Film - zaginione wagony Intercity.

Kolejowe filmy, animacje, teledyski, wizualizacje

Film - zaginione wagony Intercity.

Postprzez admin » 20 Sie 2011, 14:36

//posty przywrócone z pierwszego/uszkodzonego forum PKP-Jazdy

2011-01-04, 22:42:48 Gość 82 napisał(a):Zaginione wagony InterCity

Nóż się w kieszeni otwiera na taką niegospodarność...


2011-01-05, 15:29:21 cluzo napisał(a):Filmik zrobił furrorę w mediach i na YT - w obecnej chwili już 77593 odtworzeń = tyle samo otworzeń (noża w kieszeni).

No tak, PKP IC (zwane "Złodziejami") wycyckali od Przewozów Regionalnych lokomotywy i wagony (które, teraz jeżdżą na TLKach). Gdy pojawiły się pociągi interREGIO, złodzieje zaczęli się czepiać PR, że wożą ludzi w nieludzkich warunkach (kiblami), że to nieuczciwa konkurencja. A tym czasem sami zaczęli chomikować na bocznicy nowiutkie piękne wagoniki, które widać na filmie.
Z Kielc do Wrocka jedzie TLK z trzema wagonami - już była awantura, bo ludzie się nie pomieścili i zostali na peronie. A przecież zamiast wybierać IC, można było pojechać (taniej) IR "Bolko", do którego każdy się zmieścił, bo skład zestawiony jest z 2xEN57.
Pewnie wygodniej jechać w przedziale niż grzać dupkę na dermie, ale w zatłoczonej tlce pewnie ciężko przedostać się do WC, a wsiadając do interREGIO od razu wsiadasz do 'kibla' :P


2011-01-05, 17:41:39 Arturtitu napisał(a):
cluzo napisał(a):Z Kielc do Wrocka jedzie TLK z trzema wagonami -
- Wczoraj TLK miała 4 wagony- prawie puste wagony- gdzie niegdzie człeka było widać tylko:) a co do filmu to tez mnie zdenerwował-tera pora na film pokazujący ile lokomotyw się marnuje na bocznicach-bo brak środków na naprawy-a PIZDOLINO się marzy PIC-owi


2011-01-05, 18:39:48 cluzo napisał(a):
Artutitu82 napisał(a):Wczoraj TLK miała 4 wagony

Standardowo są 4 pudła, ale jak donosi Wyborcza zdarzyło się że były trzy:
Awantura na dworcu w Kielcach. Komfort z PKP?

Swoją drogą to całe medialne trąbienie o 'chaosie na PKP' jest też beznadziejne. Dziś pociągi wożą powietrze, a ludzie zaskoczeni że w Świnta jest tłok. Ja jakoś dojechałem w Święta spokojnie do rodziny i wróciłem też spokojnie. Opóźnienia wprawdzie są, ale to przecież nic nowego. Na sylwestra też jechałem i było OK. Wracałem w Nowy Rok - no bo głupi nie jestem, jakoś się domyśliłem że 2-go będzie trudniej, a i w Nowy Rok był kłopot z miejscem siedzącym. Pt@ku też dużo jeździ i jakoś nie narzekał. Kloze na święta do Łodzi przez Wawę jechał. W sylwestra znów przez stolice gdzieś się udawał - jakoś nie chwalił się by musiał przez okno wsiadać.
Wiadomo, że w TV dobrze wygląda 'krew'. Nikt nie pokaże komfortowych nowych składów. O tym, ze remontuje się dworce i szlaki kolejowe można dowiedzieć się jedynie z (niezależnej PKPowskiej) KolejTV. A w TVN, TVP i innych takich najłatwiej jest pokazać opóźnione pociągi, zamarznięte wagony i wściekłych podróżnych. Do tego trochę politycznej paplaniny - osły siedzą w sejmie i debatują nad wotum nieufności dla ministra. Siedzą i debatują, pracują ciężko za ciężkie pieniądze, mimo że nawet dziecko potrafi policzyć głosy i widome, że minister będzie dalej dupkę grzał w swoim wygodnym foteliku.
Wielkie odkrycie w grudniu 2010 - na kolei źle się dzieje! Cie choroba! Nagle się tak porobiło! Ot, nowy medialny temat się znalazł. Ale konkretów żadnych nie ma. Cały czas wałkują, że tu opóźnienie, że tu tłok w pociągu... Rzygać się chce.

P.S.: Kiedy nasz najnowszy bohater narodowy santo subito ś.p. prezydent Lech Kaczyński był chowany w smoczej jamie to porobili w cholerę dodatkowych (notabene bardzo długaśnych) pociągów. Na Kraków Główny składy wjeżdżały tak często, że licznie zgromadzeni MK nie nadążali baterii w aparatach wymieniać. A pociągi te świeciły pustkami... Ciekawe czemu...?
admin
Administrator
 
Posty: 93
Rejestracja: 18 Sie 2011, 16:56

Wróć do Ruchome obrazy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron