzo na YT

Postprzez admin » 20 Sie 2011, 14:50

//posty przywrócone z pierwszego/uszkodzonego forum PKP-Jazdy

2010-12-21, 17:09:03 cluzo napisał(a):Image

Na YT zadebiutowałem w kanale PKP-Jazda, ale nadszedł ten czas by się usamodzielnić i zaprezentować swoją radosną twórczość w odrębnym miejscu. Nie oznacza to oczywiście, że rezygnuję z tworzenia filmów dla PKP-Jazdy :)
Kanał cluzo nie będzie poświęcony wyłącznie kolei, ale na pewno pociągi będą pojawiały się tam dość często, jako że aparatu fotograficznego używam najczęściej właśnie w pobliżu torów :)

Na pierwszy ogień poszedł film przedstawiający największą makietę kolejową na świecie:
Miniatur Wunderland Hamburg

Zapraszam...


2010-12-22, 16:50:57 Karol napisał(a):Gratuluję wspaniałej inauguracji kanału! Intro w stylu Atari bardzo pomysłowe:) Robiłeś to na jakimś emulatorze pod PC? Filmik pilotażowy bardzo fajny. Nutka zupełnie jak z Atari:P Montaż bez zarzutu.
Już oglądając film można stwierdzić, że Miniatur Wunderland robi oszołamiające wrażenie. Liczba pociągów i innych pojazdów powala. Chyba największe wrażenie robią paradoksalnie nie same pociągi, a pozostałe elementy ruchome i szczegółowość odwzorowania rzeczywistości. Modele pociągów, choć efektowne, są czymś bardziej powszechnym i znanym miłośnikom kolei aniżeli zminiaturyzowany ruch uliczny. Oprócz świetnie zrobionych scenek takich jak straż pożarna jadąca do pożaru, najbardziej powaliła mnie sama sterownia i ilość monitorów w które wgapiają się dyspozytorzy. Będąc na ich miejscu wolałbym mimo wszystko pracę na prawdziwej kolei:P Zdrowiej dla oczu:P Pozdrawiam serdecznie - jeszcze z Oulu!


2010-12-22, 22:01:47 cluzo napisał(a):Intro nie jest tak naprawdę z "drewna i stali", gdyż powstało jedynie na emulatorze Atari :) Wiesz, gdybym miał to nagrywać na kasetach magnetofonowych pewnie mój kanał by jeszcze nie istniał.

Zawsze lubiłem makiety kolejowe, ale to co zobaczyłem w Miniatur Wunderland totalnie mnie rozwaliło. Pociągi, samochody, statki, poruszający się ludzie, kolejki linowe, startujący prom kosmiczny, unoszące się balony i wiele innych. W tym momencie powstaje lotnisko - samoloty będą ponoć fruwały - totalna jazda, a raczej odlot! :)
Fajną cechą całej wystawy jest to, że idąc wzdłuż barierek co chwila natykasz się na różne przyciski, za pomocą których możesz uruchamiać poszczególne części makiety, tak jak np. interwencje straży pożarnej w płonącym zamku. W filmie nie sposób wszystko pokazać, a były tez inne ciekawe motywy np:
- więzienie i symulacja ucieczki - jeżdżące radiowozy, szperacze przeszukujące okolice, syreny itp.
- na podzamczu rycerski turniej, jeźdźcy na koniach i pochodnie
- podwodny świat, gdzie wisi w wodzie klatka do oglądania rekinów - naciskasz guzik a tu nagle z jakiejś podwodnej jaskini wypływa nurek goniony przez mordercze szczęki
- fabryka czekolady - naciskasz guzik i widzisz przez przezroczyste ściany fabryki jak czekoladki jadą taśmociągiem i są pakowane w sreberka, na koniec na tackę wyskakuje cukierek w poczęstunku
- stacja metra, gdzie guzikiem np uruchamiasz windę
- przyciskiem uruchamiasz mosty zwodzone, latające balony, karuzele w wesołym miasteczku.
Bardzo fajne jest też to, że wszędzie możesz zajrzeć, do 'nastawni', czy w miejsca gdzie buduje się kolejne części makiety. Tory są dosłownie wszędzie: nad i pod tobą np w przezroczystych tunelach w podłodze.
Co do pracy w centrum dowodzenia, to chyba wymarzona robota dla przeciętnego MK - czyli osoby, która już ma zjechany zwrok :P

Na koniec jeszcze polecam obczaić sobie Przewodnik po Miniatur Wunderland dołączany do każdego biletu.


2010-12-24, 14:06:47 Ptaku napisał(a):No w końcu otworzyłeś swój kanał.
Już czuję te filmy Twojej produkcji, jea :)


2011-01-24, 22:10:48 cluzo napisał(a):Ciąg dalszy niemieckiej przygody - tym razem krótki film relacjonujący podróż Wawelem. Zapraszam:
EC "Wawel (Wrocław, Berlin, Legnica)


2011-01-25, 18:46:24 Damiaan3 napisał(a):O kurczę ale tam w Niemczech uwagę przekuwają dworce :) piękny filmik ;)


2011-01-25, 19:23:45 cluzo napisał(a):
damiaan3 napisał(a):O kurczę ale tam w Niemczech uwagę przekuwają dworce

To prawda: na pocieszenie warto pamiętać, że dworzec we Wrocławiu, będzie wyglądał podobnie do tego w Berlinie - zadaszenie ma być przeszklone. No ale Wrocek to przecież poniemiecki dworzec :)

Apropos dworców w Deuschland dziś usłyszałem ciekawostkę, że swego czasu na dworcu w Hamburgu z megafonów sączyła się muzyka klasyczna - okazało się, że Mendelson (Menelson) przepędził dworcodomnych :P

W jakiejś tam bliżej nieokreślonej przyszłości obiecuję filmik z Hamburskimi pociągami.


2011-01-25, 20:32:34 Loooooker napisał(a):Jak już jestesmy przy niemieckich dworcach to ogromne wrażenie zrobił na mnie Berliński HBF. System informacyjny deklasuje nawet Warszawskie metro.
I makieta w głównym holu jest cudowna. Mam troche materiałow. Wiecej z U-bahnów, bo czesciej sie nimi poruszałem.

I jako ciekawostke dodam, że niemiecki wohenende tiket (odpowiednik naszego turystyka) kosztuje w przeliczeniu na złotówki 25 zł. I mozna jezdzic wszystkim w granicach Berlina i okolic. A wohenende ticket na 5 osób w przeliczeniu na złotówki 61 zł. Można się dobrze bawic :D


2011-01-26, 20:21:49 Ptaku napisał(a):jak już jesteśmy przy zagramanicznych podróżach to proponuję CD turysta na wszystkie pociągi ale to przy innym wątku w przyszłości. Bilet kosztował w przeliczeniu na polskie 96 zł i obowiązywał na wszystkie pociągi włącznie z pendolino tylko trzeba było dokupić miejscówkę 150 koron a na expresy 50 koron.


2011-02-03, 17:24:42 cluzo napisał(a):Die HamburgerZuge - hamburskie pociągi
Kilka migawek z miejskich kolejowych szlaków Hamburga.
Materiały pochodzą z lipca 2010r. Film zamyka niemiecką trylogię - oglądajcie i niech Wam ślinka cieknie na myśl o kolejnych moich skromnych produkcjach :P

Image

Kilka słów o tym co widać na filmie:

Hamburg Hbf - Dworzec Główny w Hamburgu. Pociągi: Metronom, DB REGIO, S-Bahn.
Image

Lombardsbrücke - widok z knajpki Alex przy jeziorku Binnenalster. Słonko świe... Fontanna try.... Pociągi ja.... Popijamy koktajl, gadamy, patrzymy na mosty i pociągi jadące w kierunku Altony.

Bahnhof Hamburg Dammtor- zabytkowy a zarazem nowoczesny, 3-ci co do wielkości dworzec w Hamburgu, będący chlubą mieszkańców miasta. Bardzo żałuję, że nie było czasu dłużej po nim połazić.
Image

Bahnhof Hamburg-Altona - stacja końcowa. Za kozłami oporowymi jest galeria handlowa: NieDlaIdiotów i inne takie InterCityHotele.

Altonaer Rathaus - Ratusz Dzielnicy Altona w zabytkowym budynku dawnego dworca kolejowego
ImageImage

Widokowa trasa metra, odcinek Baumwall - Landungsbrücken. Estakada prowadzi wzdłuż kanału portowego. Na stacji Landungsbrücken metro jest na estakadzie, a pod ziemią są perony S-Bahnu :)
ImageImage
admin
Administrator
 
Posty: 93
Rejestracja: 18 Sie 2011, 16:56

KOLEJne 3 filmy

Postprzez cluzo » 30 Sie 2011, 16:49

W ostatnich miesiącach forum było w naprawie rewizyjnej - nie oznacza to jednak, że w tym czasie nie zajmowałem się lepieniem KOLEJnych filmów. Dwa z nich powstały gdy forum było nieaktywne, zaś trzeci miał premierę kilka dni temu.

Święto MK - 18 kwietnia 2010 Image
Film przedstawia krótką relację z mojej wizyty na Krakowskim dworcu głównym w dniu pogrzebu prezydenta Lecha Kaczyńskiego (18 kwietnia 2010).
Na uroczystości żałobne kolej puściła kilka specjalnych pociągów, a do rozkładowych pociągów podczepiono dodatkowe wagony. Już na wjeździe do Krakowa widać było niecodzienne zagęszczenie składów. Na stację pociągi wjeżdżały mniej więcej co 3-5 minut. Zdarzało się, że w tym samym momencie dwa pociągi wtaczały się w perony, a jeszcze jeden opuszczał dworzec. Był to więc raj dla MK, których kręciło się trochę po stacji.
Z moich obserwacji wynikało, że całe zamieszanie z dodatkowymi pociągami było trochę na wyrost. Do Krakowa nie przybyło prognozowane milion pielgrzymów, tak więc wagony przywiozły głównie powietrze. Na filmie dobrze widać, że w oknach, na korytarzach i przy drzwiach nie ma tłumów - i od razu zdementuję tu pogłoskę, że nagrywałem film w czasie gdy pogrzeb już trwał. Materiały kręciłem przed uroczystościami, a widoczne na filmie pociągi miały w zamierzeniu organizatorów przywieźć zwolenniczaków spiskowej teorii dziejów. No cóż - niewielu ich przyjechało, a kolej znów zmarnowała kupę kasy.
Ciekawa rzecz, że mój film wywołał skrajne emocje - internauci ocenili go dość negatywnie. Pewnie urzekła ich ostatnia scena, która jest jedyną nakręconą w czasie gdy pogrzeb już trwał. Jako, że w Krakowie ogłoszono w tym dniu prohibicję, udałem się ze znajomkami do Słomnik, gdzie znaleźliśmy knajpkę i zasiedliśmy do piwka. Dziwna to była wizyta w knajpie, gdyż zamiast meczu czy teledysków, z telewizora atakowała piwoszy msza żałobna... Jak mniemam, ludzie którzy właśnie z powodu tej krótkiej sceny kliknęli 'nie lubię tego' nie piją na stypie alkoholu :P
Image

Wypad do Czarncy CMK Image
14 lipca 2011 świętokrzyska PKP-Jazda reprezentowana przeze mnie i Michała zrobiła mały wypad do Czarncy, gdzie w roli niespodzianki (dla Michała) wystąpił Ptaku, którzy przybył ze Śląska. Naszym głównym celem było obadanie gruntu pod imprezę grillową, która jest już za nami.
Film jest krótką relacją z tego spotkania. Widać na nim dosłownie kilka przelotów na CMK, jeden DB lok oraz 3 kibelki w Czarncy. Miłośnicy RP1 też coś dla siebie znajdą.
Image

Wypad do Kozłowa LHS Image
Tym razem świętokrzyska PKP-Jazda wyruszyła na LHS - film krótko relacjonuje naszą wizytę w Kozłowie. Więcej o tej wycieczce przeczytacie w poście Świętokrzyska PKP-Jazda - Wypad do Kozłowa LHS
Image
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: cluzo na YT

Postprzez cluzo » 01 Maj 2013, 22:23

Późno, bo późno, ale za to późno... zmontowałem film wypadu do Krakowa:

Dzień Kolejarza 2012
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: cluzo na YT

Postprzez Pt@ku » 07 Maj 2013, 08:25

No to dałeś rady. Wiadomo czasu brak to filmy się pojawiają z dużym opóźnieniem, ale najważniejsze, że się pojawiają.
Komentarz później wstawię na YT, ale materiał i montaż świetny.
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29


Wróć do YouTube

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości