Szlajanki 2014

Wspomnienia dawnych podróży

Szlajanki 2014

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 18 Cze 2014, 12:35

Może już czas, może za wcześnie - ale zapytam o Szlajanki. Jaka jest koncepcja - to znaczy kiedy i gdzie?

Napiszę od razu, że prawie każdy termin mi pasuje. Prawie...
Mam plany kilkudniowe w pierwszych dniach lipca i raczej nie przesunę tego na czerwiec. Liczy się długość dnia i lepiej byłoby mi w czerwcu, ale nie da rady.

Typuję, że raczej Polskie Szlajanki...chociaż przed Słowackimi nie będę się bronić ;)
Może podłączymy się na jakiś polski odcinek wyprawy do/z UK? Na przykład Lublin-Warszawa Lotnisko lub nawet Berlin-Lublin.

Zostawiam temat, wyruszam na kilka dni w podróż.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Szlajanki 2014

Postprzez cluzo » 19 Cze 2014, 13:03

Jeśli chodzi o weekendowe jazdy to mi praktycznie pasują wszystkie terminy po za dwoma ostatnimi tygodniami sierpnia. Na dłuższą niż 2-dniową jazdę ja się nie piszę.
Padł pomysł żeby zaliczyć sobie polskie trolejbusy, ale nie wiem czy miało by to się stać w ramach szlajanek czy w jesiennym terminie. Jeśli chodzi o TroleJazdę do odwiedzenia były by oczywiście Tychy, Gdynia i Lublin, ale proponuję też rozważyć autobus elektryczny w Krakowie.
Image
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Szlajanki 2014

Postprzez AgentEU07 » 25 Cze 2014, 19:27

A może zamiast trolejbusów, którymi możemy jeździć cały rok pojeździć czynnymi tylko w wakacje wąskotorówkami?
AgentEU07
 
Posty: 95
Rejestracja: 25 Sie 2011, 11:25

Re: Szlajanki 2014

Postprzez patryczek_SA136 » 02 Lip 2014, 17:44

Ja jestem jak najbardziej za! Oczywiście była by to kolejna okazja poszlajać się po zachodniopomorskich torach, tym razem wąskich, a są u nas 2 czynne kolejki, Gryficka i Koszalińska. Najlepszą atrakcją z pewnością będzie GKW, która została w tym roku oddana do użytku po gruntownej modernizacji (nowe torowisko, perony i budynki dworców).
Ten krakowski trolejbusik zrobił na mnie nie małe wrażenie, bowiem byłem ostatnimi dniami w grodzie Kraka i miałem okazje przyjrzeć się z bliska temu cudakowi. Rozbawiła mnie długość trakcji, jednak gdy zapoznałem się głębiej z tematem i dowiedziałem się, że służy ona wyłącznie do ładowania akumulatorów tego pojazdu, nabrałem większej powagi do tej inicjatywy, bowiem Kraków chce zainwestować w budowę sieci trolejbusowej, która mam nadzieje nie będzie kolejnym fiasko włodarzy tego pięknego miasta, oczywiście nawiązuje tutaj do organizacji igrzysk olimpijskich w 2022 roku, które miały być inicjatorem budowy sieci metra. Wszystko oczywiście po zorganizowaniu referendum zostało tylko planami. Wracając do wąskoszlajanek, to czekam na odzew reszty PeKiPy. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
patryczek_SA136
 
Posty: 91
Rejestracja: 07 Wrz 2011, 15:07
Miejscowość: Szczecin

Re: Szlajanki 2014

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 31 Lip 2014, 20:43

To już raczej wiadomo - chyba nie uda się w tym roku. Każdy ma swoje szlajanki podczas tych wakacji. Mój ostatni wyjazd przy okazji Turkolu to było 5 dni szlajania, zwłaszcza w pn-zach PL. Zaliczone trasy: Wągrowiec-Czarnków, Zbąszynek-Rzepin, Podjuchy-Dąbie i Goleniów-Lotnisko. Do tego doliczanie Kamienia Pomorskiego, bo zaliczanie było wcześnie rano w październiku 2012, po ciemku. Bardzo długi przejazd w ciągu 1 dnia osobowymi - 800 km odcinek z Kostrzyna do Konina, wytrasowany przez Podjuchy, Kamień i Port Lotniczy a później także Koszalin, Słupsk i Szczecinek. Konin dlatego, że najszybszy powrót był przez Wawę i takim sposobem udało się objechać jakiś kawałek Polski. Trzeba nazwać podróż, może jakieś Szlajanki o to nie jest nazwa zastrzeżona.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Szlajanki 2014

Postprzez Pt@ku » 15 Paź 2014, 16:35

Po zgłębieniu tematu z Cluzo doszliśmy do wniosku, że wyjazd 25 października z Turkolem będzie oficjalnym wyjazdem jako zadośćuczynienie za wakacyjne szlajanki.
W tym roku Szlajaki będą na piętrze, ponieważ jedziemy piętrusem na górnym pokładzie.
Oto oficjalny rozkład jazdy na ten wyjazd.

Piątek 24.10.2014

TLK 32100 Jadwiga
Kraków Gł. 16:45
Radom 19:48

KM 21368
Radom 20:12

W-wa Zach. 22:30
TLK 18203 Szczecinianin
W-wa Zach. 22:52
Poznań Gł. 2:31


Sobota 25.10.2014
Turkol Skansen
Poznań Gł. 5:30
Kościerzyna 12:20
Turkol Jeleń
Kościerzyna 12:40
Bytów 14:15
Turkol Jeleń
Bytów 14:30
Kościerzyna 16:05
Turkol Skansen
Kościerzyna 16:40
Poznań Gł. 22:18
TLK 83200 Przemyślanin
Poznań Gł. 22:26
Kraków Gł. 6:18

W razie opóźnienia Turkola wysiadamy w Krzyżu i wbijamy tam na Przemyślanina. Cluzo do Kielc z Krakowa ma TLK 6:45 w Kielcach 8:38.
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29

Re: Szlajanki 2014

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 15 Paź 2014, 20:33

Najpierw odnośnie tego, co już było: Prywatne Szlajanki 26-30.07 - tak nazwałem podróż, o której pisałem pod koniec lipca.
Tymczasem Szlajanki się odbędą - późno bo późno ale za to Szlajanki, więc jechać trzeba. Planowałem wcześniej do Kościerzyny, nie jadę, może za rok.
Myślę jechać z Kielc lub Skarżyska do Wawy. To się zobaczy skąd, ale na pewno nie dalej. Później będę się martwił, co dalej. Teraz trzeba zrobić wlepkę.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Szlajanki 2014

Postprzez cluzo » 16 Paź 2014, 22:16

Bilet przygotował błyskawicznie wlepeczkę - dzięki wielkie za pomoc, bo ja pewnie prędko bym tego nie ogarnął, a tak przynajmniej zmotywowałeś mnie do zaktualizowania strony i wstawienia informacji o Piętrowych Szlajankach :)

Image

Oj, w tym roku jakoś nie mogliśmy się pozbierać do kupy na wspólny wyjazd, no i ten TurKol jakoś wciągnął. Mam nadzieję, że na znicza uda się skompletować przynajmniej 99% całej PeKiPy :)

Co do noclegu w Poznaniu mam propozycję - co powiecie na nocnego grilla gdzieś przy torach?
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Szlajanki 2014

Postprzez cluzo » 28 Paź 2014, 22:26

Bardzo króciutko, bo znów mnie coś złamało :P
Dzięki wszystkim za kolejną jazdę. Było zimno jak piorun, ale daliśmy rade. Gdybym wziął grilla moglibyśmy przynajmniej tych kiboli w Poznaniu zaprosić na kiełbaskę :) A skoro już mowa o pożywieniu, to warto tu nadmienić, że wszyscy stanęli na wysokości zadania by stworzyć świetną komunę przedziałową, w której podzielono się piwem i kabanosami, niczym chlebem i winem. To był ciężki wyjazd pod względem aprowizacyjnym - dobrze, że chociaż udało się nam dotrzeć do tej stacyji benzynowej, bo inaczej susz jazdę zaliczał bym już w Skansenie :P

Niestety na fotogalerię nie mam czasu, bo zakuwam anatomię i biochemię jak porypany.
Kilka fotek na pkp-jezdnym facebooku
Image [ Przesyłam ].[ Kolejowe ].[ Pozdro ].< cluzo >
Awatar użytkownika
cluzo
 
Posty: 308
Rejestracja: 18 Sie 2011, 19:04
Miejscowość: Kielce

Re: Szlajanki 2014

Postprzez stmichal » 02 Lis 2014, 13:12

Dziś krótko i bez zdjęć.
W tym roku Szlajaki będą na piętrze

To były prawdziwie piętrowe szlajanki: ceny za bilety jak w klasie biznes, ciekawa trasa, górny pokład i ekipa też wysokich lotów :D.
Do Radomia jechaliśmy bezprzedziałowym przedziałowcem, teoretycznie powinniśmy być rozwaleni po wagonie ale udało się, że jechaliśmy razem. Ogólnie tej nocy mieliśmy farta, najpierw w Stolycy, że udało się przesiąść, potem ze znalezieniem wolnego przedziału w Szczecinianie, w Poznaniu udało się się zaliczyć stację benzynową, a że Paweł nie mógł wyjechać wcześniej to uniknęliśmy jazdy przez Wrocław w towarzystwie kibiców. Po zajęciu miejsca w Skansenie szybko odleciałem (nie ostatni raz z resztą tego dnia ;)) i obudziłem się (a w zasadzie Młody mnie obudził) w Gnieźnie gdzie zaczęło się zaliczanie. Na dworze zimno, że strach okno było otworzyć, praktycznie wszystkie zdjęcia mam robione na peronach stacji na których się zatrzymywaliśmy - stąd nawet nie ma za bardzo sensu ich wrzucać. Do OdBytowa wytrzymałem, później znów mnie ścięło, chłopaki mam nadzieje, że "łup" smakował :) - dzięki że dzwoniliście, nie odbierałem bo nie chciałem Was naciągać na koszty :D. Do świata żywych wróciłem pod Chojnicami, nadal niestety piździło aż miło. Opóźnienie nasze rosło z każdą foto-stacją, przez co opóźniliśmy "trochę" Przemyślanina. Do Poznania trwała komuna o której pisał Paweł, po wyskoczeniu Heppnera poszliśmy spać. Z dodatkowej godziny snu zrobiły się 3, przez zerwanie sieci. Czy "kablami" dostaliśmy nie słyszałem, na stałe ze snu wybudził mnie apokaliptyczny dźwięk kierownika pociągu - który groził nam śmiercią. O otwieraniu okien nikt nie myślał, bo by nas i tak połamało chłodem. Artur opuścił nas w Bytomiu, Młodego namówiliśmy na Jaworzno - chyba nie żałował. W Krakowie Wawiego zgarnęła żona - chyba żeby mieć pewność, że dalej z nami nie pojedzie, a ja z Pawłem zjechałem na Królewską.
Dzięki jeszcze raz za wyjazd, dawno się tak nie pośmiałem, do zobaczenia mam nadzieję wkrótce.
Pozdrawiam
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Szlajanki 2014

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 30 Lis 2014, 21:09

Późno, bo późno - czyli podsumowanie tegorocznych Szlajanek.
Mój udział tylko 24 października na trasie Skarżysko-Warszawa Zach. Nie dane mi było przejechać się żadnym piętrusem - najbardziej szkoda Turkolu.
W ramach pobocznych Szlajanek - w 6 był przejazd na trasie: Warszawa Wsch-Olsztyn-Iława-Malbork-Gdańsk, z autobusem na odc. Mleczewo - Dąbrówka Malborska.
Natomiast w nocy 6/7 przejazd Ustroniem do Płaszowa, z godzinnym postojem w Toruniu - zmiana czasu. W Krakowie Gł udało mi się trafić na 3 składy Pendolino, które w odstępach czasu wyruszały na testy, chyba po magistrali. Drugi z kolei postanowiłem nagrać - 3 minutowy spacer wrzuciłem na YT - klik!
Dopiero w Skarżysku około 20 był piętrowy akcent Szlajanek, czyli przyjazd z Warszawy składu push-pull na kilka minut przed pociągiem regio Kraków-Ostrowiec.
Starczyło czasu na przejście piętra w jednym wagonie i kilka fotek. Taki wagon wstawiłem sobie na wlepkę zamiast bohuna.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Szlajanki 2014

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 30 Lis 2014, 22:34

Dorzucam jeszcze 6 fotek, które zrobiłem w Krakowie i Skarżysku. Chyba udało się udostępnić na Picassa - klik!
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42


Wróć do 2000 - 2015

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron