Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Prośby, skargi, zażalenia, wnioski, interpelacje - tu zgłaszamy sprawy dotyczące funkcjonowania Forum PKP-Jazdy

Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Postprzez cluzo » 20 Gru 2011, 18:47

Podczas ostatniej PKP-Jazdy Michał zarzucił ciekawy temat, by zmontować PKP-Jazdowy kalendarz na przyszły rok. Powiem szczerze, że sam już kiedyś czymś takim myślałem, ale jak zwykle na myśleniu się skończyło. Teraz jest czas w sam raz, by spróbować wcielić słowo w czyn - czasu jest nie wiele, więc sprężamy się Panowie.
Z tegorocznych fotogalerii wybieramy 12 fotek dla poszczególnych miesięcy + 1 zdjęcie na okładkę.
Propozycje zdjęć wrzucamy w tym wątku - kolektywnie wybierzemy najlepsze (najczęściej powtarzające się) fotki, a potem to już z górki pójdzie. Oczywiście nie ma jeszcze na stronie dwóch fotogalerii ze znicza i ostatniej jazdy, ale zdjęcia robione tam jak najbardziej można brać pod uwagę.
Przy zamówieniu większej ilości powinniśmy dostać jakiś rabat w firmie poligraficznej. Przeciętny koszt kalendarza A3 to około 30zł.
Oto moje propozycje:

PKP-Jazda 2012


Styczeń
Image

Luty
Image

Marzec
Image

Kwiecień
Image

Maj
Image

Czerwiec
Image

Lipiec
Image

Sierpień
Image

Wrzesień
Image

Październik
Image

Listopad
Image

Grudzień
Image
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Postprzez Loooooker » 20 Gru 2011, 20:36

Pomysł super. Zdjęć do wyboru też jest masa.

A tak na marginesie to warto by schematyczneie, konferencyjnie porozmawiac na temat kalendarza imprzez na 2012, (czytaj: pkp-jazd).
Osobiście czuje niedosyt po ostatniej i czy jakies chociaż krótkie InterWinter mamy w planie? :idea:
Przy okazji gadżetów chciałbym też poruszyć temat koszulek, wypadało by je wkońcu zrobić, żeby "Firma" jakoś się prezentowała i reklamowała.


Styczeń:
Image

Luty:
Image

Marzec:
Image

Kwiecień:
Image

Maj:
Image

Czerwiec:
Image

Lipiec:
Image

Sierpień:
Image

Wrzesień:
Image

Październik:
Image

Listopad:
Image

Grudzień:
Image

Jakiś mega pomysłowy nie jestem, ale kierowałem się tematyką zdjęcia adekwatnie do sezonu. I kombinacja jak wyżej jest moją ostateczną wersją :)
2012: 10101km (stan na 22.06)
Regio: 2496 km (24,71%) interRegio: 1400 km (13,86%)
TLK: 5642km (55,86%) ARRIVA: 199 km (1,97%)
KM: 17 km (0,17%) KD: 272km (2,69%)
SKM W-Wa: 4 km (0,04%)KW: 71 km (0,70%)
Awatar użytkownika
Loooooker
 
Posty: 62
Rejestracja: 20 Sie 2011, 07:27
Miejscowość: Malbork

Re: Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Postprzez Pt@ku » 22 Gru 2011, 17:54

Wojtas spoko fotki tylko moim zdaniem za dużo się z czeremchy pojawia.
Ja tam do tego się nie zabieram. Pomysłu nie mam także zdaję się na Was.
Za kalendarzem jestem jak najbardziej tym bardziej, że widziałem jak się takie cudeńko fajnie prezentowało u Michała na chacie.
Myślę, że Pawła foty są OK. Możemy wymienić fotkę z marca Wojtkową za Pawłowa Wypowiedzcie się i robimy.
Koszulki trzeba będzie zrobić to biorę na siebie ale to przed wiosną.
Co do kalendarza imprez 2012 proponuję
1. InertWinetr - styczeń - jak będą chętni ale nie długa bo zimno (sobota niedziela) Można by było zrobić Ostrołękę i coś jeszcze.
2. Powitanie wiosny - ostatni weekend marca, zrobilibyśmy Dolny Śląsk i Śląsk
3. Szlajanki - lipiec/sierpień - do uzgodnienia poszlajalibyśmy się trochę weekend w Czechach reszta w Polsce
4. Znicz - listopad - jak zwykle
5. zmiana rozkładu - chyba trzeba by żeby to weszło do naszego kalendarza.

Reszta imprez by mogła podejść pod okręgi.
Tak bym to ja widział, ale czekam na Wasze opinie.
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29

Re: Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Postprzez stmichal » 22 Gru 2011, 19:43

Fajnie, że ruszyła sprawa z tym kalendarzem. Cluzo dzięki za podjęcie tematu. Co do zdjęć to nie mam żadnych obiekcji, tutaj w domu i tak nie mam żadnych zdjęć więc w tej materii raczej średnio mogę pomóc. Mam natomiast taką propozycję. Może na zdjęciach które zaproponowaliście warto by wrzucić również zdjęcia PKP-Ekipy w końcu to ma być kalendarz PKP-Jazdy a nie kolejny kalendarz z pociągami :). Nie chodzi mi o to, żeby te zdjęcia były jako same, bo po co mają nasze mordy straszyć każdego wchodzącego do pokoju w którym wisi kalendarz ale na przykład coś takiego (jestem w domu więc paint jest tutaj najbardziej skomplikowanym programem i proszę się nie śmiać):
Image

Oczywiście zestaw fotek jak najbardziej przypadkowy, zgrania tutaj raczej nie ma żadnego ;) tylko po prostu w ten sposób najłatwiej wytłumaczyć o co mi chodzi.
No i warto byłoby wymyślić coś na "okładkę" tutaj też myślę, że warto by walnąć jakieś zdjęcie ekipy dodatkowo jakiś napis czy coś. Cluzo znasz się na tym to powinieneś wiedzieć o co chodzi :)

Co do planów na przyszły rok. Fajnie, że koszulki będą, od razu rezerwuje dla siebie. Myślę, że z tymi wyjazdami i tak to będzie w ciągu roku modyfikowane, warto zobaczyć propozycje zeszłoroczne, ile z tego zostało no ale jakąś orientację już mamy.
1. InertWinetr - styczeń - jak będą chętni ale nie długa bo zimno (sobota niedziela) Można by było zrobić Ostrołękę i coś jeszcze.

Z tą Ostrołęką jest bardzo dobry pomysł. Można by jeszcze pokusić się o zrobienie czegoś w okolicach Warszawy a potem wybyć np na Dolny Śląsk tak jak wyglądała pierwsza propozycja ostatniego Znicza i zaliczyć Legnica - Wrocław. No albo uderzyć w całkiem inną stronę. Mam nadzieję, że dam radę się wybrać.
2. Powitanie wiosny - ostatni weekend marca, zrobilibyśmy Dolny Śląsk i Śląsk

To już chyba tradycja, no i super, że uda się zrobić Śląskie odcinki, sieć tam jest dość gęsta także zawsze uda się wkręcić coś nowego. Dla mnie Dolny Śląsk jest to najmniej "zjechany" obszar naszego kraju.
3. Szlajanki - lipiec/sierpień - do uzgodnienia poszlajalibyśmy się trochę weekend w Czechach reszta w Polsce

Ja bym to widział całkiem inaczej ;) zwłaszcza jak otworzą Łupków, no ale to wyjdzie w praniu. Mamy jeszcze dużo czasu.
4. Znicz - listopad - jak zwykle
5. zmiana rozkładu - chyba trzeba by żeby to weszło do naszego kalendarza.

Na temat fuzji tych dwóch wyjazdów mieliśmy dyskutować podczas ostatniej PKP-Jazdy i tak wydyskutowaliśmy, że nic nie wydyskutowaliśmy ;). Zobaczymy jak to będzie ale narazie przyszły rok zapowiada się bardzo ciekawie.
W sumie przed sekundą mi to przyszło do głowy: a może coś wykombinować jeszcze z Euro 2012 :D? Jakieś kółeczko w czasie mistrzostw przez miasta organizatorów? Czy to już za dużo?
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Postprzez Kloze » 23 Gru 2011, 07:11

stmichal napisał(a):Na temat fuzji tych dwóch wyjazdów...

3 x NIE! - pomysł ze zmianą rozkładu fajny, ale Znicza mi nim nie odbieraj ;-) Fuzja to połączenie, a Ty proponujesz ewidentne wchłonięcie Znicza przez Zmianę Rozkładu.
Image
2015 9 godzin 47 minut (stan na 04.03)
2014 brak przejazdów | 2013 80 godzin 31 minuty
2012 34 godziny | 2011 10 godzin 48 minut
Awatar użytkownika
Kloze
 
Posty: 225
Rejestracja: 20 Sie 2011, 08:27
Miejscowość: Kraków

Re: Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Postprzez stmichal » 23 Gru 2011, 09:02

W żadnym wypadku, dlaczego tak myślisz? Co wejdę na forum to albo jesteś albo byłeś przed chwilą a postów innych użytkowników nie czytasz, nie ładnie nie ładnie, żeby Ci ułatwić zacytuję sam siebie z tematu 9-11.12.2011 Zmiana Rozkładu Jazdy:
Moim zdaniem czy w następnych latach będzie to znicz czy zmiana rozkładu zależeć będzie głównie od kalendarza. Dla przykładu w przyszłym roku raczej bardziej opłaca się zorganizować zmianę r.j. bo 11 wypada i tak w niedzielę, to raczej trudno byłoby zrobić dłuższy niż weekendowy wyjazd. Tak więc jeśli już robić weekendową PKP Jazdę to chyba ciekawszy wydaje się weekend zmiany rozkładu jazdy niż każdy inny Co innego za dwa lata kiedy podróżnik będzie obowiązywał od piątku do poniedziałku 11 listopada to wtedy bardziej opłaca się organizować kółeczko. Co do dwóch imprez to wątpię, żeby większości chciało się dysponowało odpowiednią ilością czasu kasy itd. żeby wybrać się na całe dwa wyjazdy. Wtedy można powiedzieć, że z połową ekipy nie będziemy mieć możliwości spotkania się na szlaku decydując się tylko na jedną PKP Jazdę

Taka jest moja propozycja i nigdzie tutaj nie proponowałem wchłonięcia znicza który zwłaszcza przy odpowiednim ułożeniu kalendarza jest ciekawszy nawet z tego powodu że dzień jest przynajmniej o godzinę dłuższy i teoretycznie powinno być cieplej
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Postprzez Kloze » 23 Gru 2011, 09:50

Słuszność prawisz, zapomniałem o tym poście. A czytam wszystkie ;) Takie podejście faktycznie zmienia stan rzeczy.
Image
2015 9 godzin 47 minut (stan na 04.03)
2014 brak przejazdów | 2013 80 godzin 31 minuty
2012 34 godziny | 2011 10 godzin 48 minut
Awatar użytkownika
Kloze
 
Posty: 225
Rejestracja: 20 Sie 2011, 08:27
Miejscowość: Kraków

Re: Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Postprzez Pt@ku » 23 Gru 2011, 21:50

Może tak żeby było krótko i na temat
Znicz tak jak wiosna już się stał tradycją. Czyli może zostać. I tak wiadomo, że nie wszyscy mogą jechać na każdą imprezkę także będzie można sobie wybrać albo odbić za coś na czym się nie było tak jak w tym roku życie pokazało (znicz/zmiana rozkładu)
Co do zmiany rozkładu to pierwsze napisałem wcześniej a drugie pomysł mi się podoba tym bardziej, że można pożegnać coś co zamykają niestety i powitać coś co otwierają, oby jak najwięcej.
Jeśli chodzi o kalendarz to fakt może jednak fotki z nami by się przydały to jest słuszna uwaga.
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29

Re: Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Postprzez Karol » 28 Gru 2011, 19:45

Pomysł zrobienia kalendarza na 2012 rok jest genialny. Hurtowe zamówienie to dobra opcja. Część kalendarzy można by sprzedać przez neta, wrzucając ofertę na naszą stronę lub przez Allegro. Co o tym sądzicie? Z drugiej strony nie wiadomo czy ktoś zechce kupić taki kalendarz. Tym bardziej, że jego wydania należałoby się spodziewać dopiero w styczniu.
Zestaw fotek zaproponowany przez Cluzo jest w zasadzie ok. Zamieniłbym tylko marzec (taras widokowy przy węglówce :P ) i lipiec (ponure ujęcie) na jakieś inne - ciekawsze fotki. Mam wątpliwości co do użycia zdjęcia spod CMK-i dla czerwca. Mniszek raczej nie kwitnie w czerwcu (fotka została wykonana w sierpniu :P). Nie bardzo też rozumiem co jest ciekawego na fotce z maja. Poza tym reszta nie budzi wątpliwości. Zdjęcie kopalni w Chorzowie Starym zrobione w lipcu w sam raz pasuje mglistym klimatem do października :).
Image
Awatar użytkownika
Karol
 
Posty: 202
Rejestracja: 21 Sie 2011, 18:53

Re: Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Postprzez biedronka » 31 Gru 2011, 13:20

Hej, hej chłopcy!
Jako kobieta, muszę wtrącić tu swoje 3 grosze, mam nadzieję, że weźmiecie pod uwagę moje uwagi ;)
Pomysł z kalendarzem barrrdzo mi się podoba, ale jeżeli byłaby taka możliwość, to skromnie zaznaczę, iż z Pawłowej propozycji można byłoby wymienić maj i lipiec na coś weselszego. Aha, no a w czerwcu powinno znaleźć się zdjęcie moje, Agenta i Artura, bo mamy w tymże samym miesiącu urodziny. ;D
Ale jako że jestem w zdecydowanej mniejszości, to nie musicie mnie wcale słuchać :?
Zbieraj pieczątki, możesz wygrać obiad w Tczewie!
biedronka
 
Posty: 23
Rejestracja: 05 Wrz 2011, 11:59
Miejscowość: Malbork

Re: Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Postprzez Pt@ku » 01 Sty 2012, 16:53

No, pomysł ze zdjęciami osób, które mają urodziny i zamieszczenie ich na fotkach w danych miesiącach podoba mi się. Może by tak zrobić PeKiPa byłaby na fotkach w kalendarzu a do tego też by się znalazły fotki kolejowe:) Co Ty na to?
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29

Re: Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Postprzez biedronka » 02 Sty 2012, 12:38

No wiesz, Artur, jak dla mnie spoko ;) Tylko bez tych Twoich nagich zdjęć w czerwcu, ok? :D
Jak Ci już wspominałam, jak rozmawialiśmy, że to miał być kalendarz PKP Jazdy,a nie kalendarz ze zdjęciami pociągów, który można dostać w wybranych księgarniach i Domach Książki, czy Empikach itd.
Zbieraj pieczątki, możesz wygrać obiad w Tczewie!
biedronka
 
Posty: 23
Rejestracja: 05 Wrz 2011, 11:59
Miejscowość: Malbork

Re: Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Postprzez stmichal » 02 Sty 2012, 13:04

Ale jako że jestem w zdecydowanej mniejszości, to nie musicie mnie wcale słuchać

Pomysł super. Myślę, że można by iść nawet krok dalej i poprosić, żeby w drukarni zaznaczono na czerwony kolor dni naszych urodzin, bo wiem, że jest taka możliwość żeby samemu wybrać sobie święta :)
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Postprzez biedronka » 02 Sty 2012, 14:25

stmichal napisał(a):Pomysł super. Myślę, że można by iść nawet krok dalej i poprosić, żeby w drukarni zaznaczono na czerwony kolor dni naszych urodzin, bo wiem, że jest taka możliwość żeby samemu wybrać sobie święta :)

Oooo to to to to dobre jest ;) Czytasz w moich myślach ;)
Zbieraj pieczątki, możesz wygrać obiad w Tczewie!
biedronka
 
Posty: 23
Rejestracja: 05 Wrz 2011, 11:59
Miejscowość: Malbork

Re: Kalendarz PKP-Jazdy na rok 2012

Postprzez cluzo » 02 Sty 2012, 21:57

stmichal napisał(a):jest taka możliwość żeby samemu wybrać sobie święta

Robiłem na choinkowy prezent kalendarze z moimi zwierzakami domowymi - faktycznie jest taka opcja żeby sobie zaznaczyć własne święta, nawet nie koniecznie na czerwono, ale np na niebiesko. Po za urodzinami można by w kalendarzu zaznaczyć ważne kolejowe daty jak terminy PKP-Jazd itp.
Mamy już początek stycznia, ale na szczęście kalendarz można zrobić od dowolnego miesiąca - np na interWINTER od lutego, żeby już stycznia 2012 nie marnować.

Jeśli chodzi o dobór zdjęć to jak dotąd więcej czytam o fokach, zamiast oglądać wasze konkretne propozycje...
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Następna

Wróć do Przedział służbowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron