Kalendarz PKP-Jazdy 2013

Prośby, skargi, zażalenia, wnioski, interpelacje - tu zgłaszamy sprawy dotyczące funkcjonowania Forum PKP-Jazdy

Kalendarz PKP-Jazdy 2013

Postprzez cluzo » 20 Lis 2012, 21:32

Mój pkp-jezdny kalendarz z 2012 r. oddałem rodzicom Wojtka, bo u mnie i tak zalegiwał w szafie. Powiem szczerze, osobiście nie mam ciśnienia na kolejowy kalender na 2013, lecz w co jakiś czas odbieram sygnały, że PeKiPa ma ochotę na stworzenie KOLEJnego kalendarza PKP-Jazdy - podczas "Znicza" mówiło o tym kilka osób.

Powiem (napiszę) tak, w zeszłym roku robiłem sobie od'zwierzęcy kalendarz z moim zwierzyńcem - korzystałem z usług tej firmy:http://www.c-p.com.pl/foto-kalendarze.html
W tym roku także będę u nich zamawiał 5 sztuk kalendarzy formatu A3 z moimi zwierzakami. Przy takim zamówieniu sztuka kosztuje 30 zł. Przy zamówieniu powyżej 10 sztuk, kalender kosztował by 25 zł. Jestem gotów pod moje zamówienie podłączyć kalendarz PKP-Jeźdźców, jeśli oczywiście jesteście tym nadal zainteresowani. Do kosztu trzeba by doliczyć jeszcze przesyłkę, która nie wiem ile kosztuje ale się zorientuję w temacie.
Być może da się znaleźć tańszą firmę, ale w tym przypadku zaletą jest fakt, że do drukarni nie posyła się samych fotek, lecz cały projekt kalendarza, który możne stworzyć na domowym komputerze za pośrednictwem zassanego z ich strony softu. Jest kilka stylów (wyglądów) kalendarza do wyboru. Pond to można samemu wykadrować i wyzoomować fotki - nie tak jak to było w przypadku kalendarza na rok 2012 gdzie np wycięto po chamsku Moniczkę.
Oto kilka przykładowych styli do wyboru - mnie najbardziej odpowiadają te w dolnym rzędzie, gdyż fotografia zajmuje większą część strony:
Image

Reasumując: jeśli jest zainteresowanie tą konkretną firmą, jako wykonawcą kalendarza, proszę o info - powstrzymam się wtedy z moim prywatnym zamówieniem. Jeśli jednak wolicie znaleźć inną drukarnie, nie ma problemu.
Tak czy srak, poniżej należy zamieszczać propozycje fotek do przyszłorocznego kalendarza PKP-Jazdy.
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Kalendarz PKP-Jazdy 2013

Postprzez heppner » 28 Lis 2012, 12:08

Dzisiaj pobieram soft do projektowania kalendarza z tej strony i w tym tygodniu postaram się coś wykombinować.
W tym roku na 100% biorę kalendarz.
Zachodnia DOKP
LOK. Poznań
Awatar użytkownika
heppner
 
Posty: 53
Rejestracja: 19 Sie 2011, 16:24
Miejscowość: Poznań

Re: Kalendarz PKP-Jazdy 2013

Postprzez cluzo » 28 Lis 2012, 18:42

Wartało by się zastanowić,jaki krój kalendarza by wszystkim odpowiadał. Ja, tak jak wspomniałem już wcześniej, proponuję by zrobić go tak, by jak największą część strony zajmowała fotka. Proponuję by zrobić czarne tło i jasna oznaczenia dni miesiąca, a jeśli chodzi o rozmieszczenie tego na stronie najbardziej pasują mi dwa style z dolnego rzędu - pierwszy i trzeci.
Akurat kalendarz z moimi zwierzakami robię sobie według stylu pokazanego na 1 w drugim rzędzie, ale i ten trzeci jest całkiem fajny. Z moim prywatnym projektem chcę zdążyć na święta, więc jeśli ustalanie fotek do kalendarza pkp-jazdy będzie się ciągnęło jak gluty z nosa, zamówienie na prywat złożę oddzielnie, o czym solennie już dziś uprzedzam.
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Kalendarz PKP-Jazdy 2013

Postprzez Pt@ku » 28 Lis 2012, 22:20

Pomysł z fotkami żeby zajmowała najwięcej miejsca na stronie jest świetny.
Gadałem dzisiaj z Pawłem i omówiliśmy żeby każdy z ekipy przysłał jedną fotkę do niego i tak zbierzemy komplet zdjęć do kalendarza. Propozycja jest dobra także wysyłajcie fotki do Cluzo na maila. Tak mi się wydaje, że to dobry pomysł.
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29

Re: Kalendarz PKP-Jazdy 2013

Postprzez cluzo » 30 Lis 2012, 16:41

Pt@ku napisał(a):Propozycja jest dobra także wysyłajcie fotki do Cluzo na maila. Tak mi się wydaje, że to dobry pomysł.

Nie pamiętam żebyśmy umawiali się na wysyłanie fotek do mnie, ale spoko:) Może lepiej wpierw na forum każdy poda swoją propozycję tak żeby wszyscy widzieli jakie fotki by weszły do kalendarza.
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Kalendarz PKP-Jazdy 2013

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 07 Gru 2012, 00:50

Nie wiem jakie mam wysyłać fotki bo nie fotografuję i nie mam.Najbardziej podoba mi się dolny rząd - 3 i 4.
Za to mam pytania odnośnie informacji wizualnej:
>układamy od stycznia do grudnia?
>czy zamieszczamy drukiem terminy przyszłorocznych jazd?
>może zamiast powyższego będzie trochę miejsca na wlepki jazd obok konkretnych dni?
Musimy zamówić przynajmniej 7 kalendarzy, skoro Paweł dla swoich zamawia 5. Razem 12 po 25zł z upustem=300. Jeśli wydawca deklaruje gratis wysyłkę przy zamówieniu co najmniej 300 złotych i zakładamy, że paczka będzie na 1 adres i sami zajmiemy się "wysyłką" między nami, boi tak jeździmy.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Kalendarz PKP-Jazdy 2013

Postprzez cluzo » 07 Gru 2012, 16:00

Zapomniałem o tym, że kalendarze PKP-Jazda 2012 zaczynają się od lutego, bo przecież była obsówka z wyborem fotek i zamówieniem. Teraz też widzę, że idzie to nam jak krew z nosa - czyżbyście panowie czekali na luty? :)
Bilet Świętokrzyski napisał(a):Musimy zamówić przynajmniej 7 kalendarzy, skoro Paweł dla swoich zamawia 5. Razem 12 po 25zł z upustem=300.

Ja dziś swoją prywatną 5-kę zamówiłem, jako że będą z nich prezenty pod choinkę dłużej czekać z tym nie mogłem. Tak więc mało prawdopodobne że załapiemy się na darmową wysyłkę - no chyba że zamówimy 12 egzemplarzy. Wewnętrzną rozsyłkę do poszczególnych osób w PeKiPie jakoś się zorganizuje skoro i tak jeździmy, jak słusznie zauważył Bilet.
Z mojej strony sugeruję by kalendarzy były jednak od stycznia do grudnia. Miejsce na wlepki faktycznie fajnie by było zostawić, przy terminach PKP-Jazd 2013, tyle że wlepki też można nakleić choćby gdzieś z boku zdjęcia na stronie danego miesiąca. Nie wiem czy jest sens robić jakiś specjalny margines na ten cel. No chyba, że chcemy zostawić przy każdym dniu jakieś miejsce choćby na zrobienie notatki - do tego najlepiej nadaje się wzór pierwszy z drugiego rzędu. Oczywiście prognozowane terminy PKP-Jazd warto by wydrukować, tak samo np. daty urodzin członków PeKiPy.
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Kalendarz PKP-Jazdy 2013

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 07 Gru 2012, 20:15

Cluzo - i tak szkoda, bo przepłacasz na swoim zamówieniu i wysyłce. Nie wiem jak według drukarni zdefiniowana jest bonifikata "powyżej 10 sztuk" ale pewnie chodzi o mniejsze koszty jednostkowe przy wydrukowaniu 11 zamiast 1 sztuki. Więc trudno mi powiedzieć czy policzyliby po 25 za 5 kalendarzy zwierzaków i co najmniej 7 PKP-Jazdowych. Ale teraz to już takie gdybanie.
Przy wyborze drukarni - tej właśnie lub innej powinniśmy kierować się głównie ceną ale nie tylko. Chyba należy odrzucać firmy, które na swojej stronie narzucają tylko wysyłkę/nie gwarantują opcji odbioru oraz w tych miastach do których każdy z nas ma daleko [ta drukarnia jest akurat w Warszawie]
Chciałbym zauważyć pewien ważny szczegół - oferta tej drukarni promuje tylko duże zdjęcia pionowe a większość fotek z naszych galerii jest skadrowana poziomo. Mam 3 zdjęcia z galerii do zaproponowania i one są w poziomie.
Moje zapytanie odnośnie drukowania jazd lub miejsca na wlepkę wynika z tego, że terminy jazd mogą się przesuwać no i mamy też przykład tegorocznych szlajanek. Wydrukowanego już się nie zmieni a w grudniu ciężko zaplanować w który tydzień wakacji robić właśnie szlajanki.
Jeśli chcecie kalendarz prawie za darmo, to mogę sam zrobić, ale przy użyciu painta. Będzie tylko do naszego użytku i kto chce - może sobie wydrukować
kto nie chce - może wrzucać co miesiąc na tapetę komputera.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Kalendarz PKP-Jazdy 2013

Postprzez Karol » 07 Gru 2012, 23:11

Jakoś zupełnie umknął mi ten wątek. Dopiero teraz zobaczyłem, że dyskusja trwa od końca listopada. Być może byłbym zainteresowany zamówieniem kalendarza. Wiele zależeć jednak będzie od moich możliwości finansowych i od fotek, jakie miałyby się w nim znaleźć.
W kwestii samego wzoru kalendarza przyznam rację Łukaszowi, że pewnym minusem tych proponowanych przez Cluzo jest konieczność wstawiania pionowych fotek. Musimy więc albo ograniczyć się do tych wykonanych pionowo, albo obcinać spore kawałki poziomych. Stąd też fakt, że na kalendarzu fotka może zajmować duży obszar jest mało przekonujący. Uważam, że opcja zastosowana w kalendarzu 2012 (kwadratowy format fotki) byłaby optymalna, pod warunkiem możliwości kadrowania według naszego uznania, a nie drukarni.
Na 2013 rok proponowałbym nieco zmienić konwencję - dla urozmaicenia. W poprzednim kalendarzu na pierwszym planie była nasza PeKiPa. Sugerowałbym tym razem wybierać fotki, na których oprócz ludzi widać spory kawałek otoczenia. Poniżej kilka przykładów (nie chodzi mi konkretnie o te fotki - nie wszystkie się nadają, ale o samą koncepcję "ludzie w kolejowym otoczeniu"):

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
Awatar użytkownika
Karol
 
Posty: 202
Rejestracja: 21 Sie 2011, 18:53


Wróć do Przedział służbowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron