Akcja Znicz

Wspomnienia dawnych podróży

Re: Akcja Znicz

Postprzez Karol » 07 Lis 2013, 10:57

Przedstawiam książkowy SRJP na Akcję Znicz 2013 wraz z raportem i dodatkami!

>>> POBIERZ ROZKŁAD (*pdf - 2,56 MB) <<<

UWAGA!
W rozkładzie PDF każda strona znajduje na osobnej kartce, co ułatwia przeglądanie SRJP na komputerze. Najistotniejsze jest jednak to, iż istnieje możliwość wydruku w postaci broszury - na jednym akruszu A4 (druk dwustronny w orientacji poziomej) mieszczą się cztery strony rozkładu. Aby wydrukować broszurę należy włączyć te oto ustawienia w Adobe Readerze:

Image

Do wydrukowania jednego egzemplarza SRJP potrzebne jest 10 kartek formatu A4. Po dwustronnym wydrukowaniu broszury, należy ją złożyć zgodnie z numeracją stron, a następnie zszyć na grzbiecie.
Image
Awatar użytkownika
Karol
 
Posty: 202
Rejestracja: 21 Sie 2011, 18:53

Re: Akcja Znicz

Postprzez Pt@ku » 07 Lis 2013, 18:41

Ubierzcie się ciepło. W Czarlinie rano może być 3 stopnie, wieczorem w Międzyzdrojach około 0, podobnie rano w niedzielę w stolicy.
Już mam zakupione bilety oprócz Arivy i KS-iów. Jutro rano na 80% wyjeżdżam do Puław i stamtąd rozpocznę Akcję Znicz. Zakończę ją w Warszawie i razem z Wawrim zjeżdżam do Krakowa. Później razem z Heppnerem zjeżdżam na Śląsk i w nocy do Poznania Pomeranią, a z Pyrlandii wracam przez Wrocław Kossakiem. Do zobaczenia jutro.
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29

Re: Akcja Znicz

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 07 Lis 2013, 21:07

Rozkład na Znicza - 7 przewoźników podczas 3 dni jazdy...rekord?
Bilety już kupione, pozostaje tylko zdążyć jutro podczas 3-minutowej przesiadki w Kielcach.
Do zobaczenia w Pogorii.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Akcja Znicz

Postprzez stmichal » 07 Lis 2013, 22:08

No to jedziemy :D fajnie bo z całą ekipą będę w stanie się zobaczyć podczas znicza
dosiadam się w Puławach Miasto i jadę do Bydgoszczy albo do Piły a dalej odpowiednio Tczew i Kraków albo Krzyż i gród Kraka. Później uderzam do Kołobrzegu przez Poznań, Szczecin Dąbie lub przez Poznań do Zielonej Góry. Dalej Warszawa tylko w zależności skąd albo na poniedziałek rano albo niedziele wieczorem. Przy drugiej opcji Ustronie do Gdyni przy pierwszej Mazury do Olsztyna koniec końców ląduje w Tour de Pojezierze do Warszawy i Pobrzeże do Krakowa a stamtąd to już jakoś się do Kielcowa dotoczę. Ot takie kółko
Do zobaczenia na szlaku
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Akcja Znicz

Postprzez patryczek_SA136 » 08 Lis 2013, 22:34

Samych zielonych chłopaki! Widzimy się jutro w Pile Głównej. Mam pociąg 11:20 ze Szczecina Głównego do Piły, będę na miejscu 14:16, i dosiadam d was 14:43, i lecę do domu. Międzyzdroje odpuszczę, bo nie chcę sam wracać 98 km kiblem.
Awatar użytkownika
patryczek_SA136
 
Posty: 91
Rejestracja: 07 Wrz 2011, 15:07
Miejscowość: Szczecin

Re: Akcja Znicz

Postprzez patryczek_SA136 » 10 Lis 2013, 19:05

I po kolejnej Akcji Znicz. Ciesze się, że wkręciłem sobie jednak te Międzyzdroje, myślałem , że nie zdążę na powrotny do Szczecina, bo pobiegłem inna uliczką w ciemno, myśląc, że wyjdę prosto na ul.Kolejową, ale ostatecznie byłem z 5 minutowym zapasem, i jeszcze podkarmiłem miałczącego przyjaciela na peronie, było również chwilowe opóźnienie, bo jacyś tubylcy w stanie wskazującym mieli problem z opuszczeniem pojazdu, ale ogólnie było spoko. Wspólne 523 kilometry minęły zarówno świetnie jak i bardzo szybko. Mam nadzieję, że niebawem zobaczymy się na zmianie rozkładu. Czekam na foty i filmiki robione przez was w pociągu z Piły, i do Międzyzdrojów, no i oczywiście całą wideo-relację z tegorocznej "AZ13". Pozdro!
Awatar użytkownika
patryczek_SA136
 
Posty: 91
Rejestracja: 07 Wrz 2011, 15:07
Miejscowość: Szczecin

Re: Akcja Znicz

Postprzez Pt@ku » 12 Lis 2013, 21:23

Niech Stara PeKaPa będzie z Wami! :)
No to już wypoczęty dziękuję Wam za kolejny wyjazd. Jak zawsze było świetnie. Cluzo w kuszetkach dałeś rady z tym światłem :)
Fajnie że Patryk wyjechałeś do Piły i się trochę dłużej widzieliśmy. My też pobłądziliśmy w Międzyzdrojach ale mieliśmy spacerek :)
Michał fajnie, że też dałeś radę wyjechać ze mną do Nałęczowa.
Heppner jak tam stygmatów nie ma po tak długiej nieobecności w Poznaniu? No wypuściłeś się teraz na długą PKP Jazdę.
Karol jak tam jajecznica ... :) Dobra frytki Ci już odpuszczę :)
Bilet i jak skomunikowanie w Pile było tak jak mówiłem?
Najlepszy był młody w tym szynobusie jak przyniósł sobie żarcie z tego baru i go pytałem gdzie wars znalazł.
Podsumowując Akcja znicz wypaliła a kuszetka to był klimat...
Tania kuszetka / droga kuszetka 100% / 0%
2014 jazdy 1 - 511 km czas 9 godz 15 min
2013 jazdy 9 - 5598 km czas 91 godz 16 min
2012 jazdy 8 - 4749 km czas 75 godz 51 min

Pamiętaj tania kuszetka to twoje nieświadome zaliczenie :)
Awatar użytkownika
Pt@ku
 
Posty: 426
Rejestracja: 23 Sie 2011, 08:29

Re: Akcja Znicz

Postprzez patryczek_SA136 » 12 Lis 2013, 21:26

Zapomniałeś jeszcze o pierdzących sygnałach do odjazdu cluzo! :D
Awatar użytkownika
patryczek_SA136
 
Posty: 91
Rejestracja: 07 Wrz 2011, 15:07
Miejscowość: Szczecin

Re: Akcja Znicz

Postprzez patryczek_SA136 » 13 Lis 2013, 12:39

Na facebookowym fan page Zachodniopomorskiego Okręgu PKP Jazdy można obejrzeć album ze zdjęciami, które robiłem podczas jazdy na trasie Piła Gł. - Szczecin Dąbie - Międzyzdroje z resztą PeKiPy. Oglądać i lajkować :) https://www.facebook.com/zopkpj
Awatar użytkownika
patryczek_SA136
 
Posty: 91
Rejestracja: 07 Wrz 2011, 15:07
Miejscowość: Szczecin

Re: Akcja Znicz

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 17 Lis 2013, 17:29

Trochę czasu od Znicza minęło, trzeba podsumować.
Dojazd i przesiadka na styk w Kielcach z emocjami ale udało się. Opóźnienie Pogorii - lekcja cierpliwości dla czekających w Czewie, Łodzi no i żeby zdążyć na kolejny pociąg w Laskowicach. Starczyło czasu - w Czarlinie i Tczewie. Szynotrybo-jazda nużąca jak dla mnie, ciekawiej zrobiło się od Bydzi do Piły. Dziękuję za skomunikowanie do Krzyża w Pile i udaną jazdę, dalej to już osobno. Dłuższa przesiadka w Gorzowie i obowiązkowo tramwaje. Zbąszynek - następny dworzec do kolekcji.
Niedziela to już zaliczanie na lubusko-niemieckiej granicy: Frankfurt i Forst. Wbrew planom - Wrocław Gł to jedynie szybka przesiadka, z peronu 6 na 3. Zimna przesiadka w Opolu, dworzec w remoncie ale otwarty, spokój i pogoda łaskawa + szanse na powrót 11.XI wcześniej niż po 21. Poniedziałek - najpierwszy regio do Gliwic, później Kato i dla odmiany tramwajem do Sosnowca. Elf KŚ do Czewy to przede wszystkim doładowanie baterii w telefonie. Przesiadka w Rakowie do Kielc i tym razem świętokrzyski elf - następne doładowanie na 100% baterii. Start z Opola przez Strzelce i tylko Raków to jednocześnie mniej niż 400 km podczas ostatniego dnia. Dlatego była jeszcze nieplanowana wcześniej wycieczka na Słowik-Przystanek.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Akcja Znicz

Postprzez stmichal » 18 Lis 2013, 17:36

Elf KŚ do Czewy to przede wszystkim doładowanie baterii w telefonie

Łukasz na pewno jechałeś Elfem Elfem?
W takim razie oświeć mnie gdzie są gniazdka w EN76 KŚ? Kiedyś przez 20 minut szukałem i nie znalazłem
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Akcja Znicz

Postprzez Bilet Świętokrzyski » 18 Lis 2013, 18:02

Na pewno - choć szkoda, że nie Flirtem. Jakoś na Preludium i Zniczu zawsze trafiały mi się obiegi z Elfami. Gniazdko jest na przykład z lewej strony drzwi do kabiny maszynisty - na końcu składu. Lub jeśli patrzeć z drugiej strony - początek składu z prawej strony drzwi. Mam podać również gniazdka w elfach świętokrzyskich? Tam jest akurat duży wybór.
Awatar użytkownika
Bilet Świętokrzyski
 
Posty: 296
Rejestracja: 10 Gru 2011, 20:42

Re: Akcja Znicz

Postprzez stmichal » 18 Lis 2013, 18:11

Gniazdko jest na przykład z lewej strony drzwi do kabiny maszynisty - na końcu składu.

Zaskoczyłeś mnie, nie powiem. Aż sprawdzę jak kiedyś będę jechał. Co ciekawe czasem wybierałem miejsca o których piszesz. Powiem więcej drużyna z którą jechałem powiedziała, że fabrycznie nie były nigdzie gniazdka montowane, bo zamawiający (województwo) nie zażyczył sobie tego i teraz mają często o to pretensje podróżni. Skończyło się, że ładowałem telefon w jedynym (jak do tej pory myślałem) gniazdku w kabinie maszynisty. Zresztą kierownik ładował sobie telefon w drugiej kabinie ;)
No ale oni mogli się mylić - równie dobrze mogło chodzić o to że przy 200 miejscach siedzących gniazdek dostępnych dla podróżnych (jak wynika z twojego posta) są tylko 2. Na przykład w impulsach przez to jest ich znacznie więcej.

Mam podać również gniazdka w elfach świętokrzyskich?

Chodziło mi tak jak napisałem konkretnie o KŚ. W świętokrzyskich jest ich dużo.
Dzięki
2016: 50349km, 2015: 68213km, 2014: 50312km 2013: 40882km, 2012: 50839km, 2011: 28130km, 2010: 10017km
stmichal
 
Posty: 394
Rejestracja: 19 Sie 2011, 19:03

Re: Akcja Znicz

Postprzez heppner » 20 Lis 2013, 17:29

Niech będzie pochwalona Stara Pekapa!

Niestety wyjazd mnie niczym nie zaskoczył :) było jak zawsze wesoło, znowu sie popłakałem ze śmiechu, po raz kolejny dobrze się bawiłem :)
Dołączyłem w Bydgoszczy i nim kibel wystartował do Piły wziąłem udział w konkursie z pięknymi nagrodami :)
Uwielbiam takie konkursy w których nikt nie jest przegrany.
Karol mnie zaskoczył podajnikiem do pepsi :) można powiedzieć że od Tczewa robił sobie niezłe jaja...
Nie zawiódł mnie też w Pile zestawem kulinarnym który chyba już przeszedł do legendy, tylko Pani obsługująca jeszcze się nie przyzwyczaiła i wydała mu do niego bułkę
co było przyczyną kolejnego zamieszania :) Z Wawrim delektowaliśmy się wyrobami tytoniowymi aż tu nagle Patryk zaszedł nas z flanki robiąc miłą niespodziankę.
W szynotrybie było nietypowo tzn był Wars i Paweł regularnie dbał żeby w Kielcach był porządek :D Jestem ciekawy czy Wawri dostał rachunek za internet bo z tego co pamiętam
w miejscowości Jeziorki Wałeckie przekroczył już 20zł
Następny etap minął pod hasłem Stara Pekapo chroń nas od Pawła czkawki :D
W Międzyzdrojach dopiero dowiedziałem się dlaczego Bałtyk jest słony, eh człowiek uczy się całe życie :lol: Dziś jak ktoś mnie zapyta czy byłem w Międzyzdrojach na tej czy na tamtej ulicy to moge powiedziec śmiało że tak :) GPS oszalał i pokazywał że jesteśmy zalani zamiast dokładną pozycję na mapie.
W kuszecie czułem się jak na dyskotece w remizie: muzyka, błyskające światła, ścisk, specyficzny zapach zmieszany z wanilią i wesoła atmosfera do białego rana...
Warszawa i okolice tak szybko przeleciały że szok. Trochę żal "niewidzialnej" no ale jak są objazdy i z Warszawy do Poznania jedzie się przez Kraków i Katowice to mówi się trudno i trzeba to jakoś przeżyć. Z Arturem załapaliśm się na Turkola z Krakowa do Katowic i wbrew pozorom czas minął bardzo szybko.
Katowice - kultowa Ruda Chebzie w Czeskich Kolejach Ślaskich to też niezły rarytas a dźwięk sprężyn zamykanego okna słyszę do dzisiaj :)
Gościnny Obiad Śląski poprostu Mistrzostwo Świata i tu wielkie ukłony dla Bożeny. (Dziękuję) Po odświerzeniu wystartowaliśmy z Rudy Śląskiej
z tą różnicą że Artur założył swój uniform z podpisem Schumachera. Jeżeli Artur zakłada swoją bluzę to wiedz że coś się dzieje :) np że Śląsk się rozciągnął i z Katowic do Gliwic jest 644km w co nie mógł uwierzyć kierownik naszego TLK. Po porannej kawie w Poznaniu nabrałem ochoty na dalszą jazdę ale grzecznie musiałem wrócić do domu żeby się wyspać i normalnie wstać na drugi dzień do pracy.
Pozdrawiam wszystkich, dziękuję za wyjazd.
Zachodnia DOKP
LOK. Poznań
Awatar użytkownika
heppner
 
Posty: 53
Rejestracja: 19 Sie 2011, 16:24
Miejscowość: Poznań

Re: Akcja Znicz

Postprzez intendent » 21 Lis 2013, 12:10

Witojcie chłopoki. To była dobra jazda. Międzyzdroje dały radę mocno, nawet moje długie kulasy wysiadały. Niech mi ktoś powie, że w pociągu nie można palić fajeczki. Można i smakuje wybornie. To, co w naszych jazdach jest fajne, to to, że każdy dba o każdego. Mnie do końca trzymała kawa espresso przygotowana przez fajną panią z Falenickiego Dworca. Sprinterska przesiadka też wschodniowarszawska dała radę. Stara Pekapa jest zawsze klimatyczna i pozostanę Jej wierny. Dzięki wam wszystkim za piękne i zabawne przeżycia. A pozdrowienie Zbyszka Niech będzie pochwalona Stara Pekapa to jest to. Pozdrawiam.
Podróżny, pamiętaj. Piłeś, nie jeedź. Nie piłeś, wypij. Wars wita.
intendent
 
Posty: 28
Rejestracja: 23 Wrz 2011, 14:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do 2000 - 2015

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron