Filmy z symulatora TRAINZ

Kolejowe klimaty na YT

Filmy z symulatora TRAINZ

Postprzez admin » 20 Sie 2011, 14:48

//posty przywrócone z pierwszego/uszkodzonego forum PKP-Jazdy

2010-11-17, 18:17:10 stMichał napisał(a):Witam!

W sumie nie wiedziałem czy umieścić to wśród tematów o grach komputerowych, jeśli uważacie, że tam będzie lepiej proszę o przeniesienie. Prezentuję przed wami jak narazie krótki odcinek linii 008 (Warszawa Zachodnia - Kraków Główny Os.) między Sitkówką Nowiny a Kielcami.
http://www.youtube.com/watch?v=2TCenG10WtQ

Więcej o moim projecie możecie znaleźć pod tymi adresami:

http://trainzmaps.neteasy.pl/forum/view ... 71&start=0
http://www.trainz.pl/_forum/viewtopic.p ... 82&start=0
http://trainzmaps.neteasy.pl/forum/view ... sc&start=0

Image

Pozdrawiam: Michał


2010-11-17, 18:40:00 Ptaku napisał(a):No ciekawie to wygląda. Powiem szerze, ze świetnie bynajmniej ten odcinek trasy jest zrobiony. Wielkie brawa.


2011-01-26, 20:45:12 Damiaan3 napisał(a):Czemu używasz stary,już nie aktualne modele ;)? są o wiele lepsze bardziej realniejsze :)-wiem bo siedzę w tym.


2011-02-20, 22:01:19 stMichał napisał(a):
Czemu używasz stary,już nie aktualne modele ? są o wiele lepsze bardziej realniejsze -wiem bo siedzę w tym.


O które konkretnie modele Ci chodzi?

Btw. Kojarzę Twój nick z forum PTT, jesteś tam zarejestrowany?


2011-02-21, 15:32:25 Damiaan3 napisał(a):W tym przypadku EN57 ;p-są wydane vcrdn'a oraz podobno thalysa, a są zdecydowanie realniejsze.No ale oceniamy mapę-no Michał muszę Ci pogratulować, naprawdę robi wrażenie:).Naprawdę, to co robisz to jest mistrzostwo!:).

Ps:Dobrze mnie kojarzysz:)-Damiaan3.


2011-02-22, 21:03:37 stMichał napisał(a):Skoro chodzi o EN57 to wiem, że kible vcrdna są nowsze ale czy lepsze; moim zdaniem nie, w jednostkach SIRma mamy w pełni zintegrowaną ze składem kabinę (możliwość ustawienia każdego światła osobno, otwieranie drzwi siedząc w kabinie itd.) po za tym moim zdaniem tekstury na nim położone wyglądają lepiej niż w vcrdna no ale to tylko moje zdanie. EN57 Thalysa wyszedł przed kilkoma dniami - filmik już trochę ma, jest to na razie wersja beta, autor sam pisze, że czeka go sporo poprawek, niemniej już teraz nieźle się prezentuje. Największy błąd jest taki, że nie można go obsługiwać w trybie kabinowym - tego DCC to chyba nigdy jeszcze nie włączałem.


2011-02-22, 22:30:33 Gość 92 napisał(a):No mapa robi wrażenie, gratuluje wytrwałości oraz owocnej pracy. Czekamy na relacje z dalszej drogi :)


2011-03-02, 18:19:08 Damiaan3 napisał(a):W sumie Michał, rację masz z tymi kiblami:).Zresztą nawet paintowa EU07 by na tej mapie ładnie wyglądała:)-czekamy na jakieś nowinki odnośnie mapki,zapowiada się na prawdę dobry kawał tor(t)u :)


2011-04-07, 12:10:08 stMichał napisał(a):Kilka nowych zdjęć:
ImageImageImageImageImage Image Image Image Image Image Image


2011-04-11, 19:43:45 Damiaan3 napisał(a):No Michał pełen podziw bardzo ładnie się prezentuje! uwagę przykuwa biały budynek na przedostatnim screenie(brak tekstur?).Planujesz ejj jakieś wydanie?.Ile km i ogólnie ile planujesz?.Poopowiadaj trochę o niej naprawdę jest godna uwagi:).Aż mam ochotę pojeździć po niej ;)


2011-04-14, 19:28:24 cluzo napisał(a):Całkiem świeżo wyglądają te fotki:) Coś tam pamiętam jak opowiadałeś Michał o ustawianiu 4-ech słupków przy przejeździe. Kostomłety też fajnie wyglądają. Teraz czekam na screeny, w których będzie można zobaczyć efekty naszego wspólnego wypadu na 8-kę czyli Inauguracji Świętokrzyskiego Okręgu PKP-Jazdy :)
admin
Administrator
 
Posty: 93
Rejestracja: 18 Sie 2011, 16:56

Re: Filmy z symulatora TRAINZ

Postprzez stmichal » 12 Wrz 2011, 16:22

Witam!
W czasie gdy forum było niedostępne powstał krótki film z przejazdu po mapie:

http://youtu.be/kWgOWidV_Dg
Przedstawia wyjazd z Kielc w kierunku północnym aż do Tumlina

Dziś natomiast po wielu próbach udało mi się nagrać odcinek Suchedniów - Kielce, który etapami będę wrzucał, pierwsza część:
http://youtu.be/kWgOWidV_Dg
Link powyżej zawiera wjazd do Suchedniowa od strony Skarżyska Kamiennej, przejazd przez stację, następnie przejazd od Suchedniowa do Łącznej przez p.o. Berezów. Na ww. stacjach brakuje jeszcze paru realnych dodatków tj: budynków dworcowych, nastawni, magazynów itp, postaram się zrobić to jesienią gdy będzie ku temu bardziej sprzyjająca aura. Liczę, że Cluzo wspomoże mnie przy tym swoją osobą. Po za tym mapa praktycznie gotowa do wydania. Jeśli widzicie jakieś błędy uważacie że coś należałoby zmienić piszcie śmiało. Film trochę klatkuje ale jest to spowodowane tym, że program do nagrywania filmów pobiera bardzo dużo zasobów i mój kilkuletni komputer odmawia posłuszeństwa. Polecam oglądać w jakości HD.
Pozdro
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Filmy z symulatora TRAINZ

Postprzez stmichal » 12 Wrz 2011, 20:16

Proszę admina o dodanie tego do powyższego postu:

http://www.youtube.com/watch?v=Vty5ENmYVnQ
Druga część pokazująca przejazd pomiędzy Łączną a Zagnańskiem.

http://www.youtube.com/watch?v=zIHXjRU_1yQ&hd=1
Część trzecia przejazd pomiędzy Zagnańskiem - Tumlinem - Kostomłotami

http://www.youtube.com/watch?v=N6ztid4hR5Y&hd=1
Część czwarta, ostatnia to przejazd pomiędzy stacjami Kostomłoty - Kielce Piaski - Kielce
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Filmy z symulatora TRAINZ

Postprzez stmichal » 17 Paź 2011, 13:59

Parę nowych screenów z mojej mapy:
Słowik - Kielce Białogon w tym miejscu kończyła się stara mapa. Linia biegnie praktycznie do samego Białogonu równolegle z drogą 762 i Silnicą doliną tejże rzeki. Zaraz przed stacją mamy tory wyciągowe bocznic zakładów leżących przy linii.
Image Image Image Image Image Image

Kielce Białogon Dwa perony, trzy krawędzie peronowe i dodatkowe tory głównie do wyprawiania pociągów dostarczających na bocznice węgiel i kamień wapienny to wszystko co znajdziemy na tej położonej na łuku stacji
Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kielce Białogon - Kielce Do przecięcia z ulicą Krakowską linia biegnie przez nieużytki i ogródki działkowe zlokalizowane w okolicy Silnicy. Przedostatni i ostatni screen to odpowiednio biegnące równolegle do linii ulice Mielczarskiego i Chęcińska. Na przedostatnim screenie widoczna bocznica do NSK ISKRA.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kielce tu myślę, że nie trzeba niczego przedstawiać. Tak jak pisałem wielokrotnie mapa przedstawia stan na rok 2005 więc proszę nie pisać, że jakiś budynków brakuje albo że coś jest za dużo.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Image Image Image

Linia 61 wyjazd ze stacji Kielce w kierunku Częstochowy. Zaraz za wąskim łukiem znajduje się duża stacja Kielce Herbskie niestety nie odwzorowana u mnie na mapie. Po ponownym przecięciu ulicy 1 Maja umieszczone są portale.
Image Image Image

Linia 567 (Kielce Piaski - Kielce Herbskie) Łącznica umożliwiająca przejazd z kierunku Skarżyska Kam. w stronę Włoszczowy bez zmiany kierunku jazdy na stacji Kielce. Użytkowana praktycznie tylko przez pociągi towarowe.
Image Image Image

Linia 8 odcinek Kielce - Kielce Piaski Typowy industrialny odcinek biegnący między halami produkcyjnymi.
Image Image Image

Kielce Piaski Przystanek osobowy umieszczony na nasypie zaraz po przecięciu ulicy Łódzkiej.
Image Image Image

Kielce Piaski - Kostomłoty Początkowo linia biegnie pomiędzy halami Chemaru a kieleckimi chłodniami by zaraz wpaść do ciągnącego się przez długie kilometry lasu. Przez pierwsze kilka km towarzyszą nam bocznice użytkowane przez Chemar i EC Kielce. Zaraz przed Kostomłotami linie górą przecina droga S7. Na północ od Kielc krajobraz przestaje być tak kolorowy jak dotychczas. Jest mniej łąk i pól uprawnych, tereny wokół linii porastają lasy, lub zarośnięte przez krzaki nieużytki rolne.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image


Kostomłoty Urocza stacyjka położona w środku lasu. Posiada jeden dodatkowy tor i plac ładunkowy użytkowany głównie do załadunku na wagony drewna. Dziś plac powoli zarasta.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Kostomłoty - Tumlin linia wciąż biegnie przez las. Od tego miejsca staje się bardziej kręta i stroma. Na torze parzystym na jednym z łuków mamy ograniczenie do 60 km/h. Zaraz przed Tumlinem las chwilowo się kończy.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Tumlin Przystanek osobowy i posterunek odstępowy położony na łuku. w 2007 roku wycięto semafory i zlikwidowano posterunek. Ciekawostką jest fakt, że przejście na drugi peron odbywa się oddalonym o kilkadziesiąt metrów od końca peronu przejazdu kolejowego z którego oczywiście nikt nie korzysta. Ludzie nie zważając na bezpieczeństwo wybierają najkrótszą drogę.
Image Image Image Image Image Image

Tumlin - Zagnańsk Część tego odcinka biegnie przez las by około 3 km przed stacją krajobraz zmienił się na typowo wiejski.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Zagnańsk Na stacji zatrzymują się pociągi osobowe i ostatnio IR Bolko (Lublin - Wrocław - Lublin). Niegdyś stacja tętniąca życiem, teraz po zamknięciu większości zakładów przemysłu drzewnego z którego słynął Zagnańsk większość torów zarasta. Kilkadziesiąt lat temu stacja posiadała dodatkowe bocznice które niestety zostały całkowicie rozebrane. Dla toru nieparzystego mamy tutaj ograniczenie do 50 km/h.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Zagnańsk - Łączna najdłuższy odcinek bez zatrzymania i chyba jednocześnie najciekawszy. Do Lekomina biegnie równolegle do "ósemki" zamknięta i częściowo rozebrana bocznica do kopalni. Lekomin to posterunek odstępowy widoczny na 5 screenie. Po odejściu bocznicy znów jedziemy przez las. Linia tutaj jest najbardziej stroma i kręta. Po ponownym przecięciu S7 osiąga swój najwyższy punkt. Kilka kilometrów dalej znajduje się kolejny posterunek odstępowy - Ostojów a tuż za nim las się kończy. Na części tego odcinka mamy ograniczenie do 50 km/h dla toru nieparzystego. Po wyjściu z lasu linia biegnie po stokach gór kilometr przed stacją dołącza do linii bocznica z kamieniołomu.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Łączna Stacja której główną funkcją jest wyprawianie pociągów do i z kamieniołomu kwarcytu. Jedyna na całej mapie posiada wybudowane specjalnie do tego celu przejście nadziemne.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Łączna - Berezów Leśny odcinek położony na znacznym spadku.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Berezów Przystanek osobowy i zlikwidowany już posterunek odstępowy (w 2005 jeszcze czynny). Mały przystanek z peronami ziemnymi, to w zasadzie przedmieścia Suchedniowa.
Image Image Image Image Image Image

Berezów - Suchedniów krótki odcinek o wiejskiej zabudowie. Zbliżając się do Suchedniowa widzimy, że coraz więcej domów zastępowanych jest przez hale fabryczne. Zaraz przed stacją wjeżdżamy do lasu.
Image Image Image Image Image Image

Suchedniów Zaledwie 3 tory dodatkowe rampa i place ładunkowe to wszystko co znajdziemy w położonej w centrum miasta stacji Suchedniów. Zatrzymują się tu pociągi osobowe/Regio oraz IR/TLK/Pośpieszne.
Image Image ImageImage Image ImageImage Image ImageImage Image Image

Suchedniów - Suchedniów Północ Wyjazd z Suchedniowa. Zaraz za semaforami wjazdowymi krótka prosta zakończona portalem.
Image Image Image
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Filmy z symulatora TRAINZ

Postprzez Karol » 17 Paź 2011, 18:26

Te screenshoty zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Musiałeś włożyć mnóstwo pracy aby uzyskać zamierzony efekt. Realizm niemal jak z fotografii.
Kiedy można spodziewać się oficjalnej premiery Twojej trasy? Czy planujesz udostępnienie jej w sieci wraz z potrzebnymi dodatkami?
Image
Awatar użytkownika
Karol
 
Posty: 202
Rejestracja: 21 Sie 2011, 18:53

Re: Filmy z symulatora TRAINZ

Postprzez stmichal » 17 Paź 2011, 19:57

Karol dzięki za miłe słowa. Mapa nie jest oficjalnie wydana, brakuje jeszcze kilku pierdółek o których pisałem wcześniej. Dlatego dotychczas rozchodzi się za pomocą poczty pantoflowej. Jeśli ktoś jest chętny to mogę mapę powypalać na najbliższego ZNICZA, tylko napiszcie wcześniej kto chce żebym zdążył to nagrać na CD. Oczywiście będzie to wersja ze wszystkimi potrzebnymi dodatkami oraz instrukcją instalacji.
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Filmy z symulatora TRAINZ

Postprzez Kloze » 23 Paź 2011, 13:22

Na mnie screeny też zrobiły wrażenie, ale jeszcze większe filmy. Aż chciałoby się zagrać ;) Poczekam jednak na pełną wersję, bo widzę, że warto!
Image
2015 9 godzin 47 minut (stan na 04.03)
2014 brak przejazdów | 2013 80 godzin 31 minuty
2012 34 godziny | 2011 10 godzin 48 minut
Awatar użytkownika
Kloze
 
Posty: 225
Rejestracja: 20 Sie 2011, 08:27
Miejscowość: Kraków

Re: Filmy z symulatora TRAINZ

Postprzez stmichal » 15 Sty 2012, 11:46

Ostatnio pytaliście mnie gdzie można dostać TRAINZ. Najlepiej zainwestować w TRAINZ Classic bo pod niego robiona jest moja mapa, jak i większość nowszych map na nim działa bez większych przeróbek. Zaledwie garść najnowszych (jeszcze nie wydanych) projektów zakłada działanie na wersjach 2009 albo 2010 do których praktycznie brak dedykowanego taboru. Trainz Classic obecnie ciężko dostać bezpośrednio w sklepie czy markecie, trzeba się trochę uchodzić, żeby go znaleźć. A myślę, że w większości przypadków i tak zakończyłoby się to niepowodzeniem z racji tego że od daty premiery minęło już chyba 5 lat. Tą wersję można jednak "za psi grosz" dostać na aukcjach internetowych, oraz na wyprzedażach sklepów internetowych:
http://allegro.pl/trainz-classic-1-i-2- ... 27742.html
http://www.3kropki.pl/p/3/3/trainz_clas ... edycja.php
8 czy 9 zł to nie pieniądze, nawet licząc z przesyłką myślę, że taniej nie znajdzie się w żadnym Media Markt czy innym Realu.
Pozdro
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03


Wróć do YouTube

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron