Zapomniane szlaki i relacje

Wszystko co chcecie powiedzieć o...

Zapomniane szlaki i relacje

Postprzez admin » 20 Sie 2011, 18:52

//posty przywrócone z pierwszego/uszkodzonego forum PKP-Jazdy

2011-03-16, 19:59:48 Ptaku napisał(a):Witajcie
Już wcześniej chciałem ten temat rozpocząć, ale jakoś tak mi zeszło. Piszcie o liniach, które już niestety są nieczynna oraz o relacjach pociągów, o których już nie słychać.
To może zacznę tak:
linia Wadowice - Spytkowice - Bolęcin do Trzebini Sierszy, a z Bolęcina szła odnoga do Chrzanowa z pominięciem Trzebini.
Tarnów - Dąbrowa Tarnowska - Szczucin
Kraków - Niepołomice oraz przejazd przez Nową Hutę, to były czasy jak pociągi retro tamtędy jeździły.
Cahbówka - limanowa - Nowy Sącz jeden z najpiękniejszych szlaków kolejowych w Polsce. Co prawda do Rabki wjeżdżają pociągi ale za raz wracają do Chabówki.
Gorlice - Gorlice Zagórzyny oraz Stróże - Jasło
Przemyśl - Malhowice - Krościenko
Sandomierz - Ostrowiec Świętokrzyski mam nadzieję, że się ta lini odbuduje.
Kielce - Busko Zdrój
Bukowno - Jaworzno Szczakowa
Kedzierzyn - Strzelce Op. - Fosowskie - Kluczbork
Prugnik - Gogolin Wojtas szkoda że nie jechałeś tą linią
Kędzierzyn - Baborów
Racławice Śląskie - Głubczyce - Baborów - Racibórz
Wrocław - Sobótka - Świdnica Miasto
Kłodzko - Stronie Śląskie / Kudowa Zdrój
Nysa - Kamieniec Ząbkowicki
Jelenia Góra - Karpacz
Kobierzyce - Piława Górna
Strzegom - Marciszów
Marciszów - Złotoryje - Legnica
Zebrzydowa - Lwówek Śląskie, bo Jelenia Góra - Lwówek jeszcze coś tam kursuje, choć też z tym różnie bywa.
Lubań - Mikulowa - Zgorzelec
Gryfów Śląski - Świeradów Zdrój
Legnica - Lubin Górniczy - Rudna Gwizdanów też mam nadzieję, że jeszcze przejedziemy tą trasą pociągiem a nie busem.
Jarocin - Śrem - Czempin
Rawicz - kobylin
Wolsztyn - Sulechów
Toporów - Sieniawa Lubuska
Gubin - Czerwieńsk
Rzepin - Międzyrzecz - Szamotuły
Wolsztyn - Nowa Sól
Głogów - Żagań
Połczyn - Choszczno
Nakło nad Notecią - Gniezno
Wągrowiec - Inowrocław
Lębork - Kartuzy - Pruszcz Gdański
Smętowo - Szlachta
Tczew - Nowy Dwór Gdański
Prabuty - Kwidzyn
Elbląg - Frombork - Braniewo
Brodniza - Sierpc
Działdowo - Sierpc
Ełk - Mikołajki - Czerwonka
Szczytno - Ostrołęka - Łapy
Chełm - Włodawa
Łuków - Parczew
Zamość - Hrubieszów
O Śląsku to szkoda gadać tyle lini, które już niestety nie istnieją ale to może innym razem w tym wątku napiszę.
Oczywiście dopiszecie coś do tego na 1000% ale jak to już brzydko wygląda. A pomyślcie jakby było pieknie jakby to wszystko było otwarte. Mielibyśmy po czym jeździć.


2011-03-17, 16:52:07 Damiaan3 napisał(a):Z mojego rejonu zapomnaine linie:
Głogów-Kolsko
Głogów-Bojanowo
Głogów-Sława
Głogów-Lipinka Głogowska-Sława
Rudna-Żmigród
Zielona Góra-Szprotawa
Relacje Pociągów:
Warszawa Wsch.-Głogów-Żagań
Łódź Kaliska-Forst p.Jarocin,Głogów,Żagań
Leszno-Zielona Góra
Lubin Górniczy-Polkowice
Legnica-Lubin górniczy-Głogów
Legnica-Głogów-Żagań.
Było trochę tego..

Ptaku, linia Głogów-Żagań nie jest zamknięta jeżdzą tam codziennie jakieś pociągi towarowe.Z osobowymi gorzej...I teraz znów powraca pomysł o przyjęciu linii Legnica-Lubin Górniczy-Polkowice-Głogów przez samorząd/pmt...kiełbasa wyborcza zapewne:)


2011-03-17, 17:25:20 Loooooker napisał(a):Na śląsku to przede wszystkim Katowice Ligota - Gliwice.
Nysa - Kamieniec jedyny odcinek podsudeckiej na którym nie ujrzymy pociagu pasażerskiego.
Linia z Przemyśla do Kroscienka... Po Ukrainskiej stronie juz raczej nie istnieje.
Linika Z Gniezna do Chojnic. Szkoda całości. W 2003 jechałem pociagiem rel. Kcynia - Bydgoszcz. SU45 + 4 bipy. A teraz tory zarastaja...
Pszczółki - Kościerzyna
Szymankowo - Nowy Dwór Gdanski. Sytuacje ratuje arriva w sezonie. Tory biekna kawałek od mojego domu :D
Działdowo - Brodnica. W 2007 jeszcze kursował jeden pospiech.
Kwidzyn - Prabuty. Jechałem nieraz tą linia jeszcze w ruchu pasażerskim. Linia dalej czynna w ruchu towarowym, ale już tylko jeden tor, bo drugi ma nasyp w złym stanie.
Nadzalewówka czyli Elbląg-Frombork-Braniewo. Ostatnio też pojawia się cos w sezonie.
Iława-Brodnica-Sierpc. Częsc torów w okolicach Nowego Miasta Lubawskiego już rozkradziona przez złomiarzy.
Ełk - Mikołajki - Czerwonka. Mam cicha nadzieje, że cos wtóci na ta trase.

Kolejne ciekawe zapomniane szlaki i relacje to:
Malbork - Małdyty
Kwidzyn - Gniew i zburzony most na wiśle.
Cała sieć Żuławskiej Kolejki Dojazdowej.
Świecie - Terespol Pom.
Bartoszyce - Korsze
Starogard Gdański - Skórcz
Wałcz - Kalisz Pom.
Nidzica - Wielbark


2011-03-17, 19:30:41 Damiaan3 napisał(a):o Loooker mi przypomniał jeszcze o linii Inowrocław-Barcin-Żnin ..piękna linia..


2011-03-21, 23:37:38 Ptaku napisał(a):Ja pisałem o liniach zamkniętych dla ruchu pasażerskiego.
A na Śląsku to jest tego trochę. Tak jak Wojtek wspomniał
Katowice Ligota - Ruda Kochłowice - Zabrze Makoszowy
Katowice Ligota - Katowice Murcki - Tychy
Katowice Załęże - Ruda Kochłowice - trasa Ślązaka jak jeździł z wagonami Kijów - Wrocław, a wcześniej Legnica - Kijów.
Gliwice - Zabrze Makoszowy - Rybnik
Gierałtowice - Orzesze - Żory
Pawłowice Śl. / Żory - Chybie
Jastrzębie Zdrój - Zebrzydowice
Mysłowice Wesoła - Tychy - Tychy Lędziny
Tychy - Łaziska - Orzesze Jaśkowice
Zabrze Biskupice - Mikulczyce - Pyskowice z pominięciem Gliwic

Co do relacji to wspomniany
Posp. Legnica - kijów który jechał przez Jaworzynę - Kamieniec Ząb - Nysę - Kędzierzyn - Gliwice - Zabrze Makoszowy.
Posp. Gliwice - Krynica / Zagórz. Wetlina i Bieszczady nocne przez Tarnów Stróże, a pod koniec Bieszczady dzienny przez Rzeszów
Posp Suwałki - Gliwice / Kraków Wigry dzielony w Medalikowie
Posp Wrocław - Warszawa Panoramma
Ex Opolanin Opole - Warszawa
Ex a potem IC Chemik Gliwice - Warszawa
Ex Pogoń Gliwice - Białystok
Posp Szczecin Niebuszewo - Jelenia Góra przez Poznań z Niebuszewa dużo dalekobieżnych pociągów wyruszało.
Posp Kraków Gł. - Berlin licht. to był kultowy składa na tamte czasy.
Posp Kraków Gł. / Warszawa Wsch. - Frankfurt nad Menem łączony we Wrocku podobnie jak pociąg posp do Drezna
Nocny posp Jelenia Góra - Kraków Gł do Kędzierzyna Podsudecką
Dzienny osob się toczył Kraków - Jelenia Góra 8:00 z Krakowa a w Jeleniej na 17:30 też od KK z SU45 Podsudecką
Posp nocny Kędzierzyn - Warszawa Wsch. w sezonie do Olsztyna Gł.
Posp nocny Kędzierzyn a potem Wrocław Gł Hrubieszów / Bełżec to też był pociąg.
Osob Kraków Gł. - Kędzierzyn Bytom - Nysa a niektóre w wydłużonej relacji do Brzegu piętruski szły w z EU07 na SU45 w KK
Osob Kędzierzyn - Wisła Uzdrowisko
Posp Tczew - Szczecin Gł. Gryf nie pamiętam czy był Ex czy nie, może ktoś wie? Ale Albatros był Ex na taj samej trasie.
Posp nocy Olsztyn / Bydgoszcz - Zakopane
Posp nocny Warszawa wsch. - Skarżysko - Sandomierz - Rzeszów - Jasło.
Jeszcze z Ex to mi przychodzi do głowy Hutnik Gliwice - Warszawa Warta Poznań - Warszawa, Nida Kielce - Gdynia BOLKO Lublin - Wrocław tak jak teraz leci IR Bolko. Muszę poszukać w gdzieś w rozkładzie jaka jest różnica w czasie przejazdu na tym odcinku iR kibel a Ex z EU07.
No na razie tyle co mi przyszło do głowy ale kurde szkoda, że to już nie jeździ. TO BYŁY FAJNE CZASY!!!!!


2011-03-22, 15:45:40 Damiaan3 napisał(a):Wiem, że kiedyś istniał słynny pociąg "włóczęga północy"? coś takiego- ktoś może mi przypomnieć jaką ma relacje?


2011-03-22, 17:53:11 Loooooker napisał(a):Podobnie mowiło sie o dawnym Pospiechu z Kołobrzegu do Przemyśla. m.in przez Gdynie, Malbork, Warszawę, Kielce, Kraków, Rzeszów.
Pózniej już jako "Istronie" relacje skrocono do krakowa.
A od 2009. Jezdzi przez Bydgoszcz, Toruń, Kutno, Łowicz


2011-03-23, 17:39:00 Ptaku napisał(a):Tak tak i ten pociąg jechał dookoła Warszawy przez Gdańską Wschodnią Centralną i Zachodnią.
był kiedyś taki nocny Szczecin Gł. - Białystok przez Koszalin Gdańsk Olsztyn Giżycko Ełk. Może to o ten pociąg chodzi.


2011-03-23, 18:31:57 stMichał napisał(a):Włóczęga północy to przecież pociąg relacji Lublin - Gdynia który jechał bardzo ciekawą trasą przez co cały odcinek pokonywał w 15 godzin


2011-03-26, 12:12:20 Gość 98 napisał(a):@Ptaku, jeśli można, wspominasz linię 103 Trzebinia-Wadowice-Skawce, także interesuję się tą linią oraz powiązaną z nią linią 126 Bolęcin-Chrzanów-Jaworzno Szczakowa, nie wiem czy widzieliście ale jakiś miłośnik kolei prowadzi całkiem sprawnie stronę opisującą dzieje linii 103 oraz to co się teraz na niej dzieje wraz z fotografiami, jeśli nie byliście warto zaglądnąć i poświęcić trochę czasu na jej przestudiowanie <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.linia103.glt.pl]www.linia103.glt.pl</a><!-- w -->
Cieszy fakt że są jeszcze ludzie w Polsce którym zależy i starają się o wskrzeszenie tego co ma być zapomniane.
Pozdrawiam


2011-03-26, 22:49:34 agentEU07 napisał(a):Ja ze swoich stron dopisać mogę linie Nowa Sól - Zagań, Konotop - Sulechów i Kożuchów - Niegosławice


2011-03-29, 18:14:14 Ptaku napisał(a):No i kolejna fajna strona. Dobrze, że na forum o tym wrona napisałeś, bo stronka jest warta uwagi.

A co do starych relacji to
osob i posp Gliwice - Łódź Fabryczna
posp Soła Żywice - Łódź Fabryczna potem skrócona relacja z Bielska.
posp BEM Szczecin Gł - Budapeszt przez Poznań, Wrocław, Kędzierzyn, Chałupki, Czeski Cieszyn, Żylina. Jechałem nim do Budapesztu i ta derma przyklejająca się do skóry.
posp Kielce - Kraków pod koniec lat 90-tych zwane już inter regio. np Kielczanin też się nim jeździło.
A ile było przyspieszonych pociągów na polskich torach:
Koziołek Katowice - Poznań
Katowice - Kielce - Busko Zdrój EN57 + EN57
Kraków - Krynica / Zagórz dzielony w stróżach.
Bielsko Biała - Wrocław Gł, a w sezonie do Jeleniej Góry przez Pszczynę, Żory, Kędzierzyn, Opole.


2011-04-11, 19:48:54 Damiaan3 napisał(a):Pośpieszny Bem kiedyś przez odrzanke cisnął.. tak samo czcibór,wawel...
admin
Administrator
 
Posty: 93
Rejestracja: 18 Sie 2011, 16:56

Wróć do Luźne gatki szmatki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron