Szlajanki 2015

Wspomnienia dawnych podróży

Re: Szlajanki 2015

Postprzez Pt@ku » 18 Sie 2015, 20:53

No i dzięki Arivie mamy świetną atrakcję na urodziny PKP Jazda. Oczywiście trzeba pochwalić naszego KOwca :) Rozkład już jest zaktualizowany.
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29

Re: Szlajanki 2015

Postprzez cluzo » 18 Sie 2015, 22:23

Zmiana trasy / zmiana wlepki / @Bilet wybacz

Image
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Szlajanki 2015

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 19 Sie 2015, 19:44

Wlepka to akurat najmniejszy problem. Zawsze robię osobno szablon w bmp lub png i używam jako nakładkę do konkretnej fotki. Produkt końcowy to wlepka jpg.
Czyli w skrócie - wzór może się jeszcze przyda na jakieś szlajanki lub cokolwiek innego, tylko pozmienia się litery i datę.

Skoro autobusem niedasie, trudno. Jeśli ktoś bardzo chce jechać do Komańczy, niekoniecznie teraz to niech próbuje dojechać stopem.

Gdyby udało mi się wyruszyć w piątek: do Skarżyska, Ustronie i od Radomia po trasie. Tylko w Zagórzu odpuszczam Uherce i Komańczę, bo już przejechałem.
Jakoś uda się dojechać do Leska i na pewno nie autobusem, później do przejścia w 3-4 h zielonym szlakiem do Zagórza.
Bardziej realny jest wyjazd w sobotę i chyba spotkamy się w niedziele po północy. Wtedy przejadę na trasie z Krakowa do Krakowa.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Szlajanki 2015

Postprzez cluzo » 20 Sie 2015, 21:00

@Bilet, Ty to w ogóle jesteś awangardą PKP-Jazdy (zimne przesiadki, pociągi zatrzymywane na stopa, itp.) - niemniej 8-osobowej PeKiPie dużo trudniej by było się na stopa wbić, tak więc jeśli nie Arriva to inny PKS nas czeka. Niemniej, Ty już masz Bieszczady zaliczone na drezynie i to nie byle jakiej. Nam zostaje jowejek szynowy - to też całkiem fajna faza - chyba nawet lepsza niż dymanie autobusem do Komańczy bo to by przesiąść się tam na szynobusa.
Tak czy srak, fajnie że spotkamy się na szlaku - do zobaczenia w Kraku :)
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Szlajanki 2015

Postprzez cluzo » 31 Sie 2015, 19:40

Image
Dziś odebrałem dodruk koszulek i ekotorbieli. Wyjszło cenowo tak:
Koszulka 18,50 zł
EkoTorbiel 15,00 zł

Jeśli ktoś sobie życzy przesyłki pocztą czy kurierską przesyłką to nie ma sprawy, ale myślę sobie że najlepiej będzie jeśli Wam przekażę sort przy najbliższej PKP-Jeździe.
Możliwy jest dodruk - cena zależy od zamówionej ilości, ale powinna oscylować w okół podanych wyżej kwot. Ewentualne zamówienia zbieram do środy (2.09.2015)
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Szlajanki 2015

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 06 Wrz 2015, 19:34

Image
Muszę przyznać, że to były wyjątkowe Szlajanki. Z braku wolnej soboty konieczny był start 24 godziny później a z powodu wlepki musiał być akcent rowerowy.
Górskie szlajanki to i rower górski. W sobotę udało się dojechać pociągami do Suchej i wieczorem zostało jeszcze około 36 km rowerem do Żywca.
Przez Stryszawę, Kuków, Las, Kocoń, Ślemień, Gilowice i Rychwałd. Większość po ciemku, na chodniku lub poboczem, kilka godzin snu i nad ranem ostatnie 15 km.
Wspólny czas to jakieś 5 godzin z hakiem w tym ok. 3 w dwóch pociągach i nieco ponad 100 km. Jednak bardzo mi się podobało i chyba mam rekord cyfrowych fot.
Może kiedyś wezmę rower ale raczej odpada na jazdy po całej PL i nie tylko, bo trzeba mieszać przewoźników, nie opłaca się z biletem podróżnika itp.

Na górskiej trasie od Żywca do Suchej zrobiłem prawie 2 zdjęcia na kilometr. W galerii jest mniej bo trafiały się drzewa, słupy i tylko najciekawsze wrzuciłem.
Trochę zajęło tworzenie albumu: Szlajanki 2015
Czasy zrobienia fotek, zwłaszcza na postojach porównałem z rozkładem opóźnionego IR. Tam gdzie nie stawał, średni czas był z rozkładu innych pociągów regio.
Szczególnie przydało się googlowanie na mapach i street view okolicznych domów, o ile był. Udało się podać lokalizację z dokładnością do 5 metrów lub 5-10 w ruchu.
Po Czeskich szlajankach wrzuciłem link do mapy z wysokościami, w albumie Górskich szlajanek zlokalizowałem większość gór na fotkach, są nazwy i wysokości.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Poprzednia

Wróć do 2000 - 2015

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron