TeamTalk - alternatywa dla Skype'a

Prośby, skargi, zażalenia, wnioski, interpelacje - tu zgłaszamy sprawy dotyczące funkcjonowania Forum PKP-Jazdy

TeamTalk - alternatywa dla Skype'a

Postprzez admin » 20 Sie 2011, 19:18

//posty przywrócone z pierwszego/uszkodzonego forum PKP-Jazdy

2011-03-30, 14:53:06 Kloze napisał(a):TeamTalk, jak sama nazwa wskazuje, jest programem służącym do grupowego porozumiewania się za pośrednictwem Internetu. W porównaniu do Skype'a nie działa jak telefon, że dzwoni się do określonej osoby, ewentualnie organizuje konferencje etc., a działa jak IRC, czat, tyle że głosowy, że wchodzi się na wybrany serwer, do wybranego pokoju, gdzie już może być jakaś tłuszcza.

Uwagę mą na TeamTalka zwrócił niedawno Kozioł. Powstał kanał na którym w praktyce miałem okazję przetestować jego (programu :) ) możliwości i ostatecznie zadecydować o porzuceniu Skype'a jako zasobożernego (zużycie RAMu: Skype 100MB, TeamTalk 10MB), łączożernego i w ogóle błeeee programu. To samo proponuję PKP-Jeździe.

Tutaj Kozioł napisał całkiem przystępną instrukcję obsługi programu, który sam w sobie i tak jest dosyć intuicyjny i nie trzeba wcale wykwalifikowanego sztabu informatyków do jego obsługi. Tam Kozioł pisze o polskiej wersji 3.4. W chwili obecnej jest już wersja 4.1, którą można pobrać tutaj, jednak nie ma w niej polskiej wersji językowej. Sam wygląd programu, układ przycisków, suwaków i opcji nie zmienił się jakoś specjalnie, a wręcz jest bardziej schludny i intuicyjny.

Zapraszam do przetestowania programu w praktyce.
Host: vxp.pl
Pokój: Recików
Hasło: ovh.pl

Jak już ustaliłem, jeśli nam się spodoba, powstanie dedykowany pokój dla PKP-Jazdy.

Jeśli jestem przy komputerze, zapewne jestem i również na kanale, więc będziesz miał z kim pogadać ;) Jeśli potrzebna jest jakaś pomoc przy konfiguracji, również jestem na gg.
admin
Administrator
 
Posty: 93
Rejestracja: 18 Sie 2011, 16:56

Wróć do Przedział służbowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron