Świętokrzyski Okręg PKP-Jazdy

Informujcie o waszych kolejowych wyprawach: wyjazdach na "podróżniku", lub "turystycznym", kolejowych kółeczkach czy zlotach MK

Re: Świętokrzyski Okręg PKP-Jazdy

Postprzez stmichal » 14 Maj 2014, 20:28

Oto słów kilka...
dzięki za kolejną udaną jazdę, było super, ale po kolei...
Image Image Image Image
1) Na kieleckim dworcu zameldowałem się trochę wcześniej, nasz elf już stał przy peronie 3. Niedługo potem pojawił się Krzychu z Pawłem, który już zdążył zaliczyć dekompresję w swoim plecaku ;).
2) Krótka podróż z geriatrycznym towarzystwem w elfie i lądujemy na Słowiku.
3) Szlak początkowo biegnie pod górę przecinając las.
4) Największą atrakcją linii są dwa mosty nad "ósemką" drogą wojewódzką oraz rzeką Bobrzą, akurat gdy przechodziliśmy dołem mknął w kierunku Kielc kibelek.
Image Image Image Image
5)Jak widać nie jest to pierwsza wizyta Słowików w tym miejscu...
6) Czy to Świętokrzyskie czy może Sucha - Żywiec? :).
7) W pielgrzymkach po ziemi świętokrzyskiej ciekawe jest to, że często trafia się na rzeczy nie opisane na żadnych mapach czy w atlasach. Również w tym wypadku, koło obwodnicy Kielc trafiamy na nieoznakowaną stację... ot taka zaleta mieszkania na kolejowym "zadupiu" ;).
8) Paweł zadowolony, czyżby wreszcie jakiś pociąg...
Image Image Image Image
9) Byczek z węglarkami mknie w kierunku Sitkówki Nowiny.
10) Już blisko, jednak czeka nas krótkie ograniczenie na łuku.
11) Na wysokości semaforów powtarzających/wjazdowych.
12) Ostatnie metry - linia 568 zaliczona.
Image Image Image Image
13) Ze względu na niepewną pogodę lokujemy się pod mostem, u góry mamy antresolę a z niej fajny widok na tory.
14) Grilla czas zacząć.
15) Kolejną zaletą naszych podróży jest to, że zawsze są trochę nieprzewidywalne i często zahaczają o nieplanowane wcześniej miejsca. Z racji tego, że linię przeszliśmy szybko, zje...śmy z chlebem ;) i zakończyły nam się produkty około-spożywcze, ruszyliśmy w poszukiwaniu sklepu i wylądowaliśmy... we Włoszczowej.
16) W ciągu 40 minut nie udało się odnaleźć sklepu, więc na tarczy wróciliśmy na peron. Do Kielc dotarliśmy planowo.

Dzięki za spoko spędzoną niedzielę i do następnego.
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Świętokrzyski Okręg PKP-Jazdy

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 09 Cze 2014, 11:47

Szkoda, że miesiąc temu nie mogłem wybrać się na spacer. Natomiast w niedzielę 8 czerwca pojechałem do Kielc i na miejscu była decyzja: przejść łącznicę.
Dojazd nietypowy, bo miejskim autobusem 2 do Posłowic i stamtąd kilometr wzdłuż drogi przez las. Linia 568 rozpoczyna się od posterunku przy wjeżdzie od strony Kielc i nawet bliżej peronów Słowika niż właściwej Sitkówki-Nowin. Więc do przejścia nieco ponad 8 kilometrów torowiska.
Czas przejścia: Sitkówka Nowiny [8:15 - 10:10] Szczukowice. Do tego jakieś 2 km na dojście i 3 km wzdłuż drogi do Górek Szczukowskich, większość chodnikiem.
Powrót pociągiem regio Częstochowa-Kielce, odjazd z Górek Szczukowskich 11:41, przyjazd 11:54.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Słowik - Szczukowice

Postprzez cluzo » 19 Cze 2014, 14:27

Michał już wszystko opisał ze szczegółami, aż Bilet Świętokrzyski pozazdrościł i własnym sumptem zaliczył łącznicę :)
Ja ze swojej strony dodam ślad GPS naszego marszu - telefon zarejestrował dystans 11,1 km
http://www.pkp-jazda.pl/mapa/Tracks/Slo ... kowice.gpx
Image
Widać jak na początku zaliczyliśmy mały zygzak w poszukiwaniu dojścia do toru.

I jeszcze kilka fotek:
Image Słowik - jest ktoś kto przed Sądem upiera się, że to mój nick :)
Image Michał gotów do odjazdu / wymarszu :)
Image Zastaw się, a postaw się - dwa wiadukty, jeden tor
Image Żywy pomnik
Image Czas na foty i browara
Image Głęboka studzienka
Image
A na koniec rewelacyjna miejscówka-grillówka - tylko z tym chlebem zje****śmy

Fajnie, że Krzychu nie zniechęcił się do PKP-Jazdy piechotą. Następnym razem fajnie by było spotkać się na szlaku większą PeKiPką - choć jak już dziś wiadomo, następny raz był w duecie - fotki lada moment :)
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

16.06.2014 Kozłów - Charsznica - Tunel

Postprzez cluzo » 19 Cze 2014, 15:44

Zadzwonił do mnie Michał z propozycją foto-wypadu na jakieś zadupie. Jako, że akurat nie pracujemy wybraliśmy się na szlak w dzień powszedni. Wystartowaliśmy regiosem o 10:25 z Kielc - drogę do Kozłowa musieliśmy przebyć o suchych pyskach, bo trafiliśmy na szynotryba i miejscówkę akurat tuż pod kamerką. Podróż szybko zleciała na gadce szmatce z Marzeną, która jechała do Miechowa.

Image W Kozłowie przywitali nas pomarańczowi malujący przerywaną linię
- tutaj jak widać można wyprzedzać nawet w pobliżu krawędzi peronu
Image W pierwszej wersji mieliśmy iść LHSem w stronę Sędziszowa, ale na freestylu zapadła decyzja by obrać kurs na Charsznicę, skąd za dwie godziny mieliśmy powracającego z Katowic regiosa - nie wiedzieliśmy jednak jaki mamy do pokonania dystans
Image Image
Gdybyśmy szli prędkością szlakową, pewnie zdążylibyśmy na osobowczaka w Charsznicy
Image Nasi tu byli :)
Image Image
Pogoda dopisuje, widoki piękne, tylko tej Charsznicy coś nie widać...
Schodzimy z toru na równoległą drogę, by zwiększyć nieco tempo marszu
Image Image
Mijanka LHSu. A my bokiem mijamy się z ekipą pomarańczowych koszących trawę
Image Browary się kończą, ale humory dopisują
Image W końcu jakiś przelot
Image KarolMaps bezlitośnie informuje o naszym kiepskim położeniu - nasz regio odchodzi za kwadrans z Charsznicy, nawet go nie zobaczymy na szlaku. Pozostaje nam jedynie iść jego śladem do Tunelu
Image Image
Natykamy się na biegnący wzdłuż LHSu tor 1435 mm
Image Przeskakujemy na linię 62
Image Czasu do pociągu coraz mniej, ale Tunel już blisko
Image Czyżby tu też nasi byli? Karol, czy Bilet? :)
Image Image
Na tyle godzin jeden przelot na LHSie, w Tunelu przynajmniej ruch trochę większy
Image To był jedyny znany mi sklep z browarami do którego wchodziło się prosto z peronu. Unijne inwestycje w tunelu zlikwidowały ten peron, to też i interes siadł.
Image Czyżby reklama gierki MiniMetro :)
Image
Jeszcze tylko ostatnie ryzyko przejścia przez tory i jedziemy do domu. Wszystko nam wyszło na stykola, bo na regiosa nie czekaliśmy dłużej niż 5 minut :) Tym razem trafił się kibelek, ale i tek mieliśmy z braku laku szusz-jazdę. Michał wybił w Redkowicach a ja uciąłem sobie krótką drzemkę - dobrze, że znów nie wylądowałem w Zagnańsku :)

Mój android nie od razu załapał lokalizację, więc ślad GPSu zaczyna się kilkaset metrów od stacji w Kozłowie. Według wskazań przemierzyliśmy dystans 15,1 km
http://www.pkp-jazda.pl/mapa/Tracks/Koz ... el.gpx.gpx
Image
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Świętokrzyski Okręg PKP-Jazdy

Postprzez stmichal » 10 Sie 2014, 20:23

Wykolejenie pociągu w Obicach pow. kielecki (Linia 073 szlak pomiędzy Nidą a Włoszczowicami).

Osiem cystern z olejem napędowym wykoleiło się w sobotę przed godziną 15 w okolicy Obic w gminie Morawica. Do zdarzenia doszło, gdy skład liczący w sumie 32 wagony minął przejazd w Drochowie Dolnym.
Więcej: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ar ... /140809053
Trochę zdjęć: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/ga ... s=Itemnr=1
Rano nawet w TVP Info o tym mówili (pokazywano przy tym zdjęcia z powyższego artykułu).

Szkoda kilkuset metrów toru, mam nadzieję na rychłą odbudowę. Co ciekawe trafiło na ten "lepszy" tor z podkładami betonowymi na którym teoretycznie do teraz można jechać maksymalnie 80 km/h, po "2" tylko 30km/h. Co by się nie działo wpłynie to znacznie na przepustowość tego 12km odcinka.
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Wiadukty kolejowe na Białogonie

Postprzez torowy » 17 Paź 2014, 11:00

Wiadukt kolejowy nad Za Torem. Szukam informacji na temat tego wiaduktu. (kiedy wybudowane) Image Więcej na moim blogu: http://kolejowekielce.blogspot.com/2014/10/wiadukt-kolejowy-nad-za-torem.html
torowy
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 Paź 2014, 10:40

Re: Świętokrzyski Okręg PKP-Jazdy

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 31 Gru 2014, 22:19

Zmarzlina------28.12 [7]------Kielce-Kielce Piaski------Bilet, Cluzo, Dogsa
Kilka dni temu udało się dokończyć przejście w ratach "kieleckiego trójkąta", zapoczątkowane dokładnie rok wcześniej. Ten sam skład, 3/3 etap i 4/4 dzień podróży.
Przy okazji zdjęcia z poprzednich dni wyjazdu - Zagórz, Zakopane i Kasprowy. Udało się zmarznąć: -15 na Kasprowym przy wietrze 8m/s, czasem prawie jak -30.
Fotogaleria - klik!
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Poprzednia

Wróć do Inne (kolejowe) jazdy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron